Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest N kwi 28, 2024 1:20 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 828 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Następna strona
 Cafe Nervosa FD 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co może szary katolik?
Inwentaryzacja złomu? Czemu nie :) jak ktoś ma odpowiednią dozę cierpliwości to może przemienić i złom w skarb jakiś. Ale przecież nie tylko poprzez inwentaryzację. No bo na przykład również poprzez akceptację, wiesz to co nie zajmuje umysłu, nie powinno przeszkadzać sercu (to w kontekście tego zawalenia). Złom może sobie porastać mchem, obrastać powojem, właśnie niech sam się przemienia w coś przyjemniejszego, a my możemy zająć się tym czym chcemy się zająć a nie musimy :wink:


So kwi 08, 2017 8:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 12:28 pm
Posty: 753
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co może szary katolik?
Nie miałam na myśli inwentaryzacji, prędzej już wiosenne porządki. :) Takie ze zdecydowanym wyrzucaniem niepotrzebnego, zachwyconym odnajdywaniem czegoś, co się zagubiło dawno temu i człek sądził ze na wieki przepadło i koniecznie myciem okien, żeby widać było świat kolorowy, a nie zszarzały :)


So kwi 08, 2017 10:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Co może szary katolik?
To co ważne zostaje, reszta na śmietnik :) No jak pisałem, znaczy się jak zwał tak zwał, może być "porządki".

Przy czym dobrze wiemy, że świat nam się jawi takim jacy my jesteśmy, a raczej jak jesteśmy (zdecydowanie jak jesteśmy), więc i wyostrzenie optyki/umycie okien tutaj może się przydać, chociaż wracamy tak na prawdę do tekstu motywacyjnego, moim zdaniem oczywiście, a wcale nie muszę mieć racji, oraz nie odmawiam wartości motywacji :wink:


So kwi 08, 2017 11:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
Doprecyzuję, że termin "jacy my jesteśmy" jest dosyć nieokreślony, tutaj myśl może błądzić (i na czymś się po drodze zafiksować) po przyszłości, przeszłości, okolicznościach zewnętrznych, naturze całego gatunku, krotko mówiąc po dowolnych obszarach. Natomiast termin "jak jesteśmy" z jednej strony wyzwala nas od tego całego bagażu z drugiej strony koncentruje uwagę na sposobie bycia niezależnie od okoliczności, w tym tych zewnętrznych, włączając w to lęk przed byciem jak faryzeusze, przed ludźmi, przed czymkolwiek.

Wydawałoby się, że to ma coś wspólnego z tematem co może szary katolik. No ale wygląda na to, że jednak nie. Przy czym skoro post Józka się ostał, to wygląda na to, że (nie twierdzę, że tak jest bo to zbyt przykre aby mogło być prawdziwe) szary katolik może się modlić. Koniec kropka. :)


N kwi 09, 2017 12:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
Ostatnio ksiądz pouczył nas (parafian), że jako (zwykli/i nie tacy całkiem zwykli) katolicy powinniśmy dawać wiarygodne dobre przykłady, gdy udzialmy porad. Uczynił to przy pomocy następującego przykładu:

Cytuj:
Kobieta długo czekała z synem, aby zobaczyć Mahatmę Gandhiego. Kiedy w końcu dostała się na audiencję, poprosiła go, aby porozmawiał z synem. Gandhi był znany z uwagi, jaką przykładał do dyscypliny dietetycznej a zdrowie jej syna pogarszało się ze względu na ilość słodyczy i cukru, które dziecko pochłaniało. Kobieta liczyła na pomoc w tym problemie.

"Mahatma, czy mógłbyś powiedzieć mojemu synowi, aby przestał jeść słodycze?"

Gandhi popatrzył na nią z sympatią i współczuciem, spojrzał na chłopca, a potem potrząsnął przecząco głową i powiedział: "Nie, nie zrobię tego."

Kobieta zaprotestowała i zaczęła prosić Gandhiego ponownie, ale Gandhi tylko podniósł rękę, przerywając jej i powiedział: "Proszę, wróćcie za dwa miesiące i wtedy ze mną porozmawiajcie."

Rozczarowana, kobieta wyszła.

Dwa miesiące później wróciła z synem i znowu zaczęła błagać: "Mahatma, proszę, powiedz mojemu synowi, aby przestał jeść słodycze". Tym razem Gandhi wstał z miejsca, wyciągnął rękę, poklepał chłopca po ramieniu i powiedział: "Chłopcze, musisz przestać jeść słodycze."
Chłopiec był oczywiście pod wpływem wielkiego Gandhiego, który specjalnie od niego przemawiał. Rozradowana matka podziękowała Gandhiemu, a potem skierowała się do wyjścia. Po kilku krokach zatrzymała się, odwróciła się i powiedziała: "Wielki Mahatma, jestem wdzięczna, ale też zdezorientowana. Dlaczego po prostu nie porozmawiałeś z moim synem dwa miesiące temu? Gandhi spojrzał na nią i uprzejmie odparł: "Bo dwa miesiące temu sam jadłem słodycze.
8) :-D :lol:


Wt maja 09, 2017 7:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
dobre. :-D


Wt maja 16, 2017 6:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
Sezon turystyczny w Tatrach uważam za otwarty i nie jestem w tym odosobniony :) Obrazek

I widok w przeciwną stronę
Obrazek


N cze 04, 2017 1:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
O! Czyżby Ci ludzie weszli na górę, aby tam przeżyć i uczcić Zesłanie Ducha Świętego? :-D


N cze 04, 2017 6:11 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz maja 02, 2013 9:57 pm
Posty: 2541
Lokalizacja: jestem z lasu
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Cafe Nervosa FD
To wydaje się całkiem prawdopodobne i pewnie bez żadnego wyjątku, przy czym niekoniecznie jest to uświadomiona intencja, więc gdyby się ich zapytać to jest prawdopodobne, że odpowiedzieliby, że nie :wink:


N cze 04, 2017 9:26 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?
A tak w ogole to nie wiem dlaczego ludzie maja problem z ograniczeniem spozycia miesa?
Czyzby mieso bylo podstawa?
Nawet 3razy w tygodniu nie jesc miesa to nie powiniem byc problem.
No oczywiscie dzis nie chce sie nikomu gotowac, a juz tym bardziej bez miecha.
Pozniej przepychanie zyl na koszt sluzby zdrowia i zdziwienie ze nie maja wystarczajaco funduszy.


Pt cze 16, 2017 9:16 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?
sapper napisał(a):
A tak w ogole to nie wiem dlaczego ludzie maja problem z ograniczeniem spozycia miesa?
Czyzby mieso bylo podstawa?
Nawet 3razy w tygodniu nie jesc miesa to nie powiniem byc problem.
No oczywiscie dzis nie chce sie nikomu gotowac, a juz tym bardziej bez miecha.
Pozniej przepychanie zyl na koszt sluzby zdrowia i zdziwienie ze nie maja wystarczajaco funduszy.

Mężczyzni mawiają że bez miesa nie ma siły.


Pt cze 16, 2017 10:58 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?
sachol napisał(a):
sapper napisał(a):
A tak w ogole to nie wiem dlaczego ludzie maja problem z ograniczeniem spozycia miesa?
Czyzby mieso bylo podstawa?
Nawet 3razy w tygodniu nie jesc miesa to nie powiniem byc problem.
No oczywiscie dzis nie chce sie nikomu gotowac, a juz tym bardziej bez miecha.
Pozniej przepychanie zyl na koszt sluzby zdrowia i zdziwienie ze nie maja wystarczajaco funduszy.

Mężczyzni mawiają że bez miesa nie ma siły.

Sila nie jest z jedzenia miesa tylko z miesni, ktore trzeba uzywac by nie slably.
Bo brzuch wtedy latwo spadnie........... na kolana. :-)


Pt cze 16, 2017 11:25 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Jak obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych?
sapper napisał(a):
sachol napisał(a):
sapper napisał(a):
A tak w ogole to nie wiem dlaczego ludzie maja problem z ograniczeniem spozycia miesa?
Czyzby mieso bylo podstawa?
Nawet 3razy w tygodniu nie jesc miesa to nie powiniem byc problem.
No oczywiscie dzis nie chce sie nikomu gotowac, a juz tym bardziej bez miecha.
Pozniej przepychanie zyl na koszt sluzby zdrowia i zdziwienie ze nie maja wystarczajaco funduszy.

Mężczyzni mawiają że bez miesa nie ma siły.

Sila nie jest z jedzenia miesa tylko z miesni, ktore trzeba uzywac by nie slably.
Bo brzuch wtedy latwo spadnie........... na kolana. :-)

ale mieśnie bez jedzenia nie mają siły. Wegetarianizm i weganizm to raczej szuryzmy


N cze 18, 2017 9:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N sie 16, 2015 4:02 pm
Posty: 2655
Lokalizacja: Północ
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czemu księża traktują z "góry" petentów
Cytuj:
W ogóle to próbowałem przystąpić 3 lata temu do bierzmowania dla dorosłych... tylko, że w grupka była koedukacyjna a w niej piękne niewiasty i nie mogłem usiedzieć tam nie oblepiając je wzrokiem ,a potem mi było smutno, że nie mam takiej żony

Hahahaha! Dobre, ale się uśmiałam :lol:


Ostatnio edytowano Pn paź 16, 2017 10:39 pm przez PeterW, łącznie edytowano 2 razy

cytowanie



Pn paź 16, 2017 10:01 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czemu księża traktują z "góry" petentów
Cieszę się :-P ale to na prawdę było dla mnie traumatyczne przeżycie. To tak jakby grubasa na głodówce posadzić przed wystawą z pysznymi tortami czekoladowymi.


Pn paź 16, 2017 10:32 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 828 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 56  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL