Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:00 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
 Genialne BOŻE leki, czyli zioła 
Autor Wiadomość
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Interesuję się ziołolecznictwem i muszę napisać, że na wiele chorób zioła działają lepiej niż najlepsze leki. I to bez skutków ubocznych :)

Np. na kaszel bardzo dobrze działa syrop z pąków sosnowych własnej roboty. Ten sklepowy nie jest już tak dobry.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lis 12, 2017 8:15 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Na chorobę morską, lokomocyjną świetnie działa imbir.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lis 12, 2017 8:23 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Na krwawienie, trudno gojące się rany rewelacyjnie działa babka lancetowata lub zwyczajna. Wg Marii Treben nie ma takich ran, których nie zagoiłaby babka.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


N lis 12, 2017 8:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Marihuana pomaga na bezsenność, łagodzi nudności oraz bóle menstruacje, zmniejsza ciśnienie śródgałkowe, wspomaga apetyt, zwiększa kreatywność, działa przeciwdrgawkowo. Jest chyba jedynym środkiem w leczeniu zespołu Tourette'a łagodzi objawy zespołu Tourette'a i prawdopodobnie glejaka. Ponadto, znajduje zastosowanie w leczeniu tak wielu schorzeń, że nie sposób ich tutaj wymienić.
Do efektów ubocznych należy obniżenie koncentracji i brak motywacji.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N lis 12, 2017 8:43 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
na borelioze i koinfekcje najlepszymi ziołami są zioła buhnera oraz czystek i szczeć. Antybiotyki są jednak z reguły silniejsze.

Boro napisał(a):
Marihuana pomaga na ...

brzmi jak próba wmówienia alkoholika wmówienia wszystkim, że alkohol jest dobry, bo na picie spotyka się z kolegami czyli się uspołecznia.
Boro napisał(a):
Do efektów ubocznych należy obniżenie koncentracji i brak motywacji.

oraz popsucie pamięci i schizofrenie.


Śr lis 15, 2017 8:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Ludzik napisał(a):
brzmi jak próba wmówienia alkoholika wmówienia wszystkim, że alkohol jest dobry, bo na picie spotyka się z kolegami czyli się uspołecznia.

Tak Ludzik... badania naukowe przeprowadzają spizgani do nieprzytomności ludzie, chcący tylko usprawiedliwić swój nałóg :wink:
Ludzik napisał(a):
oraz popsucie pamięci i schizofrenie.

Marihuana chwilowo osłabia pamięć krótkotrwałą, to prawda.
Co do schizofrenii, to pisałem już o tym w wątku "Substancje psychoaktywne...". Nie wykazano żadnego mechanizmu, który u zdrowej osoby mógłby prowadzić do schizofrenii w skutek palenia marihuany.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr lis 15, 2017 9:15 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Boro napisał(a):
Ludzik napisał(a):
brzmi jak próba wmówienia alkoholika wmówienia wszystkim, że alkohol jest dobry, bo na picie spotyka się z kolegami czyli się uspołecznia.

Tak Ludzik... badania naukowe przeprowadzają spizgani do nieprzytomności ludzie, chcący tylko usprawiedliwić swój nałóg :wink:

Raczej opłacani przez pewne grupy, którym zależy na tym by coś udowodnić.

To tak samo jak z żywnością: trąbili lata temu, że tłuszcze zwierzęce są be, a roślinne ok. Teraz trąbią, że zwierzęce są ok, a roślinne be. I to wszystko na podstawie niby badań naukowych. Za ileś lat znów inaczej będą gadać. Tak samo z mlekiem, jajkami...


Śr lis 15, 2017 9:49 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
To prawda. Dlatego najlepiej sięgać do źródeł a nie opierać na interpretacjach wyników podanych przez dziennikarzy.
Lecznicze działanie marihuany jest bardzo dobrze udokumentowane. Nawet tutaj na forum ktoś kiedyś pisał o własnych doświadczeniach w tym temacie.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Śr lis 15, 2017 2:32 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Wt wrz 12, 2017 2:42 am
Posty: 176
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Jeśli chodzi o maryche - to przemilcze - bo to ziele ogłupiające. Zatem efekt uboczny jest nieciekawy.
Są jednak inne zioła które faktycznie śa genialne.
Np takie goździki (coniektóre kobiety pewnie wiedzą co to zwłaszcza te co gotowac umia).

Ostatnio na ból żęba zapodałem sobie - działa dużo lepiej niz 3 tabletki ibuprofenu. Nie dość że mocniejszy to i trwalszy bo ból przeszedł całkiem po 1 zabiegu. Taki oto specyfik.

Przykładów jest masa. Gożdzika podałem bo testawałem niedawno i faktycznie działa!!!


N lis 19, 2017 8:05 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Polskie, znane zioła to jeszcze ok, ale jak jest do wyboru lek chemiczny i nieznane zioło to ja wolę wybrać lek chemiczny, bo masz przetestowane i znane działanie. Nic się złego nie wydarzy, no chyba że jesteś uczulony.

Dam przykład: lukrejca gładka. Działanie antybiotyczne, moczopędne, zalecana przy zakażeniach układu moczowo płciowego. Skutkiem ubocznym jest zatrzymywanie sodu wskutek czego wypłukiwany jest potas. Tak się kiedyś złożyło, że pijąc lukrecję w dużych dawkach zjadłem też luteinę z czymś tam, która również miała działaine wypłukujące potas. W nocy obudziłem się z palpitacją serca, nie miałem sił żeby się podnieść, kręciło mi się w głowie. Dobrze, że wiedizałem z czego to i doczołgałem się do kuchni, zjadłem pomidora a potem w dzień kupiłem potas.

Z niedoboru potasu śmierć jest szybka. Z nadmiaru również. Nadmiar jeszcze gorszy, bo czujesz się normalnie, wszystko ok, nagle bach! trup.


Pn lis 20, 2017 1:50 am
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Na przeziębienie też z reguły działają dobrze zioła, jeżeli zaczniemy kurację już we wczesnym etapie choroby.
Na przeziębienie świetnie działają kwiaty bzu, najlepiej zrywane i suszone samemu. Te ze sklepów zielarskich już działają trochę słabiej.
Można zrobić sobie taką mieszankę ziołową na przeziębienie:

    kwiat bzu czarnego,
    kwiat dziewanny,
    kwiat lipy

Zioła dobre do mieszanek ziołowych na przeziębienie: melisa (ma b. dobre działanie antybakteryjne i antywirusowe, wiązówka błotna (zawiera naturalne salicylany, czyli aspirynę), jeżówka purpurowa, krwawnik.

Do tego warto dołączyć imbir, czosnek, chrzan (najlepiej świeży), syrop z pędów sosnowych, owoce bzu czarnego, sok malinowy (ale tylko własnej roboty), syrop z cebuli, wodę z miodem, miód lipowy, mleko z masłem, czosnkiem i miodem.

Od kilku lat leczę moją rodzinę z przeziębień ziołami i naturalnymi metodami i od tamtego czasu ani razu nie byli u lekarza :) i nie brali antybiotyków. Tylko czasami trzeba wesprzeć się lekami bez recepty.

Też muszę napisać, że dzieci z reguły dobrze reagują na zioła. Ale trzeba uważać, bo niektóre zioła można brać od pewnego wieku.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


Pn lis 20, 2017 4:54 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Trochę o stosowaniu ziół.
Najlepiej działają świeżo zerwane zioła z dobrej jakości krzewu, kwiatu, drzewa. Dlatego warto przynajmniej kilka niezbędnych ziół posadzić na działce.

Zioła w saszetkach działają słabo, dlatego warto kupować zioła sypkie w sklepach zielarskich.

Nalewki alkoholowe z ziół z reguły działają jeszcze mocniej niż napary.

Trzeba wierzyć w siłę działania ziół, gdy je spożywamy.

Wg Czesława Klimuszki ziół nie słodzimy. Dzieciom można posłodzić zioła naturalnym miodem, bo zioła są z reguły niedobre. (Ale po piołunie, to nie ma złych ziół ;-))

Napary z ziół najlepiej pić jeszcze ciepłe.

Ziół egzotycznych, czyli takich, które nie rosną w Polsce, nie stosujemy dłużej niż 2-3 miesiące. Ponieważ można nabawić się uczuleń i np. plam alergicznych po dłuższym stosowaniu. Zresztą polskich ziół z reguły też nie należy stosować dłużej niż 3 miesiące, a zwłaszcza tych mniej popularnych. Należy robić przerwy 2-3 tygodniowe pomiędzy kuracjami.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


Śr lis 22, 2017 7:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8086
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
44. napisał(a):
Od kilku lat leczę moją rodzinę z przeziębień ziołami i naturalnymi metodami i od tamtego czasu ani razu nie byli u lekarza :) i nie brali antybiotyków. Tylko czasami trzeba wesprzeć się lekami bez recepty.


Super! Ja też nie brałam antybiotyków już 9 lub 10 lat. Z przeziębień leczę się podobnie, jak Ty. Jednak muszę powiedzieć, że nie każdy dobrze reaguje na zioła. Może zależy to od nastawienia psychicznego albo wrażliwości organizmu, a może też i wary w to, że środki ziołowe działają.


Śr lis 22, 2017 7:56 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): N paź 12, 2014 7:31 pm
Posty: 168
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Mieszanka ziołowa na piękne, lśniące włosy (do użytku zewnętrznego):

    Korzeń pokrzywy
    Korzeń łopianu
    Nasiona kozieradki

Po 3/4 łyżeczki każdego z powyższych ziół wsypać do filiżanki i zalać wrzątkiem (ok. 95 st. C). Przykryć i poczekać aż wystygną. Nacierać włosy raz, dwa razy dziennie.

Też łopian jest wykorzystywany do zwalczania łupieżu, łysienia plackowatego, łojotoku, przeciw wypadaniu włosów.

_________________
W pełnej łączności z Ukochanym JEZUSEM CHRYSTUSEM (org. JEHUSZUA ha MASZIJACH)
Uznaję TRÓJCĘ ŚWIĘTĄ.


Cz lis 23, 2017 7:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8086
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Genialne BOŻE leki, czyli zioła
Znam historię dziecka, które miało słabe włosy, czy wręcz je traciło. Matce poradzono, by zgoliła dziecku włosy i zaczęła nacierać zgoloną skórę sokiem z cebuli. Dziecku (dziewczynce) po takiej kuracji urosły mocne, gęste włosy. To było w czasie wojny lub zaraz po niej, więc może dlatego nikt nie przejmował się wyglądem, czy nieprzyjemnym zapachem. Z ciekawości sprawdziłam, czy są badania nad użyciem soku z cebuli na porost włosów, no i faktycznie są: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12126069 Pozytywny efekt (badania dotyczyły łysienia plackowatego) został potwierdzony, z tym że lepszy efekt był obserwowany u mężczyzn. Przypuszczam, że obecnie są jakieś sposoby na to, by zniwelować zapach cebuli po użyciu soku — może płukanka roztworem soli lub soku z cytryny byłyby dobre (?)


So lis 25, 2017 4:14 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL