Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 7:48 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 96  Następna strona
 Kącik towarzyski 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Wt lip 18, 2017 5:09 pm
Posty: 1683
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Prawdopodobnie jest to fragment, replika, obrazu Rafaela - Madonna ze szczygłem.


Wt lut 13, 2018 3:15 pm
Zobacz profil
Milczek
Milczek

Dołączył(a): Wt mar 13, 2018 4:25 pm
Posty: 1
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Film dla Rodziny
Dzień dobry
Bardzo się cieszę, że trafiłem tutaj do tego miejsca. Jestem już emerytem i od czasu, gdy nie pracuję (a to już 7 lat) coraz częściej myślę o miłości moich bliskich do mnie i jak to będzie z nimi, gdy umrę. Nie chciałbym pozostawiać po sobie wspomnień obarczonych smutkiem po moim odejściu. I wpadłem na pomysł, że wykonam nagranie filmowe, na którym pozostanę z nimi, a właściwie pozostawię z nimi moje myśli. Bo doszedłem do wniosku, że to właśnie one najbardziej nas charakteryzują i one są odpowiedzialne za późniejsze wspomnienia. Oprócz tego przecież dzięki temu moje pra-pra-pra wnuki będą mogły to usłyszeć i zobaczyć ich pra-pra dziadka. Nie bardzo wiedziałem jak się do tego zabrać, nawet próbowałem sam się nagrywać za pomocą pożyczonego telefonu, ale mój wnuczek gdzieś wyszukał zawodowego filmowca, który poza swoją pracą nagrywa takie historie dla ludzi. Muszę Wam moi drodzy powiedzieć, że to najpiękniejsza przygoda jaką na swojej emeryturze przeżyłem, szczególnie że dzięki temu, co powstało, pozostawiłem mojej Rodzinie kawał ciekawych informacji o czasach, w których żyłem i o nich samych. Czuję, że bardzo nas ten film przybliżył do siebie, mimo że przecież jesteśmy kochającą się rodziną. Moje prawnuki, których już nie zobaczę, zobaczą mnie, a właściwie poznają swoje korzenie i to, co miałem im do powiedzenia. Wiadomo, że przyszłość będzie inna, wartości jednak się nie zmienią.
Początkowo nie miałem takiego jasnego pomysłu w głowie co mógłbym powiedzieć, ale Pan Michał (filmowiec) doskonale wszystko pomógł mi ułożyć.
Dzielę się tym moim doświadczeniem z Wami, ponieważ spotkało mnie niebywała rzecz związana z tym nagraniem. Dla Rodziny ma to naprawdę znaczenie, żeby zachować tą łączność między dziadkami, dziećmi, wnukami i tak dalej.
Ja mieszkam w okolicy Warszawy, więc jakbym mógł komuś pomóc w kontakcie w tej sprawie, to z chęcią to uczynię.
Dziękuję i pozdrawiam
Antoni


Wt mar 13, 2018 5:08 pm
Zobacz profil
Zagadywacz
Zagadywacz

Dołączył(a): Pn mar 12, 2018 6:06 pm
Posty: 82
Płeć: kobieta
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nierówna walka praktykującego katolika z pokusą ateizmu
Merss
czyli po prostu nie wiesz. Nie ma różnic -właśnie przygotowuje się do zajęć z nerwówki, korzystam zarówno z podręczników medycyny ludzkiej jak i weterynaryjnej. Wszystko dokładnie to samo.
A że ktoś gołosłownie twierdzi że zwierzę ma inteligencję ale nie rozum.... Masło maślane.
Wespecjan
to samo -masło maślane. Ten sam proces nazywasz inaczej u ludzi, inaczej u zwierząt. Przykładów jest dużo -kotka która wynosiła młode z pożaru. Sama mocno poparzona, ledwo przeżyła. Wiele wypadków ratowania ludzi przez psy -także te kończące się śmiercią psa.
Polecam książkę "Po pierwsze nie szkodzić" Marsha. Neurochirurga który doskonale zna z praktyki działanie układu nerwowego. Wyraźnie pisze że to wszystko tylko fizjologia. Drobne zmiany, uszkodzenia powodują diametralna zmianę charakteru. To beletrystyka, tylko fizjologia. Drobne zmiany, uszkodzenia powodują diametralna zmianę ale pouczająca.


Cz kwi 12, 2018 3:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn sty 11, 2016 2:18 am
Posty: 6764
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Nierówna walka praktykującego katolika z pokusą ateizmu
mazliczek napisał(a):
kotka która wynosiła młode z pożaru. Sama mocno poparzona, ledwo przeżyła. Wiele wypadków ratowania ludzi przez psy -także te kończące się śmiercią psa.

Zwierzęta nie mają świadomości śmierci, więc zachowując się instynktownie np broniac młodych nie wiedzą, że ryzykują swoim życiem - więc widac że nie rozumiesz o czym mówisz, nie rozumiesz różnicy pomiędzy świadomym człowiekiem a instynktownym zwierzęciem.

mazliczek napisał(a):
Polecam książkę "Po pierwsze nie szkodzić" Marsha. Neurochirurga który doskonale zna z praktyki działanie układu nerwowego. Wyraźnie pisze że to wszystko tylko fizjologia. Drobne zmiany, uszkodzenia powodują diametralna zmianę charakteru.

To są bzdury, bo materializm jest wewnętrznie sprzeczny.
Dlatego że: jeśli moje procesy psychiczne są zdeterminowane całkowicie poprzez ruchy atomów w moim mózgu, to nie mam podstaw przypuszczać że to co myślę jest prawdą. Ale w takim razie nie mam też podstaw przypuszczać, że mój mózg składa się z tych atomów.
Rozumiesz teraz ten absurd materializmu mazyliszku?


Cz kwi 12, 2018 4:46 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Problem jest poważniejszy. Królestwo zwierząt obejmuje zarówno bezkręgowce, jak i kręgowce. I nasza kochana mazliczek wyczytała w nerwówce (?) medycznej i weterynaryjnej, że UN maja taki jak ludzie. Zaiste, przygotowuje się do egzaminu z nerwówki, tylko że musi sobie znaleźć adwersarza a ja odpadam. Rzeczywiście nie wiem tego co ona. Uczyłam się z innych podręczników. Z antykoncepcji hormonalnej też ma wiedzę na poziomie: a ja myślę, więc tak jest.
Po to, by umieć dokonywać porównywań, należy mieć perfekcyjnie opanowany materiał. Ja jej podałam na tacy i nie potrafiła skorzystać.

A najlepsze jest to, że ona z porównywania ukladów nerwowych królestwa zwierząt wyprowadza ateizm. Nie pierwsza zresztą. W teologii widzi się natomiast przyczynę ateizmu w jej przypadku w fałszywym obrazie Boga.

Zna trochę greki, więc czytala Biblię w oryginale i wyłapala wszystkie zafałszowania. Potem pyta o układ nerwowy nie potrafiąc specyzować myśli o jakie organizmy chodzi. Wie na jakie przyjęcia komunijne chodzę. Zaiste, można zdawać też egzamin z nerwówki. :)

Przenioslam jej wpis do kawiarenki, bo to paplanie. O ukladzie nerwowym zwierząt nie wie, że podlegał ewolucji i wiele struktur pojawiało się na wyższym stopniu złożopności. Potraktowałam ją delikatnie uznając, że nie każdy musi znać szczegóły z zakresu biologii, powinna więc to zrozumieć. Nie zrozumiała, więc odsłaniam niewiedzę na poziomie liceum. Logiczne myślenie to przede wszystkim uwarunkowanie genetyczne, trudno przeskoczyć bez treningu. A jak się nie wie, że się nie wie, to się wie, że się ma rację. :)
A może to trollica?

Edit
Czy dziecko chore na anencefalię to człowiek? Ma inna budowę ukladu nerwowego.


Cz kwi 12, 2018 5:19 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Quinque napisał(a):
No jak Bóg sprowadza człowieka na ten świat to jego obowiązkiem jest dbanie o tego człowieka? Nie każdy chce się urodzić a tym bardziej być chorym. A inni z kolei chcieliby zostać uleczeni żeby utwierdzić się w wierze

Z grubsza czytałam co pisaleś i w pewnym miejscu weszłam z pewną propozycją natury medycznej. Wydawało mi się to ważne dla spraw wiary, duchowości. Bez uregulowania tej sprawy wszystko będzie malowane na szaoboroczarno i podszyte iluzją. I to jest wszystko co mam do powiedzenia. Dla mnie rozmowa jest bezprzedmiotowa, bo widzę przeszkodę komunikacyjną.
Zamieniłeś: 'mam obowiązek' na 'należy mi się'. To problem natury psychicznej/medycznej a nie duchowej.


N maja 13, 2018 7:28 pm
Zobacz profil
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Gdybyś mogła pomóc głodujacym dzieciom nie zrobilabyś tego? Każdy by zrobił. Bóg ma taką moc a jednak nie czyni nic. Ja np. Nie prosiłem się na ten świat. Skoro mnie tu przysłał to niech się teraz mną zajmuje(jak i resztą świata)


N maja 13, 2018 7:48 pm
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Paplologia stosowana. Hiob zrozumiał, że nic nie rozumie. to mu wystarczyło, bo nie wystepowal w roli szefa Boga. Jego tron zajęty i nie przewidują Czwórcy.


N maja 13, 2018 7:53 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Quinque napisał(a):
Gdybyś mogła pomóc głodujacym dzieciom nie zrobilabyś tego? Każdy by zrobił. Bóg ma taką moc a jednak nie czyni nic. Ja np. Nie prosiłem się na ten świat. Skoro mnie tu przysłał to niech się teraz mną zajmuje(jak i resztą świata)

Quinque, mi bardzo w podobnej sytuacji jak Ty pomógł ksiądz Pawlukiewicz - moim zdaniem najlepsze i ortodoksyjne kazania w necie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


N maja 13, 2018 8:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Quinque napisał(a):
Gdybyś mogła pomóc głodujacym dzieciom nie zrobilabyś tego? Każdy by zrobił. Bóg ma taką moc a jednak nie czyni nic.
Każdy mierzy działanie Boga miarą swoich czynów...
Cytuj:
Ja np. Nie prosiłem się na ten świat. Skoro mnie tu przysłał to niech się teraz mną zajmuje(jak i resztą świata)
Ty najpierw do swojego ojca i matki miej pretensje, a nie Boga, bo to z ich inicjatywy zostałeś poczęty... :D

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N maja 13, 2018 8:08 pm
Zobacz profil
Gaduła
Gaduła

Dołączył(a): Pn lip 24, 2017 12:25 pm
Posty: 761
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: mężczyzna
wyznanie: nie chcę podawać
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Niedoszłych moderatorów zapraszam tutaj. Tak będzie regulaminowo.

Słuchajcie - nie wróciłem żeby się z wami kłócić. Może nie dla wszystkich mój powrót jest na rękę ale moderacja daje mi drugie życie.
Wespecjan już się przymila żeby ten mój żywot skrócić.
Spróbujcie przeskoczyć swoje uprzedzenia. Ja po pół roku dość mocno się zmieniłem i dużo więcej zrozumiałem.
Dajcie mi i Wy to drugie życie.

_________________
Blog - Komunia dla kazdego.
Http://prorok.phorum.pl


So maja 26, 2018 2:10 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Kącik towarzyski
Musisz zacząć od siebie. Udowodnić praktycznie, że zmiana nastąpiła. Dopiero wówczas inni w to uwierzą. Muszą wpierw to zobaczyć - w postawie a nie pisaniu bez pokrycia. To jest odwrócenie tego co prezentowaleś dotychczas: ja mam prawo a wy obowiązki. To wlaśnie należy zmienić. Ja doskonale rozumiem, że to bardzo trudne, bo to utrwalone wzorce postępowania. Sprawdzasz samego siebie. Czy dasz radę? Czas to oceni.

Nie pisanie o miłości/wierze/Bogu nas weryfikuje, ale reakcja na odczucie zranienia: prawdziwego lub domniemanego. Po tej reakcji widzimy prawdę lub maskę twarzy człowieka. Po swojej reakcji widzimy ile milości wlasnej i zranień nosimy jako garb.


So maja 26, 2018 3:04 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
Barney, czy to Ty? :-D

Obrazek

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N maja 27, 2018 2:43 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt maja 06, 2011 2:22 pm
Posty: 16882
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
A to w bialej koszuli, które mialeś w awatarze, to był Boro?


N maja 27, 2018 2:46 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Ring "katolika"! Tu kłapiemy dziobem...i nie tylko
merss napisał(a):
A to w bialej koszuli, które mialeś w awatarze, to był Boro?

Co za zbieg okoliczności. Zaczęło Cię to ciekawić dokładnie w tym samym momencie, co mnie wygląd Barneya. Nie wiem jak Ty, ale ja wyobrażałem go sobie dokładnie tak, jak na tym zdjęciu :wink:
Już nie pamiętam jaki miałem awatar. Jeśli takie z twarzą zasłoniętą dłonią, to tak.

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


N maja 27, 2018 3:01 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1426 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 96  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL