Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 3:05 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 96  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt paź 26, 2018 2:42 pm
Posty: 92
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
to mi sie w niej własnie podoba :D powinnysmy brac przyklad

_________________
myśli moje nie są myślami waszymi
ani wasze drogi moimi drogami
(Iz 55, 8 )


Śr paź 31, 2018 10:51 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Co jeśli talent jest powodem grzechu? Czy taki dar od Pana rzeczywiście jest darem? Czy można go zakopać w myśl cytatu:

Jeżeli twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do Królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie umiera i ogień nie gaśnie(Mk 9, 43–48).

Jeśli więc talent <uzdolnienie> jest powodem grzechu to należy się go wyzbyć w imię zaznania życia wiecznego.

_________________
Smutek dzielony na pół jest połową smutku.
beztalencie


Pn lis 05, 2018 9:13 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Jakiś przykład? I dlaczego dar od Boga, jakim są zdolności w jakiejś dziedzinie, miałby być powodem grzechu? Grzech pochodzi z wnętrza człowieka, a nie od Boga. To człowiek decyduje co zrobi ze swoim talentem i powinien go rozwijać na chwałę Boga.


Pn lis 05, 2018 9:15 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
A nie można wykorzystać talentu w innej dziedzinie? Talenty nie są nam dane, by grzeszyć. One są jedynie narzędziem. To było jedynie ostrzeżenie, by mądrze rozeznawać sytuacje, bo można słono za zły wybór zapłacić.
Kara w Biblii nie jest nigdy odwetem, zemstą, ale ma doprowadzić grzesznika do nawrócenia, pomóc zrozumieć błąd i naprawić zło.


Pn lis 05, 2018 9:19 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
merss napisał(a):
A nie można wykorzystać talentu w innej dziedzinie? (...)

Raczej nie.

_________________
Smutek dzielony na pół jest połową smutku.
beztalencie


N lis 18, 2018 4:44 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 24, 2011 6:48 pm
Posty: 5372
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Jedynym talentem jaki przychodzi mi tu do głowy to celne oko i pewna ręka... bo jaka inna zdolność mogłaby być powodem grzechu?


N lis 18, 2018 4:50 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
towarzyski.pelikan napisał(a):
Dostrzegam skrzywienie buddyjskie.
Buddyści traktują cierpienie jako stan niepożądany, którego na siłę trzeba unikać, w związku z czym samo życie ludzkie jawi się jako niepotrzebna agonia w męczarniach. Całe wysiłki buddystów sprowadzają się do wyzwolenia z cierpienia w drodze ucieczki.

Nie masz racji. To nie żadna ucieczka ale powrót do naturalnego stanu człowieka, stanu bez cierpienia które sami sobie niejako fundujemy. To różni buddyzm od chrześcijaństwa które zaczyna się od grzechu pierworodnego, tymczasem buddyzm zaczyna się od stanu Buddy.


Cz lis 22, 2018 11:47 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
przepraszam napisał(a):
Nie masz racji. To nie żadna ucieczka ale powrót do naturalnego stanu człowieka, stanu bez cierpienia które sami sobie niejako fundujemy. To różni buddyzm od chrześcijaństwa które zaczyna się od grzechu pierworodnego, tymczasem buddyzm zaczyna się od stanu Buddy.

Człowiek nie moża zacząć od stanu Buddy. Człowiek zaczyna od stanu zwierzęcia. Do stanu Buddy trzeba dojrzeć w drodze cierpienia. Bez grzechu pierworodnego nie ma oświecenia, nie ma zbawienia, nie ma przebóstwienia.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 22, 2018 11:54 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
Grzech pierworodny przechodzący przez pokolenia, przenoszony drogą płciową nie istnieje. Tak mówi buddyzm. Człowiek sam wplątuje się w cierpienie, a skoro tak sam może z niego wyjść, bez pomocy jakiegoś zbawiciela. Buddyzm jest autosoteriologią. Sama wdepnęłaś w błoto i sama możesz oczyścić z niego swoje buty.


Cz lis 22, 2018 12:40 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
Co nas obchodzi co mówi buddyzm? Jakbyś nie zauważyła to katolickie forum. Jeśli chcesz opowiadać o bezsensownej religi zwanej buddyzmem to idź na forum buddystów, i przestań nas męczyć swoimi rewelacjami


Cz lis 22, 2018 12:49 pm
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
Jestem w odpowiednim dziale, więc twoje uwagi są nie na miejscu Quique. Wolno mi tu pisać, więc piszę. Sprawa prosta jak drut. Nie chcesz tego czytać, nie czytaj. Forum dla chrześcijan jest wyżej.


Cz lis 22, 2018 12:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 14, 2010 12:50 pm
Posty: 20596
Lokalizacja: Rzeczpostpolita Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
przepraszam napisał(a):
Grzech pierworodny przechodzący przez pokolenia, przenoszony drogą płciową nie istnieje.

Masz absolutną rację: Czegoś takiego nie ma. Jest za to grzech pierworodny przekazywany przez zrodzenie wraz z naturą ludzką.


Cz lis 22, 2018 1:05 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn maja 14, 2018 8:54 pm
Posty: 3919
Płeć: kobieta
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
przepraszam napisał(a):
Grzech pierworodny przechodzący przez pokolenia, przenoszony drogą płciową nie istnieje. Tak mówi buddyzm. Człowiek sam wplątuje się w cierpienie, a skoro tak sam może z niego wyjść, bez pomocy jakiegoś zbawiciela. Buddyzm jest autosoteriologią. Sama wdepnęłaś w błoto i sama możesz oczyścić z niego swoje buty.

Oczywiście, że taki grzech nie istnieje, no chyba, że jako grzech pierworodny uważać już samo wcielenie się duszy w człowieka.

Jednak nie do końca jest tak, że człowiek sam się wplątuje w to cierpienie. Inni ludzie mu w tym bardzo pomagają, żeby nie powiedzieć - pakują go w to cierpienie. Cały sytem wychowywania/socjalizowania człowieka prowadzi człowieka w grzech. Człowiek pozostawiony sam sobie, wychowywany przez małpy nie zgrzeszy, ale też nie osiągnię stanu Buddy. To niemożliwe.

Tak samo jest z wyjściem człowieka z cierpienia. Ostatnie słowo należy do człowieka, musi sam tego dokonać, ale inni ludzie mu w tym pomagają, wspierają. Jednak bez zgody, woli samego zaintersowanego, nic z tego nie będzie.

_________________
Jednoczmy siły już dziś, za późno nie robić nic!


Cz lis 22, 2018 1:06 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): So wrz 08, 2007 4:38 pm
Posty: 527
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Istota chrześcijaństwa
towarzyski.pelikan napisał(a):
Tak samo jest z wyjściem człowieka z cierpienia. Ostatnie słowo należy do człowieka, musi sam tego dokonać, ale inni ludzie mu w tym pomagają, wspierają. Jednak bez zgody, woli samego zaintersowanego, nic z tego nie będzie.


Czyli ludzie wepchnęli cię w cierpienie i u tych samych ludzi szukasz wsparcia. To niestety nie może się udać. Człowiek nie potrzebuje kul ani protez, potrafi chodzić na własnych nogach.


Cz lis 22, 2018 1:17 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz lis 02, 2017 8:09 pm
Posty: 126
Lokalizacja: pomorskie
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
joannabw napisał(a):
Jedynym talentem jaki przychodzi mi tu do głowy to celne oko i pewna ręka... bo jaka inna zdolność mogłaby być powodem grzechu?


Powiedzmy, że się pomyliłem tj. zostawmy to w spokoju.
Ps. Lubisz drążyć prawda przydatna cecha, jeśli ma się w domu zamknięte w sobie dziecko.

Antonina.J. napisał(a):
(...) fobia społ mi w tym nie przeszkadza
ale juz na większosci wspolnot gdzie jest element witania się przezywałabym koszmar


Czy nie lepiej by było pokonać własną słabość, aby żyć pełnią życia?Aby nie być więźniem własnych ograniczeń.

2 Przeczytałem: „Teraz odkryj swoje silne strony" wedle tych cech opisanych w tej książce moimi silnymi stronami są takie cechy jak: zgodność, pryncypialność, strategia, empatia i rozwaga (tj. szczegółowy opis tych cech znajdziecie chociażby tuw zasadzie nic ciekawego typowa enneagramowa 6 xD. Teraz staram się pokonać skłonność do tworzenia skrótów myślowych mam nadzieje, że pomoże mi w tym ta książka: "Sztuka skutecznego porozumiewania się"-Patrick Fanning, Martha Davis, Matthew McKay

_________________
Smutek dzielony na pół jest połową smutku.
beztalencie


Wt gru 04, 2018 7:08 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 96  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 205 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL