Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 2:00 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Obrona kraju 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
I kolejny raz przedstawione fakty i pytania zignorowałeś...

Adam M. napisał(a):
Ty podajesz jakies zrodla do swoich twierdzen ?
Bo ja nie pamietam.

Dane taktyczno-techniczne czołgów z II Wojny Światowej są dostępne w dziesiątkach miejsc w sieci, nie mówiąc o publikacjach papierowych. Tak samo jak o i liczebności wojsk walczących w Wojnie Obronnej 1939 r. No, ale skoro nigdy po nie nie sięgałeś, to proszę bardzo:

Wojna obronna:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kampania_wrze%C5%9Bniowa

Czołgi:
TKS: https://pl.wikipedia.org/wiki/TKS
TK-3: https://pl.wikipedia.org/wiki/TK-3

PzKpfw I: https://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_I
PzKpfw II: https://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_II
PzKpfw III: https://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_III
PzKpfw IV: https://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_IV
PzKpfw VI: https://pl.wikipedia.org/wiki/Panzerkampfwagen_VI_Tiger

M4 Sherman: https://pl.wikipedia.org/wiki/M4_Sherman

Mogę wskazywać kolejne, jeżeli chcesz.

Cytuj:
Jedna korzysc z tego wyszla bo przeczytalem opracowanie obrazujace przepasc w uzbrojeniu miedzy niemiecka, radziecka a polska dywizja piechoty w 35r i polski plan poprawy tego stanu rzeczy, ktory oczywiscie nie zostal do konca zrealizowany.

Chyba PRL-owskie opracowanie, bo współczesne pokazują bardziej realistyczne podejście do tematu. :D


Cytuj:
Z tego dotychczas nie zdawalem sobie sprawy, jak rowniez ze slabosci brygad kawalerii w zwiazku z zadaniami przed ktorymi stawialo je dowodztwo armi.

Z tego ile i jakich czołgów było na uzbrojeniu polskiej, a ile niemieckiej armii też nie miałeś pojęcia (vide bzdury o 100, a potem 200 maszynach w polskich oddziałach, czy 1500 czołgach PzKpfw III i IV w niemieckich).


N maja 20, 2018 7:25 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Nie takie bzdury jesli dyskusje jakie pojazdy zaliczyc do czolgow, a jakie nie tocza sie rowniez na forach historycznych :

http://www.historycy.org/historia/index ... 14905.html

Ty ignorujesz moje pytania ( w jaki sposob armia atakujaca poniosla straty 4x mniejsze od armi broniacej sie ), ja ignoruje twoje.


N maja 20, 2018 4:18 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Adam M. napisał(a):
Nie takie bzdury jesli dyskusje jakie pojazdy zaliczyc do czolgow, a jakie nie tocza sie rowniez na forach historycznych :

http://www.historycy.org/historia/index ... 14905.html

Mogą sobie toczyć dyskusje jakie chcą. Faktów nie da się zmienić: TKS i TK-3 to są lekkie czołgi (zresztą to nie jedyne czołgi w historii zbrojeń (w tym z dwudziestolecia międzywojennego), które nie posiadały wież i były uzbrojone w km-y i nkm-y). Tak więc choćbyś pękł to nie zmienisz niczego w tym, że najpierw palnąłeś totalną bzdurę zaniżając liczbę czołgów w polskiej armii 39 roku o ponad 70, a następnie ponad 600 sztuk, a potem próbowałeś się ratować pięciokrotnie zawyżając liczbę PzKpfw III i IV w W
Cytuj:
Ty ignorujesz moje pytania ( w jaki sposob armia atakujaca poniosla straty 4x mniejsze od armi broniacej sie ), ja ignoruje twoje.

Baju, baju, będzie wiosna. Przypominam, że nadal nie odniosłeś się chociażby do:
a) wskazania dlaczego PzKpfw VI zanim został zniszczony był wstanie rozwalić kilka maszyn M4 Sherman;
b) kwestii tego, który czołg był podstawową maszyną Wermachtu,
c) filozofii budowy czołgów w US Army,
d) krwawych ofensyw Armii Czerwonej
e) poziomu zaopatrzenia Wermachtu około 17 września 1939 r.
f) kwestii do czego była szykowana MW RP w dwudziestoleciu międzywojennym i przestarzałego lotnictwa
To tylko pierwszy post, w którym merytorycznie odniosłem do Twoich tez. Odpowiadając na niego palnąłeś jedynie tekst, w którym kolejny raz zaniżałeś liczbę czołgów w polskiej armii i tworzyłeś bzdurne tezy, że skoro polskie lekkie czołgi TKS i TK-3 zaliczamy do czołgów, to w Wermachcie trzeba do nich doliczyć wozy pancerne. Tak więc skieruj ten oskarżycielski paluszek na siebie, bo ja jedynie naśladuję Twoje zachowanie. Skoro bowiem Ty od początku naszej rozmowy nie odnosisz się do tego, co ja napisałem, to ja tym bardziej nie muszę odnosić się do Twoich postów i odpowiadać na Twoje pytania.


N maja 20, 2018 4:48 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Nie wiem co ma wspólnego z obroną kraju włóczenie się Wojska Polskiego po Irakach i Afganistanach. Po państwach islamskich powinni jeździć polscy inżynierowie i przedstawiciele rolnictwa a nie żołnierze. Przejmujemy jakieś zachowania armii imperialnych nie będąc imperium.


Cz maja 24, 2018 10:40 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Wespecjan napisał(a):
Nie wiem co ma wspólnego z obroną kraju włóczenie się Wojska Polskiego po Irakach i Afganistanach. Po państwach islamskich powinni jeździć polscy inżynierowie i przedstawiciele rolnictwa a nie żołnierze. Przejmujemy jakieś zachowania armii imperialnych nie będąc imperium.

Jak by to nie zabrzmiało cynicznie, to jednak w ten sposób żołnierze zdobywają praktyczne doświadczenie bojowe, które mogą przekazywać młodszym. Niestety (lub stety) pokolenie znające II wojnę już się wykruszyło.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz maja 24, 2018 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
PeterW napisał(a):
Wespecjan napisał(a):
Nie wiem co ma wspólnego z obroną kraju włóczenie się Wojska Polskiego po Irakach i Afganistanach. Po państwach islamskich powinni jeździć polscy inżynierowie i przedstawiciele rolnictwa a nie żołnierze. Przejmujemy jakieś zachowania armii imperialnych nie będąc imperium.

Jak by to nie zabrzmiało cynicznie, to jednak w ten sposób żołnierze zdobywają praktyczne doświadczenie bojowe, które mogą przekazywać młodszym. Niestety (lub stety) pokolenie znające II wojnę już się wykruszyło.

Ale jakie doświadczenie bojowe służące obronie terytorium polskiego oni tam zdobywają na tych pustyniach? Jak ostrzelać z moździerzy wieś z dziećmi ? Jak wylegitymować pastuszka kóz? Jest mocno wątpliwe, czy to całe "doświadczenie" jest wogóle do czegoś przydatne do obrony Polski.


Cz maja 24, 2018 11:27 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Przydatne moze byc spedzenie jakiegos czasu pod ogniem przeciwnika i "obycie" na polu walki.
Sprawdzenie czy np na roozkaz o ataku jestes w stanie wstac i atakowac, a nie tylko np lezec myslac jak tu przezyc. Tych doswiadczen nie zdobedziesz na cwiczeniach, bo tam nie wala w ciebie ostrymi nabojami.


Pt maja 25, 2018 12:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Adam M. napisał(a):
Przydatne moze byc spedzenie jakiegos czasu pod ogniem przeciwnika i "obycie" na polu walki.
Sprawdzenie czy np na roozkaz o ataku jestes w stanie wstac i atakowac, a nie tylko np lezec myslac jak tu przezyc. Tych doswiadczen nie zdobedziesz na cwiczeniach, bo tam nie wala w ciebie ostrymi nabojami.

To takie klasyczne doświadczenie ekspedycyjnych wojsk okupacyjnych, czy rzeczywiście przydatne do obrony Polski?


Pt maja 25, 2018 10:07 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Wespecjan, udział wojsk RP w takich wydarzeniach wynika także z traktatów, które zawarliśmy z naszymi sojusznikami. Wiem, że marzy Ci się izolacjonizm, ale tak się nie da.


Pt maja 25, 2018 10:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Yarpen Zirgin napisał(a):
Wespecjan, udział wojsk RP w takich wydarzeniach wynika także z traktatów, które zawarliśmy z naszymi sojusznikami. Wiem, że marzy Ci się izolacjonizm, ale tak się nie da.

Może Afganistan, ale Irak to była chęć prezydenta A. Kwaśniewskiego zostania sekretarzem generalnym NATO. Ogólnie większość tych wojen w Azji islamskiej to amerykańsko-żydowska hucpa.


Pt maja 25, 2018 10:33 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr mar 02, 2016 5:53 pm
Posty: 2719
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Nie to czysta gra interesow o utrzymanie amerykanskiego $ jako waluty rozliczeniowej za rope, oraz w handlu zagranicznym.


Pt maja 25, 2018 5:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Adam M. napisał(a):
Nie to czysta gra interesow o utrzymanie amerykanskiego $ jako waluty rozliczeniowej za rope, oraz w handlu zagranicznym.

No to też.


So maja 26, 2018 12:44 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So paź 08, 2016 3:54 pm
Posty: 583
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Obrona kraju
Walka Polskich Wojsk z muzułmanami na tamtych terenach nie wyjdzie nam na dobre, to że daliśmy się w to wciągnąć było błędem, konsekwencją tego była m.in śmierć Piotra Stańczaka, swego czasu głośna sprawa. Błędem jest mieszanie się do tamtego świata...może jednak konieczne będzie odizolowanie się.


Wt cze 26, 2018 8:44 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL