Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 2:59 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
 Posłuszeństwo władzy. 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
equuleuss napisał(a):
Z wielkim niepokojem patrzę na to co się dzieje. Islamizacja naszej Europy. To najazd. Po prostu. Sterowany.

A ja sie nie boje.
Wg mnie mozemy sie spodziewac nastepnej interwencji z Gory. Nie wiem jak dla Was ale dla mnie historia Islamu to przyklad opieki Boga nad swiatem.
Wladca tego swiata wprowadzil balagan ale Bog juz trzy razy powiedzial: ani kroku dalej.
1) Tylko interwencja z Gory sobie tlumacze, ze Islam po kilku wiekach musial sie wycofac z Hiszpanii.
2) Tylko interwencja z gory sobie tlumacze Lepanto.
3) Tylko interwencja z gory sobie tlumacze Wieden.
Kolej na nastepna interwencje. Nie boje sie.


So wrz 23, 2017 5:12 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Wczoraj w Radiu Maryja zdarzyła się dziwna sytuacja. W aktualnościach dnia, wyemitowano konferencję prem. Orbana i Szydło. Orban mówił o tym, że polityka zamkniętych drzwi jest polityką dobrą itd. Kilka sekund póżniej, "serwis Radia Watykańskiego" papież mówi, że z niepokojem obserwuje jak niektóre kraje zamykają się na potrzebujących przybyszów. Pożniej poszperam, to kleje słowa Franciszka.

Moje osobiste zdanie na ten temat, jest podobne do robaczka. Zachowujmy się jak chrześcijanie, a resztę zostawmy Bogu.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So wrz 23, 2017 5:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
robaczek2 napisał(a):
equuleuss napisał(a):
Z wielkim niepokojem patrzę na to co się dzieje. Islamizacja naszej Europy. To najazd. Po prostu. Sterowany.

A ja sie nie boje.

Kolej na nastepna interwencje. Nie boje sie.


Obyśmy się nie przejechali na takiej postawie...

Jozek napisał(a):
papież mówi, że z niepokojem obserwuje jak niektóre kraje zamykają się na potrzebujących przybyszów. Pożniej poszperam, to kleje słowa Franciszka.


Z całym szcunkiem dla papieża Franciszka ale w tym punkcie trudno mi jest przyznać rację dla takiej polityki. Niestety, ale nic dobrego z tego nie wychodzi poza coraz większym zagrożeniem dla obywateli Europy.

Budujemy im meczety, burzymy nasze chrześcijańskie świątynie aby budować im meczety, a czy oni zbudowali jakiekolwiek kościół w krajach islamskich dla nas? W Arabii Saudyjskiej posiadanie Biblii grozi karą śmierci.

Zaślepienie które nie pozwala widzieć idologii islamu i tego do czego ta ideologia dąży.

Cytuj:
Zachowujmy się jak chrześcijanie, a resztę zostawmy Bogu.


Czyli jak? Mamy pozwalać aby zabijano nas i gwałcono na ulicach i w kościołach? W imię czego? Ci ludzie nie są nawet uchodźcami, w zdecydowanej większości. My chrześcijanie mamy bronić naszych chrześcijańskich wartości i naszej wiary przed wrogą nam ideologią.


So wrz 23, 2017 5:41 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
robaczek2 napisał(a):
1) Tylko interwencja z Gory sobie tlumacze, ze Islam po kilku wiekach musial sie wycofac z Hiszpanii.
2) Tylko interwencja z gory sobie tlumacze Lepanto.
3) Tylko interwencja z gory sobie tlumacze Wieden.
Kolej na nastepna interwencje. Nie boje sie.


Tylko widzisz, tutaj są podane bitwy, czyli interwencja człowieka także została podjęta i prośba o pomoc Boga w tej interwencji, tymczasem Europa nie robi nic aby powstrzymać to szaleństwo. Przewiduje się napływ około 100 mln tych ludzi do Europy. Nasza obrona to pisanie kredą na ulicy.


So wrz 23, 2017 5:56 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
To jest prawda. Gwałcą, rabują, zabijają. Jednocześnie jest też druga prawda. TV pokazuje zawsze to, co jest oburzające, ale to jest niewielki promil na tle całości. To nie jest codzienność. Większa część przybywających do Europy ludzi, jest normalna. Mają dzieci, pracują, uczą się, uśmiechają, są pomocni i przyjacielscy...Wiem, bo z nimi pracuje.

Nie moje zdanie w tej sprawie powinno być jednak decydujące i arbitralne, ale zdanie Kościoła, na którego czele stoi papież. Tutaj też pojawia się odwieczny problem dotyczący zaufania.

Temat rzeka. Proponuje tą krótką wymianą spostrzeżeń, zakończyć ten temat.Bynajmniej z mojej strony.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So wrz 23, 2017 5:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Jozek napisał(a):
Po pierwsze, uważam że wywarzasz otwarte drzwi głosząc że "pieniądz rządzi światem".

Ale pieniądz nie rządzi światem.
Nawet w prywatnych firmach do pewnego poziomu zamożności ludzie kierują się okazją do zysku a po osiągnieciu jakiegoś komfortowego poziomu, zdarza się, że rezygnują z okazji do zarobku bo np kogoś nie lubią, wyznają inne wartości, czy ideologię.
Stalin czy Hitler nie prowadzili wojny dla pieniędzy, ale z pobudek ideologicznych, muzułmanie są tak groźni, zabijaja się w dżihadzie i sprawiają tyle probelmów w Europie, bo zysk ekonomiczny nie jest dla nich najważniejszy.
____________________
Jozek napisał(a):
Moje osobiste zdanie na ten temat, jest podobne do robaczka. Zachowujmy się jak chrześcijanie

Jan III Sobieski nie był chrześcijaninem w twojej definicji?
____________________
Jozek napisał(a):
To jest prawda. Gwałcą, rabują, zabijają. Jednocześnie jest też druga prawda. TV pokazuje zawsze to, co jest oburzające, ale to jest niewielki promil na tle całości. To nie jest codzienność. Większa część przybywających do Europy ludzi, jest normalna. Mają dzieci, pracują, uczą się, uśmiechają, są pomocni i przyjacielscy...Wiem, bo z nimi pracuje.

A ja mieszkałem z salafitą z Pakistanu i gdy zdobyłem jego zaufanie powiedział mi wiele ciekawych rzeczy ze srodka myśli wspólnoty muzułamańskiej (zapewne najsmaczniejsze kawałki i tak trzymał dla siebie). Jedną z nich było to że tam się wierzy (wśród szczerze wierzących muzułmanów), że "nie muzułamnie się opierają islamowi bo nie wiedzą że to dla nich dobre, gdyby to wprowadzić silą to ludzie by zobaczyli że to działa i wtedy by się przekonali i polubili islam" - to jest jego dosłowyny cytat a zapamiętałem sobie to bardzo dobrze.

Dalej, na grupę biblijną chodziłem z między innymi rodowitym Koptem z Egiptu i był poruszany temat ISIS i on powiedział krótko: to są prawdziwie wierzący muzułamnie (They are true believers).

Jesteś naiwny Józek jeśli sądzisz że zachowanie muzułamnów gdy są w mniejszosci wobec "kuffar" jest szczere. Szczere zachowanie jest wtedy gdy sa w większości.


Ostatnio edytowano So wrz 23, 2017 8:15 pm przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie trzech postów



So wrz 23, 2017 7:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
70 lat temu Iran przyjął 120 tys. polskich uchodźców. Ludzie nie dzielą się na muzułmanów i nie muzułmanów, tylko na złych i dobrych.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


So wrz 23, 2017 10:42 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Jozek napisał(a):
70 lat temu Iran przyjął 120 tys. polskich uchodźców. Ludzie nie dzielą się na muzułmanów i nie muzułmanów, tylko na złych i dobrych.

Półprawda + półprawda = 2 kłamstwa.
1) 70 lat temu w Iranie nie rządzili ajatollahowie tylko de facto Imperium Brytyjskie i Związek Radziecki.
2) Iran ma szyitów (łagodniejsza wersja islamu) a nie wahabitów czy salafitów (hardcore koraniczny) a którzy to muzułmanie w większości już mieszkają czy wędrują do Europy.
3) Polacy nie zamierzali zostawać w Iranie


So wrz 23, 2017 11:05 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Jozek napisał(a):
70 lat temu Iran przyjął 120 tys. polskich uchodźców. Ludzie nie dzielą się na muzułmanów i nie muzułmanów, tylko na złych i dobrych.


Czy chodziło Ci o czas wojny? Bo mi jakoś te lata się nie zgadzają?
Co do tych podziałów, to nie masz racji. Powodów do podziałów są tysiące i jak najbardziej podział na muzułmanów i nie muzułmanów jest wśród muzułmanów dość naturalnym podziałem. Tobie najłatwiej podzielić na złych i dobrych, bo ten podział determinuje jak się do człowieka odnosić. Tylko z rozróżnieniem jest problem, bo nie mają tego napisanego na czole.
Według mojego prywatnego zdania, to pani Merkel zafundowała Europie konia trojańskiego, zapraszając uchodźców do Europy i nikogo w Europie nie pytając się o zdanie. Teraz ma problem z nadmiarem "uchodźców" i chce się tym problemem ze wszystkimi dzielić.
Na dzisiaj to są blade symptomy tego co nam zgotowała pani Merkel.
Problemem jest to, że pani Merkel zaprosiła uchodźców i wszyscy chętni naraz stali się uchodźcami. Trzeba było na miejscu zapewnić uchodźcom drogi ewakuacji i ich przyjąć, a nie wysyłać zaproszenie.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl


So wrz 23, 2017 11:16 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Jozek napisał(a):
To jest prawda. Gwałcą, rabują, zabijają. Jednocześnie jest też druga prawda. TV pokazuje zawsze to, co jest oburzające, ale to jest niewielki promil na tle całości. To nie jest codzienność.


To staje się codziennością. Im ich więcej tym gorzej się dzieje. A media raczej starają się tuszować ich przestępstwa, także jest raczej odwrotna sytuacja. Ci ludzie przybywają także z miejsc gdzie prawo pięści i przemoc stanowi jedyne prawo. Nie mają szacunku do kobiet.

Cytuj:
Większa część przybywających do Europy ludzi, jest normalna. Mają dzieci, pracują, uczą się, uśmiechają, są pomocni i przyjacielscy...Wiem, bo z nimi pracuje.


Trudno się z tym zgodzić. Oni zazwyczaj nie integrują się. Wielu z ludzi którzy tutaj przybywają są analfabetami lub półanalfabetami. Nie są tak skorzy do podjęcia pracy. Wiele ludzi ma raczej negatywne doświadczenia i negatywne wrażenia. To ludzie o innej mentalności, wielu z nich nie jest zdolnych podjąć wyzwania życia w Europie, w tym tempie, nie są przyzwyczajeni do takiego trybu życia.

Są wychowani w innej kulturze, w innych wartościach. Muzułmanie zazwyczaj mają problem z szacunkiem do prawa panującego w Europie, bowiem ich obowiązuje prawo koraniczne, prawo szariatu. Religia / ideologia wyznacza im co mają myśleć.

Poza tym jak Wespecjan zauważył, ich religia / prawo pozwala na stosowanie takija, czyli tak zwanego świętego kłamstwa, zazwyczaj mówią dobrze na temat islamu, starając się to ''zareklamować'' i potrafią być mili. Ale być może ich miła postawa skończyłaby się gdyby doszło do świętej wojny z niewiernymi.

Cytuj:
Nie moje zdanie w tej sprawie powinno być jednak decydujące i arbitralne, ale zdanie Kościoła, na którego czele stoi papież. Tutaj też pojawia się odwieczny problem dotyczący zaufania.


Zauważ że papież nie wypowiada się ex cathedra, ale jest to bardziej osobiste zdanie papieża w tej kwestii. Nie sądzę że pomysł islamizacji Europy ma być czymś dobrym dla chrześcijan. Czy papież nie zauważa ilu ludzi zapłaciło już życiem i zdrowiem za to wszystko co się dzieje? Czy papież nie zauważa że bezczeszczą kościoły i napadają wiernych w świątyniach chrześcijańskich?


So wrz 23, 2017 11:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Panowie, nie musicie mi udowadniać i tłumaczyć, jak działa islam.

Zapytam inaczej. Jeśli dzisiaj, papież nie jest wystarczającym autorytetem moralnym, na którego opinię można się powołać, to czy istnieje dla was jakaś arbitralna i wyższa "siła" której racje uznacie ? Do czegoś, musimy się odwołać, żeby dojść do porozumienia.

W chwili obecnej nasza rozmowa przypomina mi schemat rozmowy ze zwolennikami aborcji. Podczas dyskusji jedna strona stara się pokazać dobre strony i zachowania starając się obudzić serce, a u drugiej każdy argument kończy się konkluzją o konieczności aborcji, bo to wynika z logiki i rozumu.

Skoro papieża zdanie nie jest dzisiaj już dla nikogo istotne, to tym bardziej mnie nie posłuchacie i mam tego świadomość.Wiedzenie niekończącego się sporu i przeciąganie forumowej liny "racji", bardzo mnie męczy,a ponadto nie dostrzegam w tym sensu z przyczyn o których wspomniałem.Trwanie w sporze, jest także postawą niechrześcijańską. Wyraziłem swoje zdanie i żaden z was go nie zmieni, ani nie podważy. Szanuje wasze zdanie i na tym możemy poprzestać, albo wspólnie odwołać się do jakiegoś autorytetu. Pytanie, jakiego ?

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


N wrz 24, 2017 12:36 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Jozek napisał(a):
Zapytam inaczej. Jeśli dzisiaj, papież nie jest wystarczającym autorytetem moralnym, na którego opinię można się powołać, to czy istnieje dla was jakaś arbitralna i wyższa "siła" której racje uznacie ? Do czegoś, musimy się odwołać, żeby dojść do porozumienia.

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta: całe Magisterium i nauczanie poprzednich papieży.
Np papieże którzy zwoływali krucjaty już się nie liczą?
Nauczanie doktorów kościoła o islamie już się nie liczy?

_________________
equuleuss napisał(a):
Zauważ że papież nie wypowiada się ex cathedra, ale jest to bardziej osobiste zdanie papieża w tej kwestii.

Szczerze mówiąc to ten paskudny zwyczaj w encyklikach i dokumentach mówienia "ja" zaczął święty Jan Paweł II, Benedykt XVI to kontynuował. A przed Janem Pawłem, nigdy papież nie wypowiadał się w dokumentach "ja" zawszy było "my".
Poczytajcie encykliki.

_________________
Oczywiście ja cię rozumiem Józek że bronisz Franciszka jako papieża, bo to autorytet a autorytet to jeden z chyba ostatnich skarbów w KK prócz Eucharystii. Dlatego ja też nigdy otwarcie nie krytukuje Franciszka, bo nie chcę podważać papiestwa (dłużej przeora niż klasztora), ale przypominam że KK ma ciągłość nauczania i nie można tak po prostu odrzucić tego co o islamie mówili święci Kościoła, dlatego że Franciszek mówi coś innego a Jan Paweł II całował Koran.


Ostatnio edytowano N wrz 24, 2017 8:33 am przez merss, łącznie edytowano 1 raz

scalenie trzech postów



N wrz 24, 2017 1:12 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Jozek napisał(a):
Zapytam inaczej. Jeśli dzisiaj, papież nie jest wystarczającym autorytetem moralnym, na którego opinię można się powołać, to czy istnieje dla was jakaś arbitralna i wyższa "siła" której racje uznacie ? Do czegoś, musimy się odwołać, żeby dojść do porozumienia.


Nawet szanując papieża jako autorytet Kościoła, jednak nie zgadzam się na islamizacje Europy a wszystko do tego zmierza. Papież jako człowiek może mylić się w kwestiach ludzkich, polityki czy innych tym podobnych. Także powoływanie się na autorytet papieża w takiej sprawie wydaje się być nieco próbą zasłaniania prawdy o islamie. A prawda ta jest nie do przyjęcia. Dość popularne hasło że islam jest religią pokoju, ale mało kto wyjaśnia na jakiej zasadzie, a według nich pokój ten zapanuje tylko wtedy kiedy świat przyjmie islam. I to jest ten pokój w wydaniu muzułmańskim.

Muzułmanie prześladują i mordują chrześcijan. Poza tym, można zgodzić się na przyjmowanie i pomaganie chrześcijanom przybywającym ze stref wojny czy też z rejonów gdzie są prześladowani i gdzie sytuacja zagraża ich życiu, ale nie mogę zgodzić się na przyjmowanie wszystkich jak leci, w tym islamistów, z wrogą nam religią / ideologią. A tych przybywa najwięcej.

Cytuj:
W chwili obecnej nasza rozmowa przypomina mi schemat rozmowy ze zwolennikami aborcji. Podczas dyskusji jedna strona stara się pokazać dobre strony i zachowania starając się obudzić serce, a u drugiej każdy argument kończy się konkluzją o konieczności aborcji, bo to wynika z logiki i rozumu.


Ale serce do czego? Do młodych i silnych ''byczków'' którzy przybyli tutaj w poszukiwaniu przygody, lepszego życia czy też jako formy najazdu bo to ziemia ich Allaha a oni musza tutaj zaprowadzić swój porządek?

Nie można już spokojnie pobyć na plaży w znanym kurorcie, co było ostatnio głośne, sytuacja gdzie Polka została wielokrotnie zgwałcona przez nieletnich Arabów i Czarnych z Afryki. Celowo piszę Czarny, jako że słowo Negro, czyli Murzyn jest obraźliwe dla nich i oni sami wolą być określani jako Czarni - Black, przynajmniej Ci z Ameryki, bynajmniej sami tak mówią o sobie.

Porownanie z aborcją nieco nietrafione w tym przypadku, bowiem aborcja ma raczej wydzwięk zdecydowanie negatywny, natomiast przybycie islamistów ma negatywne znaczenie i skutki, a nie pozytywne. To islamiści przynoszą ze sobą śmierć na niewinnych ludzi.

Cytuj:
Trwanie w sporze, jest także postawą niechrześcijańską.


Postawą chrześcijańską jest obrona swojej wiary, wartości, korzeni i swoich bliskich a także innych osób.

Cytuj:
Szanuje wasze zdanie i na tym możemy poprzestać, albo wspólnie odwołać się do jakiegoś autorytetu. Pytanie, jakiego ?


Takiego że nie można szafować życiem ludzkim i narażać Europejczyków na niebezpieczeństwo związane z napływem tych osób tutaj. Czy życie tych ludzi którzy zginęli na skutej tej niepoważnej i nienormalnej polityki nie ma żadnego znaczenia i wartości? Czy Twoja rodzina, bliscy nie mają znaczenia? Czy chcesz aby Twoje wnuczki czy prawnuczki chodziły w burkach i były niewolnicami mężczyzn? Czy chcesz islamskiej Europy? Czy Europa ma zginąć w tym wszystkim?


N wrz 24, 2017 2:01 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
Wespecjan napisał(a):
Oczywiście ja cię rozumiem Józek że bronisz Franciszka jako papieża, bo to autorytet a autorytet to jeden z chyba ostatnich skarbów w KK prócz Eucharystii. Dlatego ja też nigdy otwarcie nie krytukuje Franciszka, bo nie chcę podważać papiestwa (dłużej przeora niż klasztora), ale przypominam że KK ma ciągłość nauczania i nie można tak po prostu odrzucić tego co o islamie mówili święci Kościoła, dlatego że Franciszek mówi coś innego a Jan Paweł II całował Koran.


Widzisz, dobrze ze zaznaczyles ze mamy Eucharystie, a w niej Hostie, ktora jest nasza obrona przed islamem. Monstrancja z konsekrowana Hostia to nasza Nowa Arka Przymierza. Kazdy kosciol Ja posiada, a aby stala sie naszym Orezem wystarczy prawdziwa Wiara w Boga tak jak pod murami Jerycha.


N wrz 24, 2017 4:18 am
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Posłuszeństwo władzy.
krzysiekniepieklo
Cytuj:
Problemem jest to, że pani Merkel zaprosiła uchodźców i wszyscy chętni naraz stali się uchodźcami. Trzeba było na miejscu zapewnić uchodźcom drogi ewakuacji i ich przyjąć, a nie wysyłać zaproszenie.

Dokładne ujęcie problemu. Błąd jednego władcy wprowadził to zamieszanie, jak by poszperać to znalazło by się trochę jeszcze więcej błędnych decyzji władców w Europie. Swoista licytacja dobrego obrazu władcy w postaci bycia miłosiernym dla uchodźców, jest to kapitał polityczny. A swoją drogą to prawdziwy władca, znając swe błędy powinien zrezygnować z niej, jeśli nie potrafi tego naprawić. Możliwe że do tego dojdzie, bo nie będzie miała wyboru. Tylko może się to zakończyć koniem trojańskim, podobnym do hitleryzmu. Lekarstwem na takie błędy jest religijne podejście do potrzebujących (uchodźców). Przyjmujemy was na zasadzie jak było do tej pory, przystajecie do naszego Kościoła, my was przygarniamy. Bo to jest pomocą nie powodującą z tego tytułu problemów w danym miejscu. Ba i tu jest znów kolejne dno. Który Kościół jest tym Kościołem, bo jest w samej Europie ich wiele. Nie ma jedności w samej zasadzie bycia Kościołem w Europie. A powinien być jeden Kościół, bo by to znaczyło o uporządkowanym własnym podwórku. Po co miał by gospodarz terenu przyjmować gości mając bajzer na swym podwórku? Marny to gospodarz, który w swój bajzer wstawia jeszcze więcej elementów, poszerzających ten już istniejący. Najpierw niech usunie swój bajzer, a potem postara się o zadbanie o swój dobry wizerunek, nawet polityczny w takim temacie. Rozumiecie ten kierunek? Przecież jest nadal tak, że nie ma gotowości do porządku. Więc nie ma gotowości do bycia miłosiernym wobec przybyszów. Nie ma co tu się czarować.


N wrz 24, 2017 10:09 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL