Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz maja 02, 2024 1:43 pm



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 96  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
krzysiekniepieklo napisał(a):
To co, chcesz powiedzieć, źe jak bym się leczył psychiatrycznie, to byłbym dla Ciebie bardziej wiarygodny?


Nie będziesz wiarygodny bo to co głosisz nie jest prawdziwe a Ty nie jesteś prorokiem. Anyway.

Ale dla Twojego własnego dobra i dobra innych powinieneś podjąć ten krok. Widać że masz pewne zaburzenia i jesteś prawdopodobnie zwodzony. Sam ogłosiłeś się prorokiem na podstawie własnego wyobrażenia że ktoś kiedyś zapukał do Twoich dzrzwi a Ty skojarzyłeś to z tym że Bóg powołuje Cię jak Samuela. Ale w taki sposób to każdy mógłby ogłosić siebie prorokiem.

Znałam prawdziwego mistyka i Ty nie przejawiasz takich cech jak ta osoba, poza tym ten mistyk wykazywał się bezwględnym posłuszeństwem Kościołowi, co ogłosił publicznie że przedkłada głos Kościoła ponad objawenia które otrzymuje.

Ty natomiast na swoim blogu krytykujesz Kościół w fundamentalnych sprawach wiary. Nawołujesz do przyjmowania Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa w sposób niegodny, tym samym nawołując do świętokradztwa.

Czy zdajesz sobie sprawę z odpowiedzialności za dusze innych osób które mogą przez to zostać zwiedzione i zatracić się? I Ty twierdzisz że walczysz z Szatanem?

Cytuj:
Nie obrazisz się, jak powiem Ci to samo?


Nie ukrywam tutaj na forum i przed innymi że mam schizofrenię paranoidalną. Jestem pod opieką psychiatryczną.


N lis 19, 2017 5:01 am
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
A do Komunii przystępujesz często, czy masz z tym problem? Czodzi mi, czy masz przed Komunią opory?

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl


N lis 19, 2017 10:50 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16890
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Leczona schizofrenia pozwala na wypełnianie obowiązków kaplańskich. Lęk przed komunia wpisuje się w objawy choroby - lęk. Ten lęk występuje w rozmaitych postaciach - czasem czlowiek boi się nawet wyjść z domu i potrzebuje obecności drugiej osoby, by pójść do sklepu. Boi się odprawiać mszę, do głoszenia homilii nie jest zdolny. Mija lęk po dobrze dobranych lekach i wsparciu oraz zaufaniu, że człowiek da radę. To ostatnie dziala równie skutecznie jak farmakologia. Z koncelebry przechodzi kapłan do aktywności samodzielnej i zaczyna normalnie fumkcjonować w społeczeństwie, tak, że nikt nie widzi żadnych 'dziwności'. Pozostają dyskretne objawy, które widzą ci, którzy wiedzą o chorobie. Nie leczona długo choroba zmienia cechy osobowości.

Tyle dopowiedzenia, bo padła nazwa choroby i lęk w jej przebiegu można przypisywać czasem Złemu a jest to objaw choroby. Współwystępowanie jest oczywiście możliwe, bo Zły siada na najslabszym ogniwie natury.


N lis 19, 2017 12:17 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Tyle, że najczęściej człowiek sam go zaprasza, a później nie może dojść, skąd mu się to wzięło.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl


N lis 19, 2017 12:38 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18255
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
krzysiekniepieklo napisał(a):
Tyle, że najczęściej człowiek sam go zaprasza, a później nie może dojść, skąd mu się to wzięło.
Milcz o sprawach o których nie masz pojęcia.
Granie dla uzasadnienia swoich urojeń na czyjejś chorobie (zresztą z tego co widzę trzymanej w ryzach w okresie remisji) to już nie zabawa forumowa w dętego "proroka" tylko zwykłe chamstwo (chciałem napisać gorzej, ale zachowajmy formy).
Są jakieś granice.

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


N lis 19, 2017 1:18 pm
Zobacz profil WWW
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Muszę na razie odwołać to pożegnanie. Byłem przekonany, że po tym liście od razu mnie wyleją ale okazało się, że dostałem tylko ostrzeżenie.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl


N lis 19, 2017 2:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Krzysiekniepiekło interesuje mnie co o tym sądzisz. Czy decyzja np. Konferencji Episkopatu Niemiec, że w indywidualnych przypadkach, gdy osoby rozwiedzione współżyją w nowych związkach i mogą przystępować do Komunii św., jest krokiem w dobrym kierunku? Przy okazji drugie podobne pytanie, ale trochę bardziej ogólne. Czy obecny pontyfikat Franciszka to jest, że tak powiem "dobra zmiana"?


N lis 19, 2017 2:41 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Ale hasło dobra zmiana to zastrzeżona przez PiS
No chyba ze Franciszek wstąpił do PiS a ja jeszcze nic o tym nie wiem

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


N lis 19, 2017 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Jockey napisał(a):
No chyba ze Franciszek wstąpił do PiS a ja jeszcze nic o tym nie wiem

być może do tego hi..hi..chowatego PiSu..
http://www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?p=1086325#p1086325


N lis 19, 2017 3:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
watchman napisał(a):
Czy obecny pontyfikat Franciszka to jest, że tak powiem "dobra zmiana"?

Zdecydowanie za szybkie zmiany. Kiedyś mówiło się "Boże młyny mielą powoli". A dziś to na co kościół potrzebował 2 tysięcy lat, Franciszek chce zmienić w kilka?

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N lis 19, 2017 3:21 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
watchman napisał(a):
Krzysiekniepiekło interesuje mnie co o tym sądzisz. Czy decyzja np. Konferencji Episkopatu Niemiec, że w indywidualnych przypadkach, gdy osoby rozwiedzione współżyją w nowych związkach i mogą przystępować do Komunii św., jest krokiem w dobrym kierunku? Przy okazji drugie podobne pytanie, ale trochę bardziej ogólne. Czy obecny pontyfikat Franciszka to jest, że tak powiem "dobra zmiana"?



Mój pogląd obejmuje więcej przypadków.
Co do Franciszka. To ja w nim pokładam ogromną nadzieję. Bóg go prowadzi i to widać. Idzie w dobrą stronę. No cóż - jak się niektórzy zbuntują, to podetną gałąź, na której siedzą i rymsną na glebę. Piedestał się skończy, bo to oni będą buntownikami.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl


N lis 19, 2017 3:23 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 17, 2012 11:13 pm
Posty: 3007
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
krzysiekniepieklo napisał(a):
Mój pogląd obejmuje więcej przypadków.

Co zatem myślisz o Cudach eucharystycznych? W Polsce w ostatnich latach były to Sokółka i Legnica.
Co Bóg chce przez nie powiedzieć? Czy nie to, że przyjmuje się autentyczne Ciało i Krew Pańską?
Dlaczego zatem Bóg przypomina o czymś, co powinno być oczywistością dla każdego katolika?
Odpowiedź jest oczywista. Bo ludzie o tym zapomnieli!
Dla większości jest to pewien gest, wspomnienie uczty. Wafelek dla każdego. Kukuruku. Kto tam by się zastanawiał czy jest godny czy też niegodny. Jem i tyle.. Nie zważa się na Słowa Pisma Świętego:
Cytuj:
Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.
Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.


N lis 19, 2017 4:48 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
watchman napisał(a):
krzysiekniepieklo napisał(a):
Mój pogląd obejmuje więcej przypadków.

Co zatem myślisz o Cudach eucharystycznych? W Polsce w ostatnich latach były to Sokółka i Legnica.
Co Bóg chce przez nie powiedzieć? Czy nie to, że przyjmuje się autentyczne Ciało i Krew Pańską?
Dlaczego zatem Bóg przypomina o czymś, co powinno być oczywistością dla każdego katolika?
Odpowiedź jest oczywista. Bo ludzie o tym zapomnieli!
Dla większości jest to pewien gest, wspomnienie uczty. Wafelek dla każdego. Kukuruku. Kto tam by się zastanawiał czy jest godny czy też niegodny. Jem i tyle.. Nie zważa się na Słowa Pisma Świętego:
Cytuj:
Dlatego też kto spożywa chleb lub pije kielich Pański niegodnie, winny będzie Ciała i Krwi Pańskiej.
Niech przeto człowiek baczy na siebie samego, spożywając ten chleb i pijąc z tego kielicha. Kto bowiem spożywa i pije nie zważając na Ciało [Pańskie], wyrok sobie spożywa i pije.


Bóg sobie zdaje z natury człowieka. Bóg jest codziennie na wyciągnięcie ręki w najbliższym Kościeli ale ludzie Go lekceważą i wolą gonić za cudami. Jeśli to prowadzi do spotkania z Bogiem w Komunii, to to według mnie jest dobre. Jeśli nie, to ja bym to odrzucił. Szatan na pewno do Komunii zachęcał nie będzie.
To, co zacytowałeś, to szatan tłumaczy te słowa zniechęcając do Komunii.
Tam jest napisane. - niech każdy sam siebie osądzi. ---- niech każdy sam na siebie uważa.
Skrupulantów to zniechęca do Komunii i nawet siostra Faustyna miała z tym problem. Jezus jej tłumaczył, że jej skrupuły bardziej Go bolą, jak jej niedoskonałość.

W tych słowach chodzi tylko o to żeby przyjmować Żywego Boga, a nie tylko opłatek.
Trzeba zważać, że spożywamy Boga.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl


N lis 19, 2017 5:32 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
krzysiekniepieklo napisał(a):
Szatan na pewno do Komunii zachęcał nie będzie.


Takiej dla każdego bez względu na stan duszy w jakim się znajduje i takiej po ocenie samemu sobie, to zachęcać może, i to jak. Wtedy taka rzecz napędzi więcej dusz na zatracenie.


N lis 19, 2017 6:13 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Jezus nic takiego nie mówił. Mówił -- bierzcie, jedzcie z tego wszyscy. Nikogo nie straszył i nawet Judaszowi dał.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl


N lis 19, 2017 6:34 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 96  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 219 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL