Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 11:22 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
 Wolna wola nie może istnieć 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N sty 20, 2019 1:59 pm
Posty: 1441
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolna wola nie może istnieć
Merss, nie pisałem o determinizmie już chyba od 10 postów, a w ostatnim z nich przyznałem, że zgadzam się z wolną wolą w jej potocznym znaczeniu, a ścisła definicja póki co nie istnieje :wink:

_________________
Self care is also not arguing with people who are committed to misunderstanding you.


N lut 03, 2019 10:28 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolna wola nie może istnieć
viewtopic.php?p=1063590#p1063590


N lut 03, 2019 10:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolna wola nie może istnieć
ŚmiałyHarpunnik napisał(a):
Możesz drążyć jeśli masz ochotę :P

Teraz sztafetę przejęła merss. Powodzenia. Równolegle w innym miejscu dyskutuję z kimś na ten sam temat i już mi się mózg lasuje od tych dyskusji o mózgu :-D
Cytuj:
To prawda, dlatego w każdej populacji jest pewien odsetek osób, które myślą inaczej. Przez cały czas potrzebują nowych bodźców, szukają zmian i są bardzo kreatywne. Nie potrafią pracować tak, jak większość osób przez większość dnia na 20-30%, tylko przez krótki czas na 100 albo nawet na 120. Potrafią być hiperskupione, kiedy zadanie ich interesuje, lecz łatwo się rozpraszają przy monotonnych czynnościach. Najlepiej funkcjonują w sytuacjach kryzysowych. Ktoś kiedyś ich nazwał "widzący drogę" :wink: Niestety współczesna "oświecona" medycyna zazwyczaj diagnozuje u nich ADD lub ADHD i szprycuje amfetaminą żeby dopasowali się do normy.

Świetny ten manifest, miód na moją duszę :-D
Do tego zestawu można też dodać ChAD.
Widzisz, ja od dzieciaka podświadomie unikałam psychologów i psychiatrów w obawie przed tym, żeby mnie nie skrzywdzili. Chronię mój świat wewnętrzny jak lwica młode :wink:
https://www.youtube.com/watch?v=4IWF14YeBXk

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


N lut 03, 2019 11:13 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Wolna wola nie może istnieć
Niczego nie przejęłam. Zapytałam nieśmiało. Z psychologami i psychiatrami instynkt/doświadczenie podpowiadają właściwie. Mogą człowieka zniszczyć, mogą też pomóc. Kiedy zadziała wolna wolna? Gdy otwierając drzwi gabinetu, mając przekonanie o właściwym wyborze lekarza (długie poszukiwanie), zmienisz jednak zdanie i nie będzie motywem lęk. To niezwykle rzadki przypadek, ale zdarza się.


N lut 03, 2019 11:19 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 246 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL