Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 12:31 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Szukanie porządnej i pobożnej żony 
Autor Wiadomość
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 4:15 pm
Posty: 6808
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
bylisto napisał(a):
Pewnie Ciebie Natalio to zabolało, bo jestes kobietą i oczywiście kobieca solidarność się właczyła. Jednak myślałem, że jak napisze to odezwą się osoby, które jednak przechodziły przez to samo co i jak i sie udało im jakoś z tego problemu wykaraskać. Jak widzę spotkała mnie fala hejtu za to, że powiedziałem prawdę. Czyli jest tak, jak myslałem. Wartości boże nie mają sensu i najlepszym rozwiązaniem jest zaliczać dziewczyny. .


No nie wiem.. Fala hejtu? Serio?? Chciałeś odpowiedzi na przez Ciebie sformułowane pytanie, czy może temat do dyskusji, to i masz.. Drogi chrześcijaninie, chrześcijaństwo polega na naprawianiu.. siebie. Ty raczej nie masz tego zamiaru, do tego tak niebotycznie zadzierasz nosa, że aż strach. Ty uważasz się za supermena cnót wszelakich, innych traktujesz z wyższością i się dziwisz, że żadna ("porządna") Cię nie chce. No niestety, ale JAK SAM SIĘ NIE ZMIENISZ, nie zmienisz SWOJEGO PATRZENIA NA BLIŹNICH, przede wszystkim z miłością, to nigdy nie znajdziesz sobie żony. Która kobieta chce mieć takiego "superideała" który wszystkich dookoła traktuje z góry?
Być może taki w rzeczywistości nie jesteś, ale oceniony zostałeś za to co sam o sobie napisałeś.

_________________
"Bo myśli moje nie są myślami waszymi, ani wasze drogi moimi drogami - wyrocznia Pana." Iz 55


N lip 02, 2017 12:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
bylisto napisał(a):
znam specyfikę miejscowych duszpasterstw. Nie wiążę się to z dojrzałością tylko raczej z obłudą, chamstwem, arogancją i właśnie poprzez te dziewczyny nie miałbym odwagi, nie potrafiłbym pójśc na spotkanie do duszpasterstwa. To nie jest tak, że uwziąłem się na tę misjonarkę, ale to co mnie cechuje na tle innych to obiektywizm. A muszę stwierdzić, że w innych duszpasterstwach w stosunku do niej są o wiele gorsze dziewczyny i dlatego jestem całkowicie zrażony do jakiekolwiek duszpasterstwa. Możecie uznać to za swego rodzaju ograniczenie, ale rzeczywiście tak jest.


Z Ewangelii św. Jana, rodz. 8.
Wówczas uczeni w Piśmie i faryzeusze przyprowadzili do Niego kobietę którą pochwycono na cudzołóstwie, a postawiwszy ją pośrodku, powiedzieli do Niego: «Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?» Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: «Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień». I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: «Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?» A ona odrzekła: «Nikt, Panie!» Rzekł do niej Jezus: «I Ja ciebie nie potępiam. - Idź, a od tej chwili już nie grzesz!».

Przyjacielu, jeśli tak dobrze oceniłeś sytuację tych dziewczyn, to może Bóg chce, abyś nie rzucał w nie kamieniami, lecz wybaczał im, modlił się za nie, uzdrawiał ich serca, nawracał i upominał. Nie skupiaj się na sobie, lecz na cierpieniu tych dziewczyn. Dostrzegaj w nich swojego bliźniego, który może jest zagubiony, może również cierpi ukryty za pozerstwem. Pomagaj im - nie wymagaj. Naśladuj Pana Jezusa.


N lip 02, 2017 7:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
bylisto napisał(a):
Pewnie Ciebie Natalio to zabolało, bo jestes kobietą i oczywiście kobieca solidarność się właczyła. Jednak myślałem, że jak napisze to odezwą się osoby, które jednak przechodziły przez to samo co i jak i sie udało im jakoś z tego problemu wykaraskać. Jak widzę spotkała mnie fala hejtu za to, że powiedziałem prawdę. Czyli jest tak, jak myslałem. Wartości boże nie mają sensu i najlepszym rozwiązaniem jest zaliczać dziewczyny. Seks bez zobowiązań to najlepsza forma, bo jak widać ogarnietych osób wokół nas nie ma. Dziękuje za to, że pokazaliście mi jaka droga jest właściwa. Będe teraz zaliczyał, zdradzał, oszukiwał i gadał wszystkim ludziom, że jestem prawiczkiem i jakie to fajne uczucie, bo Pan Bóg przecież jest miłosierny.

Dziękuje.

Z Bogiem.

No i masz, oberwało się nam, kobietom.

Natalia22 napisał(a):
Mam być szczera? Problem jest w Tobie i w Twoim postrzeganiu wiary ,jesteś wyniosły ,zarozumiały i tylko pycha przez Ciebie przemawia. I ludzi też nie szanujesz .To odpada ,tamto odpada ..bo jesteś zrażony i dużo przeszedłeś. (Myślisz ze Ty jeden ?) Jeśli tak stawiasz sprawę to pozostaje Ci życie w samotność .


Tys prowda. :buja:

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


N lip 02, 2017 8:51 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Śr lip 19, 2017 2:22 pm
Posty: 357
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
A ja uważam, że Bylisto zazdrości grzesznikom, bo oni już mają to czego on nie może mieć, bo on chce to tak jak powinno być, a oni biorą to od razu na skróty. Nie może wejść w grzech więc się na nich wyżywa.

O tym, ze Cię ciągnie świadczą wpisy jak to MY FORUMOWICZE namawiamy cię do wyuzdania. Że już, już idziesz grzeszyć, bo taki naród co zamiata pod dywan!

Ja miałem tak na studiach (sorry za porównanie), że nie istotne było, że ja się nie douczyłem, ale że tamten idiota dostał lepszą ocenę, a przecież ściągał!!! Albo dostał ten łatwiejszy zestaw pytań!!! Ja się uczę, on nie. Ja mam tylko 3, a on się pokłada ze śmiechu z 4.

Jeżeli taaaaak Ci zależy na czystej kobiecie, to musisz spokornieć i grzecznie czekać w modlitwie. Na bardzo ważne rzeczy można czekać długo. Nagroda będzie tego warta. Na dobitkę powiem Ci, że moja żona okazała się super i to ja byłem tym który drzewiej grzeszył (teoretycznie nie powinna mnie chcieć według Twojego sposobu myślenia). Po małżeństwie role się trochę odwróciły :-)


Pn lip 24, 2017 1:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
bylisto napisał(a):
Osobiście wolałbym się masturbować i dogadzać sobie ręką niż związać się z dziewczyną, która kocha Pana Boga na pokaz.


Grzeszyłbyś sam zamiast z dziewczyną. I to grzech i to grzech.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Pn lip 24, 2017 10:11 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
Spotkałem sie ze stwierdzeniem, że to co nam najbardziej przeszkadza w innych jest zwykle naszym głównym problem w ocenie swojego postępowania, postrzegania siebie.
Słowa, które padły od autora i prawdopodobnie oparte na rzeczywisty zdarzeniach wyrobiły zaprezentowaną opinię. Wierzę, że może mieć dużo racji bo wbrew pozorom nie dla wszystkich formowanie się poprzez przynależność do wspólnoty, duszpasterstwa jest tą poprawną opcją.
Stąd rozumiem, że jeśli ktoś doświadczył rozczarowani, a ktoś inny wręcz przeciwnie pojawia się konflikt.
Mniemy nadzieję, ze sugestia o głębszym spojrzeniu w siebie otworzy nowe alternatywy. Niebezpieczna do jej znalezienia jest ta ogromna generalizacja jakie to są współczesne dziewczyny. Czy znajdzie się tam szansa, aby dostrzec konkretną osobę?


Pt sie 04, 2017 3:32 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 08, 2016 4:13 pm
Posty: 32
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
O rany....Boję się Ciebie..... 8O
Słuchaj nie można ot tak pogardzać innymi ludźmi,ponieważ Ty jesteś takim a nie innym człowiekiem.
Kiedyś nie byłam zbyt wierząca,narobiłam wiele głupot,ale w tej chwili jestem zupełnie innym człowiekiem. Wierzę w Boga,praktykuję swoją wiarę. Mój mąż ma trochę luźny pogląd na te sprawy,ale pracuję nad nim. Modlę się do św. Rity o jego całkowite nawrócenie. Dziękuję Panu Bogu za niego i powierzam go właśnie Jemu. Nawet dyskutujemy na tematy związane z wiarą i zaczynam już dostrzegać pierwsze owoce tej mojej pracy i mych modlitw.
Może ktoś też potrzebuje Ciebie, byś ją poprowadził :-)
Zaufaj Panu Bogu,daj mu się prowadzić. Polecam modlitwę o. Dolindo Ruotolo "Jezu, Ty się tym zajmij!"


Śr sie 09, 2017 5:48 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So paź 08, 2016 4:13 pm
Posty: 32
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
P.S. A może warto przestać koncentrować się na sobie, poszukując partnerki???


Śr sie 09, 2017 6:02 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Śr maja 04, 2011 8:49 pm
Posty: 823
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
Duszka napisał(a):
P.S. A może warto przestać koncentrować się na sobie, poszukując partnerki???


Wiesz to w dużej mierze od stylu w jaki interpretuje się otaczający świat. JEśli dominującym jest ja a inni, nie jest to takie proste. Najpierw musi się w miarę poukładać w sobie, by móc w innym człowieku dostrzec osobę, a nie jakiś obraz swoich wyobrażeń.


Pt sie 11, 2017 9:19 am
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N sie 13, 2017 12:35 pm
Posty: 2
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
Ja nie szukalam ,ja sie modlilam o dobrego meza (pielgzymki piesze autobusowe ,rozaniec litanie..........) wszystko po to trafic na kogos dobrego ,bo sakrament malrzenstwa zawiera sie na cale zycie.Modlitwy nie pomogly zrozpaczona opisalam swoja historie jednemu ksiedzu ktory mi odpowiedzial ze modlitwa to za malo ,trzeba bylo faceta sprawdzac i nie ufac .
I tak wyszlam za "okazje" z 5 reki chyba.Moj maz na miejsu mozgu mial penisa.Tylko jego przyjemnosc sie liczyla nie wazne ze ranil osoby .Stalo sie zostalam jego zona i bylam w stanie mu wybaczyc nie potepiac, ale niestety ten Typ nie potrafil mnie uszanowac mnie kochac ignorowal zachowywal sie jak panisko i egoista i manipulator.Teraz po 20 latach malzenstwa doszlo do jego mozgownicy ze jestem ladna zgrabna cierpliwa pracowita...........Ja do niego zaufania nie mam wiem ze gdybym znala jego bogata przeszlosc i klamstwa nigdy bym go nie poslubila ,ale on tak dobrze sie maskowal z tym wszystkim ,a mnie w zyciu do glowy mi nie przyszlo zeby go szpiegowac i podejrzewac ze to taki gnojek .Dzisiaj placze czesto ,zycie jest piekne ale nie moje.Pociecha moja sa synowie.
Mam nadzieje ze Ty znajdziesz kogos dobrego i bedziesz szczesliwy czego ci z calego serca zycze.


Śr sie 16, 2017 2:53 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): So wrz 09, 2017 8:30 pm
Posty: 5
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
Ja żonę znalazłem z kościele, ale nie jest to kościół katolicki, a protestancki. W zasadzie to modliłem się do Boga o żonę i na drugi dzień ją poznałem, więc akurat tę modlitwę Bóg wysłuchał bardzo szybko :)

Oczywiście zgadzam się z tym, co napisałeś, że jest wiele osób nieszczerych, jednak mam wrażenie, że znajdujesz jakieś skrajne przypadki. Musi być jakiś powód w Tobie, że koncentrujesz się właśnie na takich osobach i takie Cię przyciągają. Możliwe, ze podświadomie wybierasz pewien typ człowieka.

Np. DDA często mylą litość z miłością i wiążą się z osobami, nad którymi mogliby się litować i coś ciągle z siebie dawać. Być może trzeba szukać w tym kierunku. Myślę, że w takich wspólnotach znajdziesz osoby bardziej szanujące siebie.

Kiedyś chodziłem do pewnej wspólnoty katolickiej z moją byłą dziewczyną. Raczej nie zmianiało to wiele jeśli chodzi o "te" sprawy i jej dziwny pęd w kierunku seksu. Potem się okazało, że w dzieciństwie była ofiarą molestowania przez kogoś z rodziny.

Dlatego moja rada jest taka - zbadaj swoją przeszłość.


Pt wrz 22, 2017 2:31 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Pt gru 09, 2016 5:00 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
Ja moją żonę poznałem na pielgrzymce, jeszcze na studiach. Nie miałem wtedy odwagi do niej podejść, ale Bóg nad nami czuwał, bo spotkaliśmy się na tej samej pielgrzymce rok później i tak już zostaliśmy razem :)
Polecam szukanie żony w taki sposób.


Cz wrz 28, 2017 9:32 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
Czasem sobie myślę jak to biedni jesteśmy, że Pan Bóg dał nam pragnienie posiadania żon, ale nie dał nam żony. Można jakoś wyłączyć to pragnienie bez skutków ubocznych? W psychiatryku przez to wyląduje.
Jeszcze dzisiaj się dowiedziałem, że niewiasty zakochują się w mężczyznach towarzyskich, a ja jestem introwertykiem czyli co nie mam szans?

Zazdroszczę Świadkom Jehowy. Tam się żenią między sobą, sprawa jest prostsza, sekta im znajduje żony, przyjaciół, organizuje czas.


N paź 01, 2017 10:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
Na tym etapie zapomnij o żonie. Pielęgniarki - dziewicy potrzebujesz.


N paź 01, 2017 10:09 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 10:52 pm
Posty: 800
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Szukanie porządnej i pobożnej żony
przestań mi ciągle dokuczać, zajmij się sobą.


N paź 01, 2017 10:18 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL