Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 9:09 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
 Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Oczywiscie, ze czytam. Przeraza mnie to ze ludzie maja opinie a nie maja do nich podstaw... jedynie inne opinie.

Taki gluchy telefon dla doroslych.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt lut 24, 2017 3:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Każdy ma prawo wybierać sobie, kogo słucha w sprawach odżywiania się. Akurat w odniesieniu do żywności modyfikowanej genetycznie nie ma pełnego zaufania konsumentów i nawet eksperci tego nie zmienią, bo wydaje się, że ciągle nie znamy wszystkich skutków jej produkcji i spożywania. Czytam "The New Food Fights: U.S. Public Divides Over Food Science - Differing views on benefits and risks of organic foods, GMOs as Americans report higher priority for healthy eating" by Cary Funk and Brian Kennedy. Na str. 50 pokazana jest tabela obrazująca opinie o bezpieczeństwie porduktów genetycznie modyfikowanych w zależności od poziomu edukacji. Można w niej zuważayć, że w każdej grupie dość spory procent uważa, że żywność genetycznie modyfikowana jest gorsza dla zdrowia. Ty, Leszcz, pewnie uważasz, że nie ma różnicy? Jaka jest Twoja opinia i dlaczego?

Mitt Romney nazwany "Monsanto Man" też podobno je produkty organiczne. Moi znajomi naukowcy kupują jedzenie organiczne na tyle, na ile to jest możliwe. Może to przejaw snobizmu, a może nie. To nie jest tak, że kupuję to, co najdroższe i staram się wszędzie szukać oszczędności. U mnie w domu kupuje się to, co uznamy, że jest potrzebne i użyteczne dla rodziny. Nie wydaje się pieniędzy na sprawy zbyteczne i te które rodzinie nie służą. Dla przykładu nie mamy w domu TV od wielu lat.


Pt lut 24, 2017 5:20 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Leszcz napisał(a):
Oczywiscie, ze czytam. Przeraza mnie to ze ludzie maja opinie a nie maja do nich podstaw... jedynie inne opinie.

Taki gluchy telefon dla doroslych.


Kazdy ma podstawy, nie ma jedynie obowiazku tlumaczyc sie ze nie jest wielbladem.

Dostales wystarczajaco materialow by choc po troszke zrozumiec zdania innych.
Poza tym, ja za ciebie nie bede myslal i zmienial twoje zdanie. To twoja robota. Nie chcesz czytac ,to nie czytaj.
Ja juz swoje przezylem i nie mam zamiaru tlumaczyc sie z calego zyciorysu, co kiedy widzialem, co z czego zrozumialem, itp. itd.
Podaje jedynie namiary co gdzie mozna znalesc by to czy tamto zrozumiec, Jak nie chcesz rozumiec to chocbym cale tomy tu napisal to i tak na nic.

Ostatnio we Francji mialem klopot bo popekala mi glowica na 4 z 6-ciu cylindrow.
Fahofce powiedzieli mi ze naprawa bedzie kosztowala 2500 euro, usmiechnalem sie i powiedzialem ze sam naprawie popekana glowice.
Mieli niezly ubaw, ale do czasu kiedy zlozylem silnik i okazalo sie ze nie ma przeciekow i wszystko sprawnie dziala. Gdybym tego wczesniej nie robil, to moze bym im uwierzyl ze nie da sie naprawic tej glowicy, ale ze robilem i wiem jak to zrobic, to ja mialem ubaw na koniec widzac ich miny.


Pt lut 24, 2017 7:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Brandeisbluesky napisał(a):
Każdy ma prawo wybierać sobie, kogo słucha w sprawach odżywiania się.


... ale nie każdego WARTO słuchać.

Cytuj:
Akurat w odniesieniu do żywności modyfikowanej genetycznie nie ma pełnego zaufania konsumentów i nawet eksperci tego nie zmienią, bo wydaje się, że ciągle nie znamy wszystkich skutków jej produkcji i spożywania. Czytam "The New Food Fights: U.S. Public Divides Over Food Science - Differing views on benefits and risks of organic foods, GMOs as Americans report higher priority for healthy eating" by Cary Funk and Brian Kennedy. Na str. 50 pokazana jest tabela obrazująca opinie o bezpieczeństwie porduktów genetycznie modyfikowanych w zależności od poziomu edukacji. Można w niej zuważayć, że w każdej grupie dość spory procent uważa, że żywność genetycznie modyfikowana jest gorsza dla zdrowia.


To co właśnie przytoczyłaś ukazuje problem braku rozumienia tego czym jest GMO. GM to tylko technologia, a to jak się jej użyje to inna bajka. Np. nie ma problemu (technicznego!) żeby stworzyć kukurydze która by DOSŁOWNIE zabiła osobę która ja spożyła..., ale można zrobić GMO który będzie miał podwyższoną zawartość jakiejś witaminy. Co w tym złego?

Cytuj:
Ty, Leszcz, pewnie uważasz, że nie ma różnicy? Jaka jest Twoja opinia i dlaczego?


Nie widzę różnicy jako osoba spożywająca GMO do nie GMO. Smakuje tak samo, te same wartości odżywcze itd. Dlaczego moja opinia jest pozytywna? Nie znam badań które by wykazywały iż żywność GMO jest gorsza od tej nie GMO. Wręcz przeciwnie, badania potwierdzają to że GMO nie jest inne niż nie GMO z punktu widzenia konsumenta.

Dlatego nie rozumiem tego:

Obrazek

... ale z drugiej strony jeśli przekona się setki tysięcy ludzi do czegoś to można im potem... książki sprzedawać, filmy robić, wykładów udzielać i dalej "utrzymywać i podtrzymywać" w nieświadomości masę ludzi. Kasę można robić na czystej manipulacji. Ludzie łykną (płaska Ziemia itd.). Generalnie łatwo ludźmi manipulować...

Dziwi mnie to, że tak łatwo KATOLIKAMI manipulować...

Cytuj:
Mitt Romney nazwany "Monsanto Man" też podobno je produkty organiczne. Moi znajomi naukowcy kupują jedzenie organiczne na tyle, na ile to jest możliwe. Może to przejaw snobizmu, a może nie. To nie jest tak, że kupuję to, co najdroższe i staram się wszędzie szukać oszczędności. U mnie w domu kupuje się to, co uznamy, że jest potrzebne i użyteczne dla rodziny. Nie wydaje się pieniędzy na sprawy zbyteczne i te które rodzinie nie służą. Dla przykładu nie mamy w domu TV od wielu lat.


Podobnie u mnie. Ostatnio kupiłem TV ale jako monitor do komputera :). Używam w domu Wifi... mam nadzieję, że mi jąder nie usmaży... :lol: :roll:

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt lut 24, 2017 7:28 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
sapper napisał(a):
Dostales wystarczajaco materialow by choc po troszke zrozumiec zdania innych.


Linki do PROPAGANDY.

Cytuj:
Ostatnio we Francji mialem klopot bo popekala mi glowica na 4 z 6-ciu cylindrow.
Fahofce powiedzieli mi ze naprawa bedzie kosztowala 2500 euro, usmiechnalem sie i powiedzialem ze sam naprawie popekana glowice.
Mieli niezly ubaw, ale do czasu kiedy zlozylem silnik i okazalo sie ze nie ma przeciekow i wszystko sprawnie dziala. Gdybym tego wczesniej nie robil, to moze bym im uwierzyl ze nie da sie naprawic tej glowicy, ale ze robilem i wiem jak to zrobic, to ja mialem ubaw na koniec widzac ich miny.


Ale, ale... co to ma obrazować? A powiedz mi kto wyprodukował samochód? Fachowiec... tak, tak ten samochód który może przejechać 500000km... i rozpędzi się do 150km/h. Wierzysz temu fachowcowi co go zaprojektował, zbudował i dał tobie do użytku? Byłeś w certyfikowanym servisie? Czy drewnianym rowerem jeździsz do pracy?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt lut 24, 2017 7:34 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
@Sapper a tak co do mojego doświadczenia, ja GMO to własnymi rękoma robię... GMO do celów naukowych jak i bardziej praktycznych... może za kilka lat będą sobie na polu rosły :mrgreen: . Mam nadzieję!

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pt lut 24, 2017 7:40 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Leszcz napisał(a):
@Sapper a tak co do mojego doświadczenia, ja GMO to własnymi rękoma robię... GMO do celów naukowych jak i bardziej praktycznych... może za kilka lat będą sobie na polu rosły :mrgreen: . Mam nadzieję!

Gdy zrozumialem do czego to prowadzi juz dawno przestalem sie w to bawic.
Poza tym to niewiele sie tym nacieszysz nawet jesli zdazysz doprowadzic to co robisz do perfekcji. Wiedz ze czasu niewiele zostalo, a wlasnie takie prace jak twoja beda niszczone w pierwszej kolejnosci.
Chyba slyszales okreslenie "corrupted flesh".
No chyba ze po prostu bawisz sie jedynie prawem Mendla i myslisz ze to GMO. :-)


Pt lut 24, 2017 8:44 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Leszcz napisał(a):
sapper napisał(a):
Dostales wystarczajaco materialow by choc po troszke zrozumiec zdania innych.


Linki do PROPAGANDY.

Cytuj:
Ostatnio we Francji mialem klopot bo popekala mi glowica na 4 z 6-ciu cylindrow.
Fahofce powiedzieli mi ze naprawa bedzie kosztowala 2500 euro, usmiechnalem sie i powiedzialem ze sam naprawie popekana glowice.
Mieli niezly ubaw, ale do czasu kiedy zlozylem silnik i okazalo sie ze nie ma przeciekow i wszystko sprawnie dziala. Gdybym tego wczesniej nie robil, to moze bym im uwierzyl ze nie da sie naprawic tej glowicy, ale ze robilem i wiem jak to zrobic, to ja mialem ubaw na koniec widzac ich miny.


Ale, ale... co to ma obrazować? A powiedz mi kto wyprodukował samochód? Fachowiec... tak, tak ten samochód który może przejechać 500000km... i rozpędzi się do 150km/h. Wierzysz temu fachowcowi co go zaprojektował, zbudował i dał tobie do użytku? Byłeś w certyfikowanym servisie? Czy drewnianym rowerem jeździsz do pracy?


A to ma obrazowac ze taki mlody mechanik mysli ze pozjadal wszystkie rozumy i moze wciskac klientom co mu slina na jezyk przyniesie.
Ja robilem i naprawialem rozne pojazdy prawie 50 lat temu i znam wszelkie zaleznosci tak mechaniczne jak i materialowe. Dzis niewielu w ogole rozumie okreslenie "zszywanie materialu", do naprawy pekniecia bajeruja klienta dzwieczna nazwa technologiczna spawanie plazmowe, a to tylko jeden z podstawowych od dawna znanych metod spawania. Musza po tym odpuszczac material, a juz tego nie potrafia precyzyjnie zrobic, a przy tzw. "zszywaniu" nie ma zadnych nowych naprezen, nie trzeba nawet wyjmowac zaworow i gniazd zaworowych.
Podalem to jako przyklad jak daleko mija sie dzisiejsza wiedza i technologia ze stara i sprawdzona.
To samo jest ze starozytnymi technologiami, jakis naukowiec dojdzie w koncu co i jak ale uwaza to za nowe odkrycie i stara sie tuszowac fakty ze b ylo to znane 6000 lat temu. No bo przeciez starozytni to byli idioci i nie mogli znac tego co znali i uzywali na codzien.


Pt lut 24, 2017 8:57 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8085
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Leszcz napisał(a):
@Sapper a tak co do mojego doświadczenia, ja GMO to własnymi rękoma robię... GMO do celów naukowych jak i bardziej praktycznych... może za kilka lat będą sobie na polu rosły :mrgreen: . Mam nadzieję!


Leszcz,

Pewnie znasz artykuł klik Prevalence and impacts of genetically engineered feedstuffs on livestock populations, A. L. Van Eenennaam, and A. E. Young
i być może krytykę jego z GMWATCH klik. No i jak można całkowicie zaufać GMO? Ja nie ufam.


Pt lut 24, 2017 9:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Brandeisbluesky napisał(a):
Leszcz,

Pewnie znasz artykuł klik Prevalence and impacts of genetically engineered feedstuffs on livestock populations, A. L. Van Eenennaam, and A. E. Young
i być może krytykę jego z GMWATCH klik. No i jak można całkowicie zaufać GMO? Ja nie ufam.


Zapoznalem sie z przegladowka i odpowiedzia. Nie mam jakis zastrzezen do przegladowki jako takiej. Mozna sobie poczytac papiery na jakich podstawie zostala napisana.

Odpowiedz? Podawanie papieru (ktory zostal wycowany http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 1512005637) jak argumentu na toksycznosci GMO jest dosc marnym argumentem.

Jak juz pisalem wczesniej, NIE MA (nie znam) papierow/badan ktore by ukazwaly problemy z jedzenia GMO.

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Pn lut 27, 2017 11:25 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Leszcz napisał(a):
Brandeisbluesky napisał(a):
Leszcz,

Pewnie znasz artykuł klik Prevalence and impacts of genetically engineered feedstuffs on livestock populations, A. L. Van Eenennaam, and A. E. Young
i być może krytykę jego z GMWATCH klik. No i jak można całkowicie zaufać GMO? Ja nie ufam.


Zapoznalem sie z przegladowka i odpowiedzia. Nie mam jakis zastrzezen do przegladowki jako takiej. Mozna sobie poczytac papiery na jakich podstawie zostala napisana.

Odpowiedz? Podawanie papieru (ktory zostal wycowany http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 1512005637) jak argumentu na toksycznosci GMO jest dosc marnym argumentem.

Jak juz pisalem wczesniej, NIE MA (nie znam) papierow/badan ktore by ukazwaly problemy z jedzenia GMO.


Czy wiiesz ile lat zajelo zrozumienie toksycznosci DDT?
GMO z uwagi na slaba znajommosc dzialania gennetyki zajmie pewnie kilka razy dluzej.
Niestety, tak jak z DDT nikt nie cofnie skutkow jego dziialania po dzien dzisiejszy, tak i z GMO. Problem w tym ze nie da sie odseparowac ludzi od iich wlasnego zniszczonnego DNA.


Wt lut 28, 2017 10:22 am
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
sapper napisał(a):
Czy wiiesz ile lat zajelo zrozumienie toksycznosci DDT?


Ale jaki zwiazek GMO ma z DDT? Czy problem z DDT podasz jako powód dla którego nie będziemy używać np. telefonów komórkowych, telewizorów, mikrofalówek, wykładziny na podłogę itd. itp...

Cytuj:
GMO z uwagi na slaba znajommosc dzialania gennetyki zajmie pewnie kilka razy dluzej.


SŁABĄ?

Cytuj:
Niestety, tak jak z DDT nikt nie cofnie skutkow jego dziialania po dzien dzisiejszy, tak i z GMO. Problem w tym ze nie da sie odseparowac ludzi od iich wlasnego zniszczonnego DNA.


NIe wiem w jaki sposób GMO "niszczy DNA"? Masz na to stwierdzenia jakieś dowody?

A w jaki sposób cofniesz skutki wybudowania domu w którym mieszkasz? Albo skutki budowy miasta na 5 mln ludzi, albo skutki 7.2 mld ludzi na ziemi? W jaki sposób te skutki "odseparować?"?

Dyskusja z Tobą przypomina mi CNN który cały czas się pyta administrację Trumpa czy prowadzą dochodzenie na temat udziału Rosji w wyborach w USA. A adm. Trumpa odpowiada: Ale przecież nie ma żadnych dowodów na taką ingerencję. A CNN: ale czy prowadzicie śledztwo...

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Wt lut 28, 2017 5:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lut 04, 2011 4:00 pm
Posty: 3335
Lokalizacja: USA
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Dlatego jesli nie ma PODSTAW do kwestionowania obecnych GMO i ich wplywu na zdrowie... Rozumiem, ze martwisz sie tak "z zasady"?

Przeglądówka która podała Brandeisbluesky jest kolekcją badań/danych (niezależnych) i jakoś nie strasznego się nie wydarzyło u tych zwierząt karmionych GMO.

Dlaczego tak trudno przeprowadzić badania i wykazać tą toksyczność GMO?

_________________
Dr mgr inż. Leszcz - to tak dla jasności.


Wt lut 28, 2017 5:44 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Leszcz napisał(a):
sapper napisał(a):
Czy wiiesz ile lat zajelo zrozumienie toksycznosci DDT?


Ale jaki zwiazek GMO ma z DDT? Czy problem z DDT podasz jako powód dla którego nie będziemy używać np. telefonów komórkowych, telewizorów, mikrofalówek, wykładziny na podłogę itd. itp...

Cytuj:
GMO z uwagi na slaba znajommosc dzialania gennetyki zajmie pewnie kilka razy dluzej.


SŁABĄ?

Cytuj:
Niestety, tak jak z DDT nikt nie cofnie skutkow jego dziialania po dzien dzisiejszy, tak i z GMO. Problem w tym ze nie da sie odseparowac ludzi od iich wlasnego zniszczonnego DNA.


NIe wiem w jaki sposób GMO "niszczy DNA"? Masz na to stwierdzenia jakieś dowody?

A w jaki sposób cofniesz skutki wybudowania domu w którym mieszkasz? Albo skutki budowy miasta na 5 mln ludzi, albo skutki 7.2 mld ludzi na ziemi? W jaki sposób te skutki "odseparować?"?

Dyskusja z Tobą przypomina mi CNN który cały czas się pyta administrację Trumpa czy prowadzą dochodzenie na temat udziału Rosji w wyborach w USA. A adm. Trumpa odpowiada: Ale przecież nie ma żadnych dowodów na taką ingerencję. A CNN: ale czy prowadzicie śledztwo...


Zastanawia mnie kto tu jest tym CNN.

Taki same argumenty byly zanim udowodniono toksycznosc DDT, bo wtedy jeszcze nie znano takiego rodzaju toksycznosci, a tym bardziej metody udowodnienia.
Ty i ci zwolennicy GMO chcieli by miec wyniki badan a nawet nie wiedza gdzie szukac i co sprawdzac. I tego samego argumentu uzywaja by faszerowac ludzi truciznami bo nie wiadomo dokladnie gdzie szukac.
Poki co, uwazaja ze mozna kase robic, a jak juz znajda sie dowody to przejda do innego nowego trucia i nowego zrodla kaski.
Nikt im pozniej za to nic nie zrobi bo tych co rozpoczeli trucie juz nie bedzie.
Poza tym prawo nie pozwala na pociaganie do odpowiedzialnosci po wiielu latach, zwlaszcza na duza skale.
Na dzien dzisiejszy najgorsze jest to ze zniszczyli kompletnie cale rolnictwo globalnie, wiec za argument maja brak zywnosci z innych zrodel i tym trzymaja wszystkich w szachu.

Piszesz o budowie domu, a chyba tez zapomniales ile azbestu bylo uzyte do ich budowy i jakie sa do dnia dzisiejszego skutki i koszty. Czy firmy ktore produkowaly takie materialy dla budownictwa ponosza koszty ich usuwania i rekompensaty za szkody zdrowotne?

Przypomina mi sie tez z lat 70-tych gdzie udowodniono nagraniami rozladowywanie-zatapianie zborz na pelnym morzu by nie dopuscic do spadku cen. Po prostu niszczono plody rolne zakupowane po niskich cenach od zdesperowanych rolnikow i je niszczono bo w kalkulacji wychodzilo taniej i z dlugoterminowym zyskiem (to tak na marginesie odnosniie dzialalnosci gield towarowych).

Jak twierdzisz ze znasz genetyke, to powinienes wiedziec jak dlugi jest lancuch DNA i jaka jego czesc jest aktywna, a jaka nie, oraz ile pokolen trzeba by uaktywnily sie jakies zmiany zwlaszcza w tej wczesniej niieaktywnej czesci DNA.
Druga sprawa to znasz chyba roznice genetyczne np. miedzy rdzennymi mieszkancami roznych rejonow swiata, roznych srodowisk, roznych nawykow zywieniowych chemii lokalnej wody, itp.
Jak dlugo i ile pokolen trzeba by potomkowie europejczyka nabyli zmian jakie ma np. Azjata poprzez swa diete.
Bawiac sie DNA nie zauwazasz reszty calosci zycia organizmow.
Powinienes tez wiedziec jak wyglada przyswajanie bialek zwierzecych i jak roslinnych i jaka jest miedzy tym roznica dla organizmu je spozywajacego.
Teraz wstaw w to rosliny z genami zwierzat i zwierzeta z genami roslin.
Jak organizm zywiony takim GMO konglomeratem ma to rozroznic.
Nawet jak wiekszosc uda sie rozroznic to co zrobi z niepasujacymi do niczego fragmentami DNA pobranego z pozywienia, wydali jako odpad, czy wkomponuje w budowe wlasnego organizmu, czy moze nie bedzie potrafil ani usunac, ani wykozystac, a moze wkomponuje to we wlasne DNA tak jak wirus (dlatego wczesniej w postach wspomnialem o wirusach).

Teraz pytanie, czy jestes ty czy ktokolwiek z tych zwolennikow GMO, jesli nie gwarantowac, to chocby wyjasnic caly przebieg cykli zywieniowych i ich zaleznosci pokazujac co sie dzieje w organizmach spozywajacych GMO, nie jedno, dwa, tylko wszystkie te chore wymysly ktore powstaly jako GMO?

Skwitowal by to takim porownaniem ze zdrowiej Zydom bylo by jesc wiepszowine, niz komukolwiek GMO.


Śr mar 01, 2017 12:26 am
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Technologie produkcji żywności a zdrowie - wydzielony
Cytuj:
Taki same argumenty byly zanim udowodniono toksycznosc DDT, bo wtedy jeszcze nie znano takiego rodzaju toksycznosci, a tym bardziej metody udowodnienia.


Eghm.. No i do tej pory ta toksyczność tak do końca nie jest znana.. Za to faktycznie - plaga dla komarów i malarii..

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Śr mar 01, 2017 12:36 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL