Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 12:40 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Bardzo pouczajacy przeglad literatury dotyczacej uzywania mieszanek na bazie soi do karmienia niemowlat jest przedstawiony w juz przedawnionym raporcie (z 2008 r.) American Academy of Pediatrics "Use of Soy Protein-Based Formulas in Infant Feeding". http://pediatrics.aappublications.org/content/121/5/1062 Takie raporty automatycznie traca waznosc po 5 latach, ale nowszego jeszcze nie znalazlam. W podsumowaniu raportu widze bardzo duza ostroznosc w zachecaniu do stosowania mieszanek na bazie soi dla niemowlat (relatywnie cialo niemowlecia moze byc znaczenie bardziej czule niz cialo doroslego na skladniki zawarte w soi), jednak unika sie krytycznego tonu w wypowiedziach (jednak ja go widze, ze wzgledu na brak otwarcie wyrazonej i podkreslonej aprobaty wobec mieszanki sojowej). Wczesniej podalam odnosnik do wstepnych badan, ktory sugerowal, ze dieta bazujaca na soi u kobiet jest skoreowana z wystapieniem miesniakow macicy. Korelacje taka zauwazono u kobiet, ktore byly karmione miaszankami sojowymi w czasie niemowlecym i korlacja ta zwiekszala sie, gdy kobiety nadal spozywaly produkty sojowe w pozniejszym wieku.

Zastanawiajace jest to, ze w roznych zrodlach roznie ocenia sie poziom spozycia soi w Japonii relatywnie do spozycia soi w USA - w jednych, ze jest to znacznie wiecej niz w USA, a innych ze jest to znacznie mniej niz w USA. Wydaje mi sie, ze nie ma jasnosci co do tego, albo stosuje sie rozne metodologie w przygotowaniu oceny.

Bede powoli przegryzac sie przez raport, bo jest bardzo intresujacy i wskazuje na wiele aspektow znaczenia soi w diecie malego czlowieka - miedzy innymi te dotyczace feminizacji w meskich niemowlat (odnosnik literaturowy z 1996r. - za jego tropem dotarlam do badania, ktory wskazywalna to, ze dziewczynki, ktore spozywaly soje, byly brdziej sklonne bawic sie w chlopiece zabawy niz dziewczynki, ktore soi nie spozywaly).


Pn lut 20, 2017 2:07 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
To czy ktos celowo je soje to jeszcze pol biedy, gorzej gdy produkty spozywcze sa nia faszerowane, bo mozna latwo zmieniac jej smak, a dodana do wielu produktow o intensywnym smaku czy zapachu nie da sie zauwazyc w smaku nawet przy sporych ilosciach.


Pn lut 20, 2017 11:55 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Brandeisbluesky napisał(a):
- są jakieś badania francuskie i wpływ tych środków na 'męskie ryby' , które zaczęły wytwarzać jaja (normalnie możliwe to chyba jest w warunkach stresu); chyba coś takiego, ale trzeba poszukać; podobno 'sperm count' globalnie obniżył się w ostatnich dziesiątkach lat; jest taki film dokumentalny "The Disappearing Male"; wskazuje na różne czynniki, które do tego się przyczyniają; normalny człowiek tego nie ogarnie; groch z kapustą;


Nie, żeby się czepiać ale człowiek to nie ryba :).

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Cz lut 23, 2017 6:13 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
sapper napisał(a):
GM zywnosc to najnowszy i szybciej na nas dzialajacy rodzaj trucizny na poziomie DDT, bo spozywamy bezposrednio wadliwe-zmodyfikowane DNA roslin i zwierzat, lacznie z produkowanym przez te rosliny pestycydem, czy u zwierzat przeciwcialami.
Nie sadze aby ktos chcial przypadkiem zjesc baranine z wmanipulowanym w nia ludzkim DNA, czy zjesc wolowine z krowy ktora produkowala ludzka krew dla laboratoriow. Czy tez wiepszowine ze swini hodowanej dla ludzkich narzadow wewnetrznych.
Ktos kiedys sie pomyli w transporcie i wszystko pojdzie w cala pule genetyczna zwierzat hodowlanych. Beda pozniej dania jak watrobka ludzka zasmarzana, czy swieza kaszanka z ludzkiej krwi.
A moze juz ktos sie pomylil, albo jakis chory genetyk zrobil ludziom kawal. :-(
Tylko patrzec jak kiedys ktos zrobi centaura lub jednorozca, bo z doswiadczeniami genetycy sa juz blisko.
Juz robiono doswiadczenia na zolnierzach z roznymi chorobami i szczepionkami, a takze podczas roznych szczepien charytatywnych w Afryce itp. wiec wszystkiego mozna sie spodziewac.


Totalna głupota to co napisałeś: TOTALNA. Totalne poplątanie z pomieszaniem.

merss napisał(a):
Nie wiem jak dziś wygląda skład pasz dla zwierząt, ale dodawano do nich hormony.


Możesz znaleźć mi w internecie jakaś pasze w której składzie są podane jakieś hormony?

BARDZO mnie to interesuje...

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Cz lut 23, 2017 6:17 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Od razy uprzedzam, że gdybym zainteresowała się głębiej tym tematem, rozpoczęlabym od rozmów z właścielami ferm, czy ich zootechnikami lub lekarzami wet. Tam są informacje prawdziwe, o ile ich znasz.

W necie nie szukam informacji stricte naukowych. Wrzucilam hasło: dodatki hormonalne do pasz i trochę materiału wyskoczyło.
Okazało się też, że obchodzi się zakazy używania antybiotykowych stymulatorow wzrostu (inny temat), mimo kontroli wet.

Skopiowałam...
Zastosowanie hormonów u zwierząt gospodarskich wydawało się niesamowicie kuszące. Dodatek chociażby testosteronu powodował u świń zwiększenie w tuszy udziału mięsa w stosunku do tłuszczu. Ingerencja w gospodarkę hormonalną zwierząt może mieć niebezpieczny wpływ na organizm ludzki poprzez spożywanie mięsa z pozostałościami hormonów np. wzrostu. Stosowanie tego typu środków budzi wiele kontrowersji, jednak obecnie na terenie naszego kraju obowiązuje bezwzględny zakaz stosowania takich substancji
____________________


Od dawna również wiadomo, że niektóre hormony (fitoestrogeny) w wyższych dawkach mają negatywny wpływ na płodność krów i owiec, mogąc powodować czasową lub nawet trwałą bezpłodność.
_______________________
Niesławny bydlęcy hormon wzrostu (ang. bovine growth hormone, skrót BST) powoduje u krów podniesienie mleczności o kilkanaście procent (zwykle 11-16%), wyższą o 25% szansę na kliniczną postać mastitis (zapalenie sutka) oraz obniża płodność krów o 40% . Aplikacja tego środka hormonalnego wytwarzanego przez nasz ulubiony koncert agrochemiczny… Monsanto powoduje, że komórki produkujące mleko w gruczołach krów wolniej zanikają.
_________________________

Mój kolega podawał hormony loszkom drogą iniekcji, to było doświadczenie do rozprawy doktorskiej. Uzyskał przyspieszenie ich dojrzałości. Szczegółów nie pamiętam. To nie moja profesja.


Cz lut 23, 2017 8:27 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wpływ antykoncepcji hormonalnej na homoseksualizm
Leszcz napisał(a):
sapper napisał(a):
GM zywnosc to najnowszy i szybciej na nas dzialajacy rodzaj trucizny na poziomie DDT, bo spozywamy bezposrednio wadliwe-zmodyfikowane DNA roslin i zwierzat, lacznie z produkowanym przez te rosliny pestycydem, czy u zwierzat przeciwcialami.
Nie sadze aby ktos chcial przypadkiem zjesc baranine z wmanipulowanym w nia ludzkim DNA, czy zjesc wolowine z krowy ktora produkowala ludzka krew dla laboratoriow. Czy tez wiepszowine ze swini hodowanej dla ludzkich narzadow wewnetrznych.
Ktos kiedys sie pomyli w transporcie i wszystko pojdzie w cala pule genetyczna zwierzat hodowlanych. Beda pozniej dania jak watrobka ludzka zasmarzana, czy swieza kaszanka z ludzkiej krwi.
A moze juz ktos sie pomylil, albo jakis chory genetyk zrobil ludziom kawal. :-(
Tylko patrzec jak kiedys ktos zrobi centaura lub jednorozca, bo z doswiadczeniami genetycy sa juz blisko.
Juz robiono doswiadczenia na zolnierzach z roznymi chorobami i szczepionkami, a takze podczas roznych szczepien charytatywnych w Afryce itp. wiec wszystkiego mozna sie spodziewac.


Totalna głupota to co napisałeś: TOTALNA. Totalne poplątanie z pomieszaniem.



https://uk.search.yahoo.com/search;_ylt ... 2D20160820


https://uk.search.yahoo.com/search;_ylt ... 2D20160820
Do wyboru do koloru, jesli znasz angielski.


Cz lut 23, 2017 11:03 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
http://www.africaresource.com/rasta/new ... in-africa/

http://news.bbc.co.uk/1/hi/world/africa/6768799.stm


Cz lut 23, 2017 11:10 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
merss napisał(a):
Od razy uprzedzam, że gdybym zainteresowała się głębiej tym tematem, rozpoczęlabym od rozmów z właścielami ferm, czy ich zootechnikami lub lekarzami wet. Tam są informacje prawdziwe, o ile ich znasz.


Moim zdaniem, jesli pasza zawiera hormony wzrostu to powinna ta informacja byc dostepna na opakowaniu takiej paszy? Moze producenci ukrywaja ta informacje...?

Cytuj:
W necie nie szukam informacji stricte naukowych. Wrzucilam hasło: dodatki hormonalne do pasz i trochę materiału wyskoczyło.


Tzw. urban legends to sie znajdzie...


Cytuj:
Okazało się też, że obchodzi się zakazy używania antybiotykowych stymulatorow wzrostu (inny temat), mimo kontroli wet.


Czy mozesz mi podac miejsce w ktorym moge sobie kupic hormon wzrostu, albo testosteron w duzych ilosciach? Zlozmy jestm rolnikiem, mam stado swin i chce je naszprycowac hormonem wzrostu.

Gdzie moge go kupic?

Cytuj:
Skopiowałam...
Zastosowanie hormonów u zwierząt gospodarskich wydawało się niesamowicie kuszące. Dodatek chociażby testosteronu powodował u świń zwiększenie w tuszy udziału mięsa w stosunku do tłuszczu. Ingerencja w gospodarkę hormonalną zwierząt może mieć niebezpieczny wpływ na organizm ludzki poprzez spożywanie mięsa z pozostałościami hormonów np. wzrostu. Stosowanie tego typu środków budzi wiele kontrowersji, jednak obecnie na terenie naszego kraju obowiązuje bezwzględny zakaz stosowania takich substancji
____________________


Rozumiem, ze "normalna" swinia rosnie... bez hormonu wzrostu i innych hormonow?

Cytuj:
Od dawna również wiadomo, że niektóre hormony (fitoestrogeny) w wyższych dawkach mają negatywny wpływ na płodność krów i owiec, mogąc powodować czasową lub nawet trwałą bezpłodność.


U tych zwierzat, ale jak ja zjem kotleta z takiej krowy to co sie stanie?

Cytuj:
Niesławny bydlęcy hormon wzrostu (ang. bovine growth hormone, skrót BST) powoduje u krów podniesienie mleczności o kilkanaście procent (zwykle 11-16%), wyższą o 25% szansę na kliniczną postać mastitis (zapalenie sutka) oraz obniża płodność krów o 40% . Aplikacja tego środka hormonalnego wytwarzanego przez nasz ulubiony koncert agrochemiczny… Monsanto powoduje, że komórki produkujące mleko w gruczołach krów wolniej zanikają.


I nie stwierdzono roznicy w mleku krowim z i bez tego hormonu... wiec?


Cytuj:
Mój kolega podawał hormony loszkom drogą iniekcji, to było doświadczenie do rozprawy doktorskiej. Uzyskał przyspieszenie ich dojrzałości. Szczegółów nie pamiętam. To nie moja profesja.


I fajnie, dojrzaly wczesniej, ale czy jak ja bede takie jadl to co sie ze mna stanie?

PS. Na linki nie ma zwyczaju odpowiadac. Nie ma dowodow na to ze GMO sa w jakis sposob szkodliwe dla czlowieka itd. Jesli sa to bardzo prosze o przestawienie, przyda mi sie to wrecz. Kukurydza GMO jest w USA jakies 20 lat.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Cz lut 23, 2017 3:25 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn cze 08, 2015 4:32 pm
Posty: 246
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Nie powinno sie jesc soi droga pani B. poniewaz jest to jedna z najbardziej krzyzowanych i modyfikowanych genetyczne upraw ( amerykanski koncern Monsanto ), (Adam M)

Nie ma żadnych dowodów, że każda żywność modyfikowana genetycznie "sama w sobie" szkodzi. To nie jest Zuo Wcielone. Skrapianie jej wodą święconą i odprawianie egzorcyzmów nad Monsanto jest zatem bezpodstawne.

_________________
Brak emotikonów nie oznacza, że wszystko trzeba traktować megapoważnie.


Cz lut 23, 2017 3:41 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Leszcz, nie musisz czytac. W linku sa rezultaty wyszukiwarki i mozesz sobie wybrac co ci sie podoba, bys nie pisal ze podalem ci cos nienaukowego.
Slyszales powiedzenie ze "jestes tym co jesz".
Z drugiej strony to w miesie wcale nie musza byc te hormony o ktorych mowa, wystarczy ze sa w nim skutki tych hormonow.
Moze zwroc uwage na proces wiazania C14 i N w roslinach, to moze co nieco zrozumiesz co sie dzieje przy innych procesach np. tzw, przyswajania bialek itp. skladnikow. Mechanizmy te staja sie narzedziami wprowadzania bledow do organizmu i kodu genetycznego.
Jak myslisz dlaczego np. mozna uzyc wirusa do wprowadzenia zmian kodu genetycznego? A tak w ogole z kad sie biora wirusy?

Poczytaj tez o zwiazku o nazwie dicamba, ktory jest znany od bodajze lat 70-tych. ale jak do tej pory niewiele jest wiadome o jego rozkladzie i zwiazkach przy tym powstajacych a tym bardziej ich szkodliwosci.
To samo ze zwierzecymi regulatorami wzrostu.
GMO w Polsce jest duzo dluzej niz 20 lat, wiec watpie by w stanach bylo tak krotko. No chyba ze u nas robili pierw doswiadczenia na poczatku lat 90-tych , a dopiero pozniej u siebie.

Poszukaj tez informacji czy GM jest w tych tzw. bankach nasion.
Popytaj tez okolicznych rolnikow czy ktorys ma u siebie choc troche ziarna starych klasycznych odmian zboz. Wszystko wymiecione, zeby nie powiedziec juz pozamiatane, by nikt nie byl niezalezny od GM.


Cz lut 23, 2017 4:43 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8094
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Cytuj:
To nie jest Zuo Wcielone. Skrapianie jej wodą święconą i odprawianie egzorcyzmów nad Monsanto jest zatem bezpodstawne.


A ktoś to robił? 8O W każdym razie można prześledzić różne spawy sądowe z nimi związane.

Wyobraź sobie, że jesteś farmerem, a obok zakładają plantację z roślinami Monstanto akurat takimi, jakie Ty uprawiasz. Na wiosnę pszczółka lub wiatr zapylą Twoje rośliny pyłkiem z roślin Monsanto i masz problem, bo ich nasiona są opatentowane. Kto kogo ma sądzić i kto wygra w takiej sprawie, wziąwszy pod uwagę wszystkie powiązania (zwłaszcza te ukryte przed okiem ludzkim)? Kto pójdzie z torbami? Może Monsanto to nie jest zło wcielone, ale krwi mogą napsuć, a czasami życie zrujnować. I kto to inspiruje - tę pogoń za pieniądzem pod przykrywką dobrych intencji?


Cz lut 23, 2017 4:49 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
@Leszcz
Czytałeś co ja napisałam? Nie lubię z zasady Ci odpowiadać, bo nie jesteś uczciwym rozmówcą. Gdzie ja napisałam, że hormony się stosuje w chowie zwierząt? Od 2006 roku nie wolno, więc początkowe warunkowe zdanie uzupełniłam wyboldowaniem, że nie wolno. O tym, gdzie można zamówić nielegalne antybiotyki - stymulatory wzrostu znajdziesz w necie, bo i ja znalazłam.

Wielu chemicznych środków nie wolno stosować, bo nie są zarejestrowane, np w produkcji roślinnej, ale się stosuje. Jeśli są uczciwi przetwórcy i badają, odpadają z grupy ich klientów ci nieuczciwi. Ta uczciwość to jednak konkurencja, która bada produkty swych rywali. I roztrąbią, że surowce firmy X zawierają E. coli, bo stosuje się do uprawy warzyw gnojowicę (dziś było w telewizorni), czy znajdują się pozostałości pestycydów, których być nie powinno w produktach.


Cz lut 23, 2017 5:52 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6813
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
merss napisał(a):
I roztrąbią, że surowce firmy X zawierają E. coli, bo stosuje się do uprawy warzyw gnojowicę (dziś było w telewizorni), czy znajdują się pozostałości pestycydów, których być nie powinno w produktach.


Swoją drogą przez wieki gnojowica była nawozem (jak i kompost) i chyba to było dobre - czemu teraz robią z tego "halo"? Pytam się jako kompletny "lajkonik" w tych sprawach.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz lut 23, 2017 6:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
merss napisał(a):
Czytałeś co ja napisałam? Nie lubię z zasady Ci odpowiadać, bo nie jesteś uczciwym rozmówcą.


Jesli uczciwosc oceniasz wg. tego czy sie z Toba zgadzam czy nie... to jednak jestem nie uczciwy :D.


merss napisał(a):
@Leszcz
Gdzie ja napisałam, że hormony się stosuje w chowie zwierząt? Od 2006 roku nie wolno, więc początkowe warunkowe zdanie uzupełniłam wyboldowaniem, że nie wolno. O tym, gdzie można zamówić nielegalne antybiotyki - stymulatory wzrostu znajdziesz w necie, bo i ja znalazłam.


Ja tez znalazlem... tylko ze taka kuracja to kosztuje jakis 1000 zloty dla czlowieka... zapewne rolnika stac na taka kuracje dla np. 100 prosiakow. Tylko ze ten kotlet schabowy to by pewnie kosztowal 100zloty/sztuka.

Cytuj:
Wielu chemicznych środków nie wolno stosować, bo nie są zarejestrowane, np w produkcji roślinnej, ale się stosuje. Jeśli są uczciwi przetwórcy i badają, odpadają z grupy ich klientów ci nieuczciwi. Ta uczciwość to jednak konkurencja, która bada produkty swych rywali. I roztrąbią, że surowce firmy X zawierają E. coli, bo stosuje się do uprawy warzyw gnojowicę (dziś było w telewizorni), czy znajdują się pozostałości pestycydów, których być nie powinno w produktach.


Ale to jest juz problem uczciwosci a nie technologii. KAZDY pestycyd, herbicyd ma instrukcje obslugi, wiec to od rolnika zalezy czy sie stosuje (a nie od tego co chemikalia wytwarza). Tutaj raczej pretensje to do rolnika a nie do np. Monsanto.

Nie jest to rowniez (napewno) norma, gdyz wtedy wiekszosc rolnikow by łamala prawo.

Z drugiej strony "przedawkowywanie" chemikaliow jest... NIEOPLACALNE. To wszystko kosztuje, a jak kosztuje to rolnik bedzie uzywal jak najmniej tylko moze, zeby zabic chwasta i robaka a nie wylewal hektolitery na pola.

To samo jesli chodzi o nawozy. Po co nawozic w ilosciach takich ze roslina i tak nie uzyje? Strata pieniedzy.

Wiec to ze raz na jakis czas cos tam sie, gdzies tam, moze kiedys zanajdzie to... nie jest norma.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Cz lut 23, 2017 6:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
sapper napisał(a):
Slyszales powiedzenie ze "jestes tym co jesz".


Nie bardzo wiem co jest zlego w jedzeniu DNA, albo bialek...

Cytuj:
Z drugiej strony to w miesie wcale nie musza byc te hormony o ktorych mowa, wystarczy ze sa w nim skutki tych hormonow.


A jakie one sa?

Cytuj:
Moze zwroc uwage na proces wiazania C14 i N w roslinach, to moze co nieco zrozumiesz co sie dzieje przy innych procesach np. tzw, przyswajania bialek itp. skladnikow. Mechanizmy te staja sie narzedziami wprowadzania bledow do organizmu i kodu genetycznego.
Jak myslisz dlaczego np. mozna uzyc wirusa do wprowadzenia zmian kodu genetycznego?


Dlaczego nie mozna? Mozesz mi pokazac metode gdzie przy uzyciu wirusa wprowadza sie zmiany w kodzie genetycznym?


Cytuj:
A tak w ogole z kad sie biora wirusy?


:?
Cytuj:
Poczytaj tez o zwiazku o nazwie dicamba, ktory jest znany od bodajze lat 70-tych. ale jak do tej pory niewiele jest wiadome o jego rozkladzie i zwiazkach przy tym powstajacych a tym bardziej ich szkodliwosci.
To samo ze zwierzecymi regulatorami wzrostu.


Dlaczego tak samo?

Cytuj:
GMO w Polsce jest duzo dluzej niz 20 lat, wiec watpie by w stanach bylo tak krotko. No chyba ze u nas robili pierw doswiadczenia na poczatku lat 90-tych , a dopiero pozniej u siebie.


W POLSCE? Skad Ty dane bierzesz?


Cytuj:
Poszukaj tez informacji czy GM jest w tych tzw. bankach nasion.
Popytaj tez okolicznych rolnikow czy ktorys ma u siebie choc troche ziarna starych klasycznych odmian zboz. Wszystko wymiecione, zeby nie powiedziec juz pozamiatane, by nikt nie byl niezalezny od GM.


ZBOZA GMO? Cos takiego NIE ISTNIEJE.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Cz lut 23, 2017 6:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL