Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 27, 2024 6:42 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Korzeń antychrześcijaństwa 
Autor Wiadomość
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
jimmyblack napisał(a):
Oczywiście, że nikt nie prowadził badań przez miliony lat. Nie znamy jednak żadnego mechanizmu, który sprawiałby, że te małe zmiany nie mogłyby kumulować się i z czasem tworzyć inne organizmy, tak jak wskazuje zapis kopalny.

O jakich zapisach kopalnych piszesz?
To ze osadzaly sie osady nie jest niczego dowodem ze to pod spodem jest starsze od tego co na wierzchu.
Slyszales pewnie o tzw ruchach tektonicznych?
Jesli nie, to w niedalekiej przyszlosci uslyszysz ich odglosy i zobaczysz jak przewracaja takie warstwy osadow do "gory kolami" na kilka kilometrow w glab.


Pn maja 15, 2017 12:57 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
@Peter
TYLKO w kontekście tego, że ktoś imputuje tam jeszcze działanie Jahwe lub innego boga.

@Sapper
Ruchy tektoniczne są brane pod uwagę przy analizowaniu skamielin. Naukowcy też na to wpadli, z tego powodu miejsca, gdzie wystąpiło takie przemieszanie warstw skał są ostrożniej badane.

Naoglądałem się chyba tyle filmików różnych kreacjonistów, że nic mnie nie zaskoczy.


Pn maja 15, 2017 6:03 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
jimmyblack napisał(a):
@Sapper
Ruchy tektoniczne są brane pod uwagę przy analizowaniu skamielin. Naukowcy też na to wpadli, z tego powodu miejsca, gdzie wystąpiło takie przemieszanie warstw skał są ostrożniej badane.

Tam gdzie to widac lokalnie to tak. Ale sa takie na ktorych tego niie widac, bo sa wieksze niz np. wojewodztwo.
Miejsca obrzezy gdzie warstwy sa odwrotnie wygladaja jak uskok tektoniczny z wymieszanymi warstwami ktore nagle sie urywaja, a dookola jest komplletnie inna geologia, np. lite skaly, czy jakis masyw gorski.
Dosc latwo to odroznic, ale nikt nie bierze pod uwage skali takich terenow.
Wystarczy sprawdzic zawartosc mineralow w takich osadach z otaczajacym terenem z ktorego mogly by pochodzic i w wielu rejonach po prostu mineraly -skaly z ktorych pochodzi "osad" sa na terenie otaczajacym ale na duzych glebokosciach.
To samo jest np. z pokladami wegla, wiekszosc nie byla zasypana osadami, tylko po prostu caly teren zostal przewrocony do gory kolami.
Problemy z datowaniem polegaja na tym ze w dosc krotkim czasie po takich kataklizmach mineraly rozpuszczane wodami glebinowymi sa wraz z ta woda stopniowo przemieszczane ku gorze i "stare" izotopy mieszaja sie z "nowymi" i nowe ze starymi. Mam w domu mase probek takich skal osadowych, a najciiekawsze to takie ktore powstaly niedawno, na powierzchni, przewroconych osadow i ktore sa po prostu ziemia prochnicza zalana skrystalizowanym kwarcem, a dokladniej krysztalami powstalymi w malych peknieciach tej gleby ktore powstawaly w trakcie zmian wilgotnosci.
Inne np, zawieraja ogniwa lancuchow zelaznych i osady z okolicznych skal, zespolone kwarcem, wiec nawet biorac pod uwage poczatek epoki zelaza, to te probki nie maja milionow lat jak twierdzi nauka.
Biorac pod uwage glebokosc korozji i umiejscowienie na powierzchni, smiem przypuszczac ze powstaly, a raczej zaczely powstawac nie wiecej niz 30-50 lat temu.


Pn maja 15, 2017 10:29 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
@Sapper
Skoro wiesz o tych przekładańcach większych od województwa, to spodziewam się, że naukowcy też o tym wiedzą :)
Gdzieś czytałem o górach, które powstają poprzez fałdowanie warstw skalnych. Wiemy o tym z geologii.
Są też metody datowania na postawie rozpadu pierwiastwków, które też pozwalają ocenić wiek skał. Aby przeprowadzać takie testy naukowcy pobierają wiele próbek, szacują możliwość błędu, aby właśnie wykluczyć błędy. Szacując wiek próbek bierze się wiele czynników pod uwagę.
Zjawisko o ktorym piszesz o skamieniałych przedmiotach polega na czymś innym, niż tworzenie się skamielin. One są pokrywane osadem, a nie osad zastępuje pierwotny przedmiot. Chyba nazywa się to petryfikacją, choć nie mam pewności.
Ale chyba odbiegamy od tematu. No bo nawet gdyby ewolucji nie było, nie było skamielin, niczego. Czy oznaczałoby to, że jakiś bóg istnieje?


Pn maja 15, 2017 11:01 am
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
jimmyblack napisał(a):
@Sapper
Skoro wiesz o tych przekładańcach większych od województwa, to spodziewam się, że naukowcy też o tym wiedzą :)
Gdzieś czytałem o górach, które powstają poprzez fałdowanie warstw skalnych. Wiemy o tym z geologii.
Są też metody datowania na postawie rozpadu pierwiastwków, które też pozwalają ocenić wiek skał. Aby przeprowadzać takie testy naukowcy pobierają wiele próbek, szacują możliwość błędu, aby właśnie wykluczyć błędy. Szacując wiek próbek bierze się wiele czynników pod uwagę.
Zjawisko o ktorym piszesz o skamieniałych przedmiotach polega na czymś innym, niż tworzenie się skamielin. One są pokrywane osadem, a nie osad zastępuje pierwotny przedmiot. Chyba nazywa się to petryfikacją, choć nie mam pewności.
Ale chyba odbiegamy od tematu. No bo nawet gdyby ewolucji nie było, nie było skamielin, niczego. Czy oznaczałoby to, że jakiś bóg istnieje?


Petryfikacja dotyczy wymiany materialu organicznego na sole mineralne.
Niemniej taki sam proces solidyfikuje kazdy material, czy to ziemie prochniczna, czy zwir, czy tez mul osadowy i nie jest to proces trwajacy miliony lat tylko dziesiatki lat.
Nie zauwazyles ze pisalem o wymianie izotopow w trakcie tych procesow i dlaczego datowanie nie jest dokladne, wrecz przypadkowe i dyktowane glownie blednymi zalozeniami, a nie faktami.
Jesli izotopy majace juz kilka milionow lat wypelnia przestrzenie midzy osadami, a te z osadow przemieszcza sie wyzej, majac warstwy przewrocone do gory kolami, to po ok. 50-100 latach rozmieszczenie izotopow bedzie odwrotne niz bylo w momencie przewrocenia warstw do gory kolami. Wtedy warstwy dolne ktore wczesniej byly gornymi (mlodymi) beda zawieraly najwiecej starych izotopow z warstwy pod przewroconym osadami.
To jest proces ciagly i praktycznie nieustajacy, miliardy ton skal sa rozpuszczane wodami glebinowymi i transportowane w postaci jonowej w gorne warstwy gdzie po zmianie stezenia krystalizuja.
Najgorsze w tym wszystkim jest nie to ze naukowcy myla datowania, ale to ze material skalny pod nami na duzych glebokosciach jest ciagle rozpuszczany i transportowany w gore tworzac rodzaj olbrzymich jaskin, wypelnionych woda, gazem, itp. ktore z czasem staja sie tak duze ze zapadaja sie podczas wiekszych ruchow tektonicznych, dajac kolejne przewrocone do gory kolami warstwy.


Pn maja 15, 2017 11:37 am
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Wt lut 28, 2017 8:12 pm
Posty: 638
Płeć: mężczyzna
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
Cytuj:
Nie zauwazyles ze pisalem o wymianie izotopow w trakcie tych procesow i dlaczego datowanie nie jest dokladne, wrecz przypadkowe i dyktowane glownie blednymi zalozeniami, a nie faktami.

Zauważyłem, jednak z tego, co się orientuję jest to brane pod uwagę. nie czuję się jednak na siłach, żeby jakoś faktycznie z Tobą podebatować akurat o tym - muszę się dokształcić.


Pn maja 15, 2017 12:06 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
jimmyblack napisał(a):
Cytuj:
Nie zauwazyles ze pisalem o wymianie izotopow w trakcie tych procesow i dlaczego datowanie nie jest dokladne, wrecz przypadkowe i dyktowane glownie blednymi zalozeniami, a nie faktami.

Zauważyłem, jednak z tego, co się orientuję jest to brane pod uwagę. nie czuję się jednak na siłach, żeby jakoś faktycznie z Tobą podebatować akurat o tym - muszę się dokształcić.

Glowny problem polega na dawnych blednych ustaleniach nauki ze zespalanie materialow osadowych i krystalizacna minerlow rozpuszczonych w wodach trwa milony lat i to jeszcze pod cisnieniem i wysokich temp. i ktore pokutuja w swiadomosci do dzis i wszyscy opiraja na nich wszelkie inne badania lacznie z datowaniem.
Nikt sie tym nie zajmuje bo nikomu to nie zapewni kasy.


Pn maja 15, 2017 3:29 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So paź 08, 2016 3:54 pm
Posty: 583
Płeć: mężczyzna
wyznanie: religia niechrześcijańska
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
jimmyblack napisał(a):
Oczywiście, że nikt nie prowadził badań przez miliony lat. Nie znamy jednak żadnego mechanizmu, który sprawiałby, że te małe zmiany nie mogłyby kumulować się i z czasem tworzyć inne organizmy, tak jak wskazuje zapis kopalny.



No właśnie, badań nie prowadzono więc dowodów że ewolucja faktycznie zachodzi...nie ma i to wszystko we tym temacie:) a to że zmiany nie mogłyby kumulować się z czasem... Nie może to być zbadane z uwagi na wielką ilość czasu aby te zmiany mogły być dokonane i tym samym udowodnione, tak więc...pie...lenie o Szopenie :D
W skamieniałościach masz dowody że kiedyś żyły takie a takie zwierzęta a nie że jakiś tam proces ewolucji miał miejsce i nagle one zginęły, jakaś wielka globalna katastrofa no patrz Biblia ma na to wyjaśnienie! Globalny Potop pasuje świetnie :)


Dlaczego ateusze wykazują anty Boską postawę i kwestionują Biblijną historię którą ja uważam za bardzo ciekawą? Ciekawe jak wyjaśnicie taki polityczny twór jak Izrael? przecież to fikcja! Biblia to bajka, żadnego Izraela nie było bo nie ma dowodów że istniało takie królestwo(z boku wasz bełkot wygląda jak płacz rozwydrzonego bachora który nie ma tego co chce)...powinniście domagać na jakimś politycznym forum aby Izrael jako państwo nie istniało żeby waszych ,,niereligijnych uczuć'' nie obrażać, macie tendencje do usuwania symboli religijnych z miejsc publicznych, bądźcie konsekwentni i idźcie krok dalej...ale lepiej milczeć w tym temacie bo was oskarżą o antysemityzm i zapłacicie za karę tyle że z głodu i rozpaczy umrzecie a i tak długu nie spłacicie i będą to czynić wszyscy wasi potomkowie aż do końca czasów.


Śr maja 17, 2017 9:28 pm
Zobacz profil
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
" znienawidzili mnie bez przyczyny "

,

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Cz maja 25, 2017 6:08 pm
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
apostoł Piotr w swoim drugim liście pisze, że ludzie świadomie i celowo będą stawiać opór prawdzie o Chrystusie, Jego powrocie ....... "Przede wszystkim to wiedzcie, że w ostatecznych dniach przyjdą szydercy, którzy będą postępować według swoich własnych pożądliwości;
4 I będą mówili: Co z obietnicą jego przyjścia? Bo odkąd zasnęli ojcowie, wszystko tak trwa, jak od początku stworzenia.
5 Tego bowiem umyślnie] nie chcą wiedzieć, że niebiosa były od dawna i ziemia z wody, i w wodzie stanęła przez słowo Boże;"

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Wt cze 27, 2017 11:37 am
Zobacz profil WWW
Dyskutant
Dyskutant

Dołączył(a): Cz gru 16, 2010 11:12 am
Posty: 232
Lokalizacja: Puławy
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
" Dlaczego więc ten lud jeruzalemski trwa nieustannie w odstępstwie? Trzymają się kłamstwa, nie chcą się nawrócić. (6) Uważałem na to, co mówią, i słyszałem: Mówią nieprawdę. Nikt nie ubolewa nad swoją złością w słowach: Cóż to uczyniłem? Każdy pędzi na oślep w swoim biegu, jak koń cwałujący w bitwie. (7) Nawet bocian w przestworzach zna swój czas, synogarlica, jaskółka i żuraw przestrzegają pory swojego przylotu, lecz mój lud nie chce znać prawa Pana " - Jeremiasz 8:5-7 Biblia Warszawska

, " I rzekł Pan do mnie: Istnieje sprzysiężenie między mężami judzkimi i mieszkańcami Jeruzalemu, (10) że zawrócili do win swoich praojców, którzy nie chcieli słuchać moich słów, lecz poszli za cudzymi bogami, aby im służyć; i zerwał dom izraelski i dom judzki moje przymierze, które zawarłem z ich ojcami" - Jeremiasz 11:9-10 BW
,

_________________
Google : JAK ANTYCHRYST OSZUKA WIELU CHRZEŚCIJAN

, Youtube : jedyny lek na wszelką depresję

, YT : MŁODY WIEK ZIEMI


Cz lis 30, 2017 8:27 pm
Zobacz profil WWW
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
Torri napisał(a):
Wam to pomaga, jak sobie takie bzdurne teorie wymyślacie?

JANA 17:17
Każda religia ma swoje natchnione księgi. Biblia się niczym nie różni od innych, nawet nie można powiedzieć, że jest pierwsza czy najstarsza - bo nie jest.


Rozumiem że przeczytałaś każdą "Świętą księgę" i Wyjasnisz nam czym się to Biblia nie wyróżnia od innych. Swoją drogą, odwołanie się do wieku występowania zjawiska nie jest żadnym argumentem


Cz gru 07, 2017 10:46 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Korzeń antychrześcijaństwa
jimmyblack napisał(a):
To, że umrę w żadnym wypadku nie oznacza braku sensu mego istnienia.
To, co osiągnę ciągle będzie miało sens. Staram się przygotować moją córkę do życia, staram się zostawić po sobie jakiś pozytywny ślad. Widzę w tym sens.

Mam wrażenie, że chrześcijanie, muzułmanie i wielu innych działają samolubnie. Bo żyją tu wg określonych zasad tylko dlatego, aby przypodobać się swojemu bogu i dostać za to nagrodę. Ja działam tak, aby inni po mojej śmierci mieli szansę na lepsze życie. Bo nie widziałem nawet najmniejszego dowodu na życie po śmierci.


Twoja córka umrze, ty i ja również. Wszystko co zbudujesz się rozniesie w perzynę. Odwołując się do ontologi i wszystkiego co ostateczne. Po co to wszystko? Jeżeli wszytsko sprowadza się do materializmu i naturalizmu, nie istnieją żadne obiektywne prawa moralne więc nie możesz nawet powiedzieć że czynisz dobro wobec kogoś. I po co to wszystko? Nie istnienie nie boli? Owszem. Ale Po co powstały istoty które tyle Energi marnują na szukanie czegoś co nie istnieje? W tym samym czasie można by robić coś bardziej produktywnego. Jeżeli ateiści rozwiążą te problemy uznam że ateizm jest satysfakcjonujący intelektualnie. Dopóki się tak nie stanie będę uważał i głosił że MYSLĄCA ODRZUCA ATEIZM. I po co to Wszystko?


Cz gru 07, 2017 10:58 pm
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem z wiarą. Czy niebo istnieje?
Torri napisał(a):
lekarstwo napisał(a):
Tiaaa, stary paradoks.
Ateista odrzuca pisma historyczne, którymi jest Stary i Nowy Testament bo zostały przekazane przez wierzących. Uwierzyłby gdyby przekazane one były przez niewierzących, nie znających ich, nie będących "w temacie". Tak wtedy byłyby wiarygodne? Ale świadectwo przekazywane przez wierzących nie jest już wiarygodne, tak?

To nie jest żaden paradoks, a właśnie fakt - Biblia nie jest źródłem historycznym..


Że Co? Takie myślenie ludziom przeszło jakieś 150lat temu. Kiedy to skończył się ateistyczny fanatyzm Pozytywizmu. Biblia jest jednym z najlepszych dokumentów historycznych jakie kiedykolwiek powstały


So gru 09, 2017 12:33 am
Milczek
Milczek

Dołączył(a): N wrz 17, 2017 8:31 pm
Posty: 2
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Problem z wiarą. Czy niebo istnieje?
Quinque napisał(a):
Że Co? Takie myślenie ludziom przeszło jakieś 150lat temu. Kiedy to skończył się ateistyczny fanatyzm Pozytywizmu. Biblia jest jednym z najlepszych dokumentów historycznych jakie kiedykolwiek powstały


Jasne - pełno tam "faktów", co do których całe grono historyków się zgadza - to mity.


N gru 10, 2017 5:54 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 239 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL