Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 2:11 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wierze? 
Autor Wiadomość
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wierze?
Po jakim czasie znajomości z niewiastą można zacząć rozmawiać o Panu Bogu i wierze, tak by nie wykorzystywać Pana Boga jako narzędzie do podrywu?

Taki temat to byłby pewniak, że rozmowa się będzie kleić, no i niewiasta pomyśli o mężczyźnie same dobre rzeczy dlatego też chyba niemoralne jest wykorzystywanie tych tematów do zrobienia dobrego wrażenia na białogłowej.


Cz mar 22, 2018 1:14 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So wrz 17, 2016 2:23 pm
Posty: 1284
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Żadnych uogólnień, kolego.

Temat wiary wcale nie jest pewnikiem, że rozmowa będzie się kleić. Wiele osób nie lubi, gdy ktoś niezaproszony włazi im w sferę, która uważają za prywatną, intymną - bo tak patrzą na swoją relację do Boga, i dobrze, mają do tego prawo.
Nie każdy jest gotów na wielkie i małe dyskusje o wierze i trzeba to szanować.
Nie jest też żadną prawdą ogólną, że gdy ktoś zacznie temat religijny, to niewiasta pomyśli o nim same dobre rzeczy. Efekt może być przeciwny.

A gdy będzie to ktoś z takim tonem i takim talentem do farmazonów jak niejaki Ludzik, to podjecie tego tematu może zakrawać na kpinę lub prowokację. Niestety, taki obraz siebie tu konsekwentnie budujesz.


Cz mar 22, 2018 1:49 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Proste pytanie a filozofujesz.

Specjalnie dla Ciebie dokładam zdanie na początek pytanie "jeśli temat wiary będzie się kleić oraz zostanie przychylnie odebrany przez niewiastę i niewiasta jest katoliczką i nie ma oporów przed uzewnętrznianiem się to po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wierze?"


Cz mar 22, 2018 8:18 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Ludzik. Temat jaki sobie wymyśliłeś jest.. Cudaczny. Co rozumiesz przez rozmowę o wierze? Wygłaszanie komunałów? Oświecanie/nawracanie? Zgodnie z jakąś listą?

Z Twoim podejściem do życia radziłbym nie wyrywać się z tym za szybko, bo tylko odstraszysz kobietę. ;-)

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 22, 2018 8:57 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
np. o kursie bierzmowania chciałbym porozmawiać i pozadawać niewiaście pytania jakie nam zadawał ksiądz, a potem mądrze jej wszystko wytłumaczyć.

Dam przykłady:

- nie poszło mi kiedyś z pewną katoliczką, źle nam się gadało, to na koniec spotkania jak już wiedziałem, że wszystko stracone to zacząłem gadać o wierze, zapytała mnie jak się nawróciłem to jej opowiedziałem. Wtedy rozmowa się zaczęła kleić i niewiasta rzekła: "o! tak ze mną rozmawiaj". Niewiasta chyba pomyślała, że Pan Bóg jej chłopa nawrócił, bo potem chciała się dalej spotykać.

- mojej grubej współlokatorce też kiedyś opowiedziałem (bo była gruba, więc nie chciałem jej podrywać) o tym oraz o tym jaki mam stosunek do małżeństwa. No i też zaczęła wyraźnie cisnąć na mnie.

- jak miałem autko to jeździłem na blablacar w poszukiwaniu żony i trafiła się jedna taka katoliczka... niestety miała chłopaka, więc całkowicie ją przekresliłem. Zadawała mi setki pytań o wierze a ja jej odpowiadałem, wszystko wyjaśniałem i masakrowałem pogaństwo. Imponowałem jej tym, bo odpowiadałem mądrze, a poza tym ona była napalona by mieć dzieci. Wkrótce zerwała z chłopakiem (bo nie chciał mieć dzieci i był nieogarnięty życiowo) i się zabrała za mnie ;/


Katolicyzm wiążę się z bardzo porządanymi cechami przez kobiety takie jak wierność, mądrość, siła, filozofowanie co niewiasty lubią, zdolność do miłości, zdolność do podmiotowego traktowania niewiasty, to jest gwarancja dla niewiasty, że jej chłopina nie porzuci, zajmie się dziećmi, zarobi na dom i nie przestanie kochać nawet jak niewiasta się postarzeje czy zachoruje.

Poza tym jak niewiasta kocha Pana Boga i Ty mówisz o kimś kogo ona kocha to wytwarza się silna więź.

Tak samo jak niewiasta należy do KK i spędza w nim dużo czasu i Ty mówisz o KK to wtedy ona widzi, że pasuje do Twojego życia i ma z Tobą szansę zrealizować to co jej tłucze KK do głowy.

i odwrotnie:
Ja jak spotykam katoliczkę to ma u mnie + 100% do atrakcyjności, Wy tak nie macie? Jakby mi nawijała o wierze, to mógłbym ją słuchać i słuchać.


Ostatnio edytowano Cz mar 22, 2018 9:58 am przez PeterW, łącznie edytowano 1 raz

scalono 2 posty



Cz mar 22, 2018 9:37 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Hmm.. No to sobie odpowiedziałeś. Skoro lubisz rozmawiać o wierze, a kobieta z którą się spotykasz - także, no cóż. To w czym Ty masz problem?

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 22, 2018 10:03 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18246
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Problem w intencji, nie w czasie rozmowy.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Cz mar 22, 2018 10:28 am
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
PeterW napisał(a):
Hmm.. No to sobie odpowiedziałeś. Skoro lubisz rozmawiać o wierze, a kobieta z którą się spotykasz - także, no cóż. To w czym Ty masz problem?


w tym problem, że rozważam, na ile jest to moralne, żeby podrywać na wiarę.


Cz mar 22, 2018 11:33 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Przede wszystkim to Ty przestań myśleć zadaniowo. Po prostu rozmawiaj - o wszystkim co Cię interesuje i co interesuje Twoją rozmówczynię. Nie po to by "poderwać", ale po to by.. pogadać. Dalsze przyjdzie jak ma przyjść, albo i nie.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 22, 2018 12:04 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
jak chcę pogadać to piszę na forum a nie ciągam niewiasty po kawiarniach :-)


Cz mar 22, 2018 12:26 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6810
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
No i masz rozwiązanie swoich problemów ze znalezieniem kobiety..
Na forum nie znajdziesz, choćby dlatego że już wszystkie co tu zaglądają (a są stanu wolnego) definitywnie zniechęciłeś (jedna jak wygrzebała ze śmietnika jakiś Twoje żałosne wywody, to uciekła od nas nieomal z krzykiem..).

W realu też nie znajdziesz, bo jesteś nastawiony zadaniowo. Raczej żadna nie lubi mieć do czynienia z facetem który ma na czole namalowane w krzykliwym kolorze "szukam baby na gwałt!!!!" ew. "Musisz być moja!!!".

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


Cz mar 22, 2018 2:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Ludzik napisał(a):
np. o kursie bierzmowania chciałbym porozmawiać i pozadawać niewiaście pytania jakie nam zadawał ksiądz, a potem mądrze jej wszystko wytłumaczyć.

Czyli z góry zakładasz,że ona potrzebuje wiedzy.
Mądrość nie oznacza bycia przemądrzałym, czasem warto pomilczeć.
Ktoś mądry powiedział,że w Roku Ducha Świętego nie potrzeba nam wielu kaznodziejów, lecz świadków.
Pewny jesteś,że trzeba będzie tłumaczyć? A jeżeli ona Ciebie zakasuje?

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Cz mar 22, 2018 8:39 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Mareta: no bardzo chętnie posłucham mądrych wywodów niewiasty o wierze a nawet głupich wywodów jeśli od serca.

PeterW skończyłem czytać w połowie, nie pisz już nic do mnie proszę, bo pieprzysz jak pobity żeby tylko zniszczyć resztki mojego poczucia własnej wartości.


Cz mar 22, 2018 9:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz wrz 20, 2012 11:53 am
Posty: 4586
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Podryw na "wiarę" to jakieś totalne pomylenie pojęć. Przecież małżeństwo w zamyśle KK nie jet po to aby być z kimkolwiek ale aby jak najlepiej realizować powołanie jakie Bóg stawia przed człowiekiem. A jasnym jest że to powolanie bedzie można realizowac z osoba ktora podąża w tym samym kierunku czyli do świetości. Wiec rozmowy o wierze powinny mieć miejsce ze wzgledu na wlsciwe rozeznanie co do osoby a nie na "podryw". Bo jest cała masa ludzi wierzacych ale tylko z nazwy bo tą wirą nie żyja.
Malzeństwo to nie zabawa ale ciezka praca uśmiercania śwojego egoizmu kazdego dnia. Tak wiele malżeństw się rozpada chociażby z powodów takich że, ani dobrze nie rozważy tego czym małżeństwo jest w Kościele lub też jest naiwnym myślac że wady osoby z którą się jest magicznie po slubie znikną. n


Cz mar 22, 2018 9:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt cze 27, 2014 12:47 pm
Posty: 8092
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Po jakim czasie znajomości można zacząć rozmawiać o wier
Ludzik napisał(a):
Po jakim czasie znajomości z niewiastą można zacząć rozmawiać o Panu Bogu i wierze, tak by nie wykorzystywać Pana Boga jako narzędzie do podrywu?


Jak zaczniesz rozmawiać z nią o Bogu i o wierze po zaręczynach, to raczej będziesz miał pewność, że nie poderwałeś niewiasty na te tematy. Jednak jeśli spotkasz jakąś kobietę, którą będziesz mógł zewangelizować, to wydaje mi się, że lepiej zawiesić jakiekolwiek postanowienia i starać się ją zdobyć dla Boga. Gdyby przez podjęcie takich tematów okazałoby się, że czuje do Ciebie niepohamowana skłonność, której nie odwzajemniasz, to najwyżej powiesz jej, że jeszcze nie spotkałeś kobiety, którą rozpatrujesz jako potencjalną żonę, i że takiej będziesz dalej szukać. Powinna zrozumieć, że to nie ją widzisz u swojego boku.


Pt mar 23, 2018 1:34 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL