Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pn kwi 29, 2024 7:33 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 64  Następna strona
 Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2012 7:21 pm
Posty: 2503
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Małgosiu, Brandi dziękuję za piękne życzenia. Przyłączam się do nich życząc wszystkim Radosnych Świąt.

"W ciepłym brzuszku mamy śpi maleńki Bóg..." - https://www.youtube.com/watch?v=IDFhAjdvAVI

_________________
"... when [God] beget the Messiah among them"
1 QSa2, 11-12


Pt gru 23, 2016 4:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt gru 18, 2012 3:33 pm
Posty: 1682
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Dziękuję za życzenia i również dołączam się do życzeń, życząc każdemu pięknych świąt, płomiennego ducha i błogosławieństwa Bożego w nadchodzącym roku.

_________________
Bóg z tymi, którzy Go miłują, współdziała we wszystkim dla ich dobra.


Pt gru 23, 2016 5:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Zameldowani na styczeń:
1. wiaraczynicuda
2. brandeisbluesky
3. malgosia
4. jasminowa
5. rozyczka
6. skala
8. derayes
9. metanoja
10.agrafon
11.marianna
12.bialoglowa
13.Andy72
14.maria-magdalena
15.sahcim
16.Anna
17.corolla
18.bergamotka


Czekamy na:
1. kolor
2. zuska
3. maly-ksiąze
4. hades
5. donchichot
6. sevenofnine

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt gru 27, 2016 11:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
EDIT:
Czekamy także na mindmonkey.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Wt gru 27, 2016 9:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Tutaj klik prowadzimy rozmowę o rozszerzaniu różańca o dodatkowe tajemnice. Zadałam pytanie, czy rozszerzony różaniec jest nadal egzorcyzmem. Jak sądzicie - tak, czy nie? Znalazłam informacje dot. funkcji egzorcyzmu nadanej różańcowi:


http://www.porady-duchowe.siedlce.opoka.org.pl/Rozan-egzorc.htm
Cytuj:
Około 1981 roku ks. bp Zbigniew Kraszewski po powrocie z Rzymu opowiedział na Jasnej Górze członkom Kapłańskiego Ruchu Maryjnego, co następuje:

Na prywatnej audiencji dla Polaków Jan Paweł II pochwalił Ruch za to, że wszyscy (także świeccy, na wieczernikach - chórem) mówią egzorcyzm Leona XIII, zaczynający się od modlitwy do św. Michała Archanioła. Po chwili jednak wyjął z kieszeni swój różaniec i pokazując obecnym powiedział: „Ale przecież to jest egzorcyzm przeciwko wszystkim złym duchom, dostępny także dla świeckich!" Widząc zaskoczenie na twarzach, dodał: „Żebyście nie mieli wątpliwości, to ja w tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu". Usłyszawszy to stwierdziliśmy my, zebrani na Jasnej Górze w Sali Różańcowej: „Przecież właśnie od dnia wypowiedzenia przez Papieża tych słów - od kilku miesięcy - Różaniec stał się strasznie męczącą modlitwą! Musieliśmy toczyć walkę z rozproszeniami, z sennością oraz z innymi przeszkodami, jak nigdy dotąd!"
Jak się wydaje, aby Różaniec w pełni był egzorcyzmem, powinniśmy wypełnić przynajmniej trzy warunki: zaangażować w tę walkę swój rozum, swoją wolę, jak też mieć mocne przekonanie, że ta broń jest zawsze skuteczna. Inaczej mówiąc: mamy mieć świadomość walki oraz mocną wolę pokonania Przeciwnika (szatan znaczy właśnie przeciwnik), jak też wielką ufność w moc Boga i w Jego zwycięstwo, choćby owoce tego zwycięstwa miały pozostać dla nas na razie tajemnicą. Niniejsze rozważania różańcowe mogą być w tym względzie pomocą.


Nie wiem, czy ta informacja jest gdzieś potwierdzona; może ktoś z Was ma dobre źródło?

Jak są ustanawiane egzorcyzmy proste i czy jest ich jakaś lista podana przez Kościół?

To ostatnie pytanie nie dotyczy różańca, więc być może powinno być przeniesione gdzieś indziej.


Śr gru 28, 2016 8:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Historia różańca:
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/M/ML ... anca3.html

Co mówili święci na temat różańca:
Cytuj:
św. o. Pio (1887-1968)

Kochajcie Maryję i starajcie się, by Ją kochano. Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan spudłuje swe ataki i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi.

Podajcie mi moją broń – mówił Ojciec Pio, gdy czuł, że traci siły w walce ze złem. – Tym się zwycięża szatana – wyjaśniał, biorąc do ręki różaniec.[...]
św. Ludwik Maria Grignion de Montfort (1673-1716)

„Obleczcie się w zbroję Bożą” (Ef 6,11), przyodziejcie zbroję Różańca św., a zmiażdżycie głowę szatana, oprzecie się wszystkim jego pokusom.

św. Jan Bosko (1815-1888)

Niezliczone są łaski z nieba, które otrzymano wskutek tej modlitwy. Za pomocą Różańca św. zwyciężone zostały herezje, naprawione obyczaje, oddalone zarazy, zakończone wojny, odzyskane oraz zachowane cnoty czystości, a ponadto obronione dusze przed wszelkim zasadzkom szatana.

Różaniec jest przedłużeniem Zdrowaś Maryjo, którym można uderzyć, zwyciężyć i zniszczyć wszystkie piekielne moce.[...]

św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941)

Różaniec jest strzelaniem do szatana!
http://egzorcyzmy.katolik.pl/moc-modlitwy-rcowej/

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr gru 28, 2016 9:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Św. Jan Paweł II wydaje się, że potwierdził tę wiedzę słowami „Ale przecież to jest egzorcyzm przeciwko wszystkim złym duchom, dostępny także dla świeckich!", ale potem dodatkowo dodał, że "tej chwili nadaję Różańcowi moc egzorcyzmu". Czyli Papież może ustanowić egzorcyzm na audiencji prywatnej, i wystarczy, żeby potem ta infomracja była podana dalej do publicznej wiedzy?


Śr gru 28, 2016 10:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Nie wiem. Nigdzie nie znalazłam takiej informacji. Jednakże wydaje mi sie, ze to tak nie działa, że papież ustanowił jakąś modlitwę egzorcyzmem i ona taką sie w tej chili stała. Jak widać po modlitwie różańcowej (historii), była egzorcyzmem zanim papież Jan Paweł II powiedział, że czyni ją takąż. Wydaje mi się, że te słowa papieża nie dowodzą iż ustanowił różaniec egzorcyzmem, ale że potwierdził skuteczność jako egzorcyzmu.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr gru 28, 2016 10:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
To takie moje luźne uwagi „z marszu", nie bardzo przemyślane.
Wiemy że egzorcyzmy to sakramentalia. W katechizmie tego chyba tak jasno nie widać ale Konstytucja o liturgii świętej (Sacrosanctum Concilium) jasno wskazuje że sakramentalia to czynności liturgiczne. A te jak wynika z art 26 konstytucji nie są prywatnymi czynnościami, lecz uroczyście sprawowanymi obrzędami Kościoła, który jest "sakramentem jedności", czyli ludem świętym, zjednoczonym i zorganizowanym pod zwierzchnictwem biskupów. W art. 79 konstytucja wskazuje iż obrzędy sakramentaliów należy opracować w myśl naczelnej zasady o świadomym, czynnym i łatwym do zrealizowania udziale wiernych, uwzględniając przy tym współczesne potrzeby. Przy opracowywaniu rytuałów zgodnie z art. 63 w miarę potrzeby można dodać nowe sakramentalia. Błogosławieństwa zastrzeżone powinny być bardzo nieliczne i to tylko na rzecz biskupów i ordynariuszy.Należy przewidzieć możność sprawowania niektórych sakramentaliów przez posiadających odpowiednie kwalifikacje ludzi świeckich, przynajmniej w szczególnych przypadkach i za zgodą ordynariusza.
Katechizm w 1673 mówi jedynie iż w prostej formie egzorcyzmy występują podczas celebracji chrztu. nie wspomina o żadnych „egzorcyzmach prostych“ a różaniec lokuje poza liturgią.
Dlatego jestem sceptyczna odnośnie tych tzw. "egzorcyzmów prostych“ - jest jakiś dokument kościelny który o nich w ogóle mówi, nie mówiąc o ich wyliczaniu? W mojej parafii nie nie do końca jednolicie ale istnieje praktyka by po Mszy odmówić modlitwę do św. Michała Archanioła - jak wiadomo to dość znana modlitwa poprzedzającą egzorcyzm Leona XIII, którą w przeciwieństwie do samego egzorcyzmu mogą odmawiać świeccy. I my ślę że te "egzorcyzmy proste" mogą być niejako z inspiracji tą modlitwą. List kard. Ratzingera do ordynariuszy miejsca przypominający niektóre normy dotyczące egzorcyzmów kończy się słowami "Przypomnienie tych norm nie musi bynajmniej oddalać wiernych od modlitwy, by – jak nas pouczył Jezus – byli wyzwoleni od zła (por. Mt 6, 13). Pasterze powinni wykorzystać tę okazję, by przypomnieć nauczanie tradycji Kościoła o funkcji, jaką pełnią sakramenty i wstawiennictwo Błogosławionej Dziewicy Maryi, aniołów i świętych w duchowej walce chrześcijan z duchami kłamstwa.“ I myślę że te tzw. „egzorcyzmy proste“ to właśnie te modlitwy, a tą moc o której mówili świeci cytowani przez Małgosię różaniec zawdzięcza właśnie wstawiennictwu Najświętszej Maryi Panny.
Przy takim potraktowaniu różańca zastąpienie ustalonych tajemnic jakimiś własnymi tajemnicami wydawać by się mogło nie powinno rzutować negatywnie na te właściwości "egzorcyzmujące" - bo to nadal pozostanie modlitwa za wstawiennictwem Matki Bożej nawet jeśli nie różaniec - jednak biorąc pod uwagę że różaniec jest kontynuacją życia liturgicznego Kościoła (KKK 1675), a posłuszeństwo Kościołowi niewątpliwie jest rzeczą miłą Matce Bożej raczej nie rzutuje pozytywnie akurat na ten aspekt modlitwy różańcowej.


Śr gru 28, 2016 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Egzorcyzmy jako takie nie są prywatnymi czynnościami dlatego, aby wierni nie byli narażeni na oszustwa. Od początku chrześcijaństwa egzorcyzmować mógł każdy, kto dużo sie modli, gdyż był uważany za takiego, który jest bliski Boga. Tak zresztą zostało do dzisiaj w prawosławiu. KK obrzęd egzorcyzmów podporządkował urzędowi, że tak powiem, egzorcysty, którym jest osoba wyświecona na kapłana. Jak już mówiłam, chodzi tu o ustrzeżenie wiernych przed oszustami. Egzorcystą może zostać osoba czysta, aby szatan nie mógł użyć grzechów tej osoby podczas dokonywania egzorcyzmu. Tu mówię o wyrzucaniu złych duchów. Natomiast, jeśli chodzi o tzw. egzorcyzmy proste, którymi są modlitwy do Archanioła Michała, różaniec czy tez inne Modlitwy za wstawiennictwem Maryi, te same w sobie mają moc egzorcyzmu, gdyż są bronią przeciw szatanowi.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Śr gru 28, 2016 11:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Małgosia napisał(a):
Egzorcyzmy jako takie nie są prywatnymi czynnościami dlatego, aby wierni nie byli narażeni na oszustwa. Od początku chrześcijaństwa egzorcyzmować mógł każdy, kto dużo sie modli, gdyż był uważany za takiego, który jest bliski Boga.

Nie bardzo wydaje mi się że to pierwszoplanowy powód bo skutki modlitwy czy sakramentaliów nie są pewne ale zależą od usposobienia człowieka a tego nie zapewniają święcenia.
Małgosia napisał(a):
KK obrzęd egzorcyzmów podporządkował urzędowi, że tak powiem, egzorcysty, którym jest osoba wyświecona na kapłana. Jak już mówiłam, chodzi tu o ustrzeżenie wiernych przed oszustami.

Chyba w pierwszej kolejności samozwańczych egzorcystów bo wymogi są ostrzejsze - Kan. 1172 - § 1. Nikt nie może dokonywać zgodnie z prawem egzorcyzmów nad opętanymi, jeśli nie otrzymał od ordynariusza miejsca specjalnego i wyraźnego zezwolenia. § 2. Takiego zezwolenia ordynariusz miejsca może udzielić tylko prezbiterowi odznaczającemu się pobożnością, wiedzą, roztropnością i nieskazitelnością życia.
To jest ciekawe - wynikałoby z tego że ksiądz bez stosownego zezwolenia może odprawić egzorcyzmy ale bezprawnie.

Małgosia napisał(a):
Natomiast, jeśli chodzi o tzw. egzorcyzmy proste, którymi są modlitwy do Archanioła Michała, różaniec czy tez inne Modlitwy za wstawiennictwem Maryi, te same w sobie mają moc egzorcyzmu, gdyż są bronią przeciw szatanowi.

A gdzie jest w ogóle mowa o tych egzorcyzmach prostych? Bo Katechizm mówi tak "1673 Gdy Kościół publicznie i na mocy swojej władzy prosi w imię Jezusa Chrystusa, by jakaś osoba lub przedmiot były strzeżone od napaści Złego i wolne od jego panowania, mówimy o egzorcyzmach. Praktykował je Jezus, a Kościół od Niego przyjmuje władzę i obowiązek wypowiadania egzorcyzmów. W prostej formie egzorcyzmy występują podczas celebracji chrztu. Egzorcyzmy uroczyste, nazywane "wielkimi", mogą być wypowiadane tylko przez prezbitera i za zezwoleniem biskupa. Egzorcyzmy należy traktować bardzo roztropnie, przestrzegając ściśle ustalonych przez Kościół norm. Egzorcyzmy mają na celu wypędzenie złych duchów lub uwolnienie od ich demonicznego wpływu, mocą duchowej władzy, jaką Jezus powierzył Kościołowi. Czymś zupełnie innym jest choroba, zwłaszcza psychiczna, której leczenie wymaga wiedzy medycznej. Przed podjęciem egzorcyzmów należy więc upewnić się, że istotnie chodzi o obecność Złego, a nie o chorobę."


Cz gru 29, 2016 12:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lis 15, 2011 10:38 pm
Posty: 17577
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
bergamotka napisał(a):
Nie bardzo wydaje mi się że to pierwszoplanowy powód bo skutki modlitwy czy sakramentaliów nie są pewne ale zależą od usposobienia człowieka a tego nie zapewniają święcenia.

Albo nie rozumiem (brak znaków przestankowych), albo wydaje mi się, że napisałaś to samo co ja, tylko innymi słowami :).
bergamotka napisał(a):
To jest ciekawe - wynikałoby z tego że ksiądz bez stosownego zezwolenia może odprawić egzorcyzmy ale bezprawnie.

Nie może. Tak wynika z zacytowanych przez ciebie paragrafów.
A kimże byli/są samozwańczy egzorcyści, jeśli nie oszustami? Dlatego ustanowiono ku temu przepisy.
bergamotka napisał(a):
gdzie jest w ogóle mowa o tych egzorcyzmach prostych?

Nigdzie nie ma, dlatego napisałam tzw.

_________________
"Tylko miłość jest twórcza. Nienawiść prowadzi donikąd". /Maksymilian Kolbe/


Cz gru 29, 2016 12:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lis 16, 2013 8:53 pm
Posty: 2540
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Małgosia napisał(a):
Albo nie rozumiem (brak znaków przestankowych), albo wydaje mi się, że napisałaś to samo co ja, tylko innymi słowami :).
Może i tak :) Chodziło mi o to że osoba wyświęcona która nawet dużo się modli też może być oszustem - nie ma nawet pewności że w ogóle jest wierząca.
Małgosia napisał(a):
Nie może. Tak wynika z zacytowanych przez ciebie paragrafów.
A kimże byli/są samozwańczy egzorcyści, jeśli nie oszustami? Dlatego ustanowiono ku temu przepisy.

Rozumiem o co Ci chodzi - jeśli coś jest zabronione to tego robić nie można, więc w tym znaczeniu nie może. Ale cytowany przepis mówi że "Nikt nie może dokonywać zgodnie z prawem egzorcyzmów"- tzn. że czynność dokonana nawet z naruszeniem przepisów zachowuje swój charakter (choć oczywiście niekoniecznie musi odnieść skutek, ale ten również jest niepewny gdy ma zezwolenie) - a nie "Nikt nie może dokonywać egzorcyzmów" - co oznaczałoby że gdy próbuje to bezskutecznie bo czynność traci swój walor. Niekoniecznie musi to oznaczać złe intencje. Jest już późno więc nie szukam ale jestem przekonana że Kościół w swoim prawodawstwie zna instytucje stanu wyższej konieczności lub jej odpowiednik sprawiającą iż pewnych, nadzwyczajnych sytuacjach formalnie bezprawny bo niezgodny z prawem (tu samozwańcze egzorcyzmowanie kogoś) może być moralny. Z tego listu kard. Ratzingera wynikało że udział świeckich "w zgromadzeniach, połączonych z modlitwą i błaganiami, w bardzo konkretnym celu, jakim jest otrzymanie wyzwolenia od wpływu demonów, nawet jeśli nie chodzi o prawdziwe i właściwe egzorcyzmy" jest oceniany raczej negatywnie właśnie dlatego że jest dla nich niebezpieczny, jest tam zalecenie o ostrzeżeniu by nie wypowiadali formuł egzorcyzmu - a takie nie byłoby gdyby były z góry nieskuteczne.


Ostatnio edytowano Cz gru 29, 2016 1:06 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

Scalono 2 posty



Cz gru 29, 2016 12:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Modlitwa Pańska zawiera petycję do Boga "ale nas zbaw od złego", czyli jest to prośba ochrony przed złym duchem — coś, co wielokrotnie wśród wiernych nazwało się egzorcyzmem prostym. (Na str. watykańskiej, w jednym tekście jest użyty zwrot "minor" exorcism/egzorcyzm mniejszy.)klik. W Modlitwie Pańskiej nie zwracamy się bezpośrednio do złego ducha, aby odstąpił od nas, ale prosimy o interwencję Boga. Nawet bez znajomości wszystkich dokumentów Kościoła i możliwej wypowiedzi św. Jana Pawła II, czy innych świętych, chyba można dojść do wniosku, że każda modlitwa, w której skład wchodzi Ojcze Nasz, a taką modlitwą jest różaniec, można uznać za tzw. mały/prosty egzorcyzm (nazwa zwyczajowa)?

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam - czy obecnie nie należy używać określenia 'egzorcyzm prosty' w przypadku modlitwy indywidualnej z petycją o ochronę przed złym duchem, tylko np. terminu 'modlitwa o ochronę przed złym duchem'? Byłam przekonana, ze np. medal św. Benedykta jest tzw. małym egozrcyzmem. Czy jest to błędne przekonanie, czy raczej błędna terminologia w świetle dokumentów Kościoła?


Cz gru 29, 2016 5:51 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt paź 08, 2013 11:30 pm
Posty: 2012
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Grupa modlitewna - Żywy Różaniec Katolika
Styczeń
Intencja ewangelizacyjna: Aby wszyscy chrześcijanie, dochowując wierności nauczaniu Pana, angażowali się, przez modlitwę i miłość braterską, na rzecz przywrócenia pełnej jedności kościelnej i współpracowali, mierząc się z aktualnymi wyzwaniami stojącymi przed ludzkością.

_________________
Zabiegaj o sprawiedliwość, wiarę, miłość, pokój - wraz z tymi, którzy wzywają Pana czystym sercem..."


Cz gru 29, 2016 6:03 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 959 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 64  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 123 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL