Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 5:22 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Druga sprawa pochodzący od Boga(Ojca) duch zawsze powraca do Niego więc nie może być martwy, bo Bóg nie jest Bogiem martwych/umarłych duchów ale żyjących...
Otóż może być martwy, bo martwy nie oznacza, że się " nie rusza" :-D , ale martwy, bo oddzielony od Boga.
A oddzielony od Boga, to taki który nie żyje dla Niego...?
viewtopic.php?p=1083411#p1083411

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


So wrz 23, 2017 9:30 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Druga sprawa pochodzący od Boga(Ojca) duch zawsze powraca do Niego więc nie może być martwy, bo Bóg nie jest Bogiem martwych/umarłych duchów ale żyjących...
Otóż może być martwy, bo martwy nie oznacza, że się " nie rusza" :-D , ale martwy, bo oddzielony od Boga.
A oddzielony od Boga, to taki który nie żyje dla Niego...?
viewtopic.php?p=1083411#p1083411
Nie wiem, co masz na myśli, kiedy piszesz, że nie żyje dla Boga. Ale wiem, że można być religijnym człowiekiem ( takim "porządnym" człowiekiem. któremu się wydaje, że jest ok. wobec Boga), a który wykonuje "martwe uczynki religijne" :twisted: , bo/i jest jednocześnie martwym duchowo.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


So wrz 23, 2017 11:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Otóż może być martwy, bo martwy nie oznacza, że się " nie rusza" :-D , ale martwy, bo oddzielony od Boga.
A oddzielony od Boga, to taki który nie żyje dla Niego...?
viewtopic.php?p=1083411#p1083411
Nie wiem, co masz na myśli, kiedy piszesz, że nie żyje dla Boga.
Mialem na myśli to samo, o czym mówi Ap.Paweł do Rzymian 14:7-9. A zatem czy wg ciebie oddzielony od Boga, to taki który nie żyje dla Pana...?
Cytuj:
Ale wiem, że można być religijnym człowiekiem ( takim "porządnym" człowiekiem. któremu się wydaje, że jest ok. wobec Boga), a który wykonuje "martwe uczynki religijne" :twisted: , bo/i jest jednocześnie martwym duchowo.
Skoro twierdzisz, że można, to pewnie wiesz...ja tam nie wiem ale zastanawiam się dlaczego Ci, o których dzięki Pismu mamy pewność(wierzymy), że są żyjacymi dla Pana w Chrystusie, nie są żyjącymi np dla wujo...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N wrz 24, 2017 12:06 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
Skupiłeś się ale tak tylko połowicznie, bo nie powiedziałeś czy ten pochodzący od Boga(Ojca) ludzki duch jest dla każdego człowieka stwarzany czy jest to tak jak twierdzisz w przypadku Chrystusa niestworzony Duch Ojca (przynajmniej tak wywnioskowałem , że twierdzisz o duchu Chrystusa)...a zatem jak: czy ludzki duch jest stwarzany czy niestwarzany ? ? ?

Skoro potrzeba dopowiedzieć....
Bóg jest stwórcą wszystkiego, również każdego ducha ludzkiego (wyjątek to odwieczny Syn Boży).
sahcim napisał(a):
Czekaj, czekaj Kolego, bo Dawid niczego o wnikającym od chwili poczęcia w ducha grzechu i śmierci nie mówi w Ps 51:7 więc albo trzymamy się "tylko Biblia" albo odsuwamy tą zasadę i akceptujemy jako biblijne nasze interpretacje...

Trzymamy się Biblii i patrzymy szerzej na kontekst grzechu i śmierci duchowej, która obejmuje wszystkich ludzi od momentu zaistnienia na świecie i wg mnie Dawid opisał ten moment.
Z tego co Dawid napisał trzeba jeszcze odczytać sens, a ja właśnie tak rozumiem to co napisał.
sahcim napisał(a):
Poza tym gdyby Pan(Jezus) widział duchową naturę niemowląt/dzieci tak jak ty martwą, to nie stawiał by dzieci jako przykłady i nie mówił by, że jeśli nie staniemy się jak dzieci, to nie wejdziemy do królestwa niebieskiego...! ! !

Ale czy to oznacza, że mamy cofnąć się w rozwoju do poziomu dziecka, aby wejść do Królestwa Bożego? Nie przesadzaj. Chyba dobrze wiesz z jakiego powodu Jezus odwołał się do przykładu dzieci w kontekście Królestwa Bożego.
sahcim napisał(a):
Nie Kolego...mamy FAKT czyli obiektywne widzenie Boga ludzkiej natury duchowej przychodzących na świat dzieci i mamy widzenie tejże natury ducha subiektywne(grzeszne) Gregora, który nie wiedzieć dlaczego widzi ducha przychodzącego na świat niemowlaka jako coś martwego pomimo, że Psalmista "widzi", że za sprawą Boga nawet usta dzieci i niemowląt oddają Mu chwałę...(Ps 8:3)

No cóż różnimy się co do oceny faktów.
To co Ty subiektywnie widzisz co psalmista "widzi", to co najmniej jest tak, jakby ktoś twierdził, że skoro za sprawą Boga oślica przemówiła po ludzku do proroka Balaama to miała w sobie ducha ludzkiego. ;)

Co do Ps 8.3 to psalmista konkretnie wskazuje na wydarzenie, w którym dzieci wołały: "Hosanna Synowi Dawidowemu" [Mt.21.15-16], tak samo jak ludzie wołali gdy Jezus wjeżdżał do Jerozolimy.
To jednak nie ma związku z upadłą naturą ducha, z którą każdy się rodzi.
Tak samo jak nie ma związku z martwą naturą ducha fakt, że Kajfasz z natchnienia Ducha Św. prorokował o Jezusie.
sahcim napisał(a):
Druga sprawa pochodzący od Boga(Ojca) duch zawsze powraca do Niego więc nie może być martwy, bo Bóg nie jest Bogiem martwych/umarłych duchów ale żyjących...

Gdyby tak było, że każdy duch człowieka powraca do Boga, to niepotrzebne byłoby zbawienie. Tu akurat przesadziłeś. ;)


N wrz 24, 2017 3:00 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
A oddzielony od Boga, to taki który nie żyje dla Niego...?
viewtopic.php?p=1083411#p1083411
Nie wiem, co masz na myśli, kiedy piszesz, że nie żyje dla Boga.
Mialem na myśli to samo, o czym mówi Ap.Paweł do Rzymian 14:7-9. A zatem czy wg ciebie oddzielony od Boga, to taki który nie żyje dla Pana...?
Problem w tym, że św. Paweł w Rzymian 14:7-9 nie pisze o ludziach, którzy nie żyją dla Boga, a o ludziach, którzy " ... żyją dla Pana ... " .
Zresztą jak definiujesz " oddzielony od Boga" ?
Cytuj:
Cytuj:
Ale wiem, że można być religijnym człowiekiem ( takim "porządnym" człowiekiem. któremu się wydaje, że jest ok. wobec Boga), a który wykonuje "martwe uczynki religijne" :twisted: , bo/i jest jednocześnie martwym duchowo.
Skoro twierdzisz, że można, to pewnie wiesz...ja tam nie wiem ale zastanawiam się dlaczego Ci, o których dzięki Pismu mamy pewność(wierzymy), że są żyjacymi dla Pana w Chrystusie, nie są żyjącymi np dla wujo...?
Tak, wiem z własnego doświadczenia i z Pisma Ef 2:1 bw "I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze," , że są ludzie, którzy umarli ( pomimo tego, że żyli).
A kto wg ciebie jest żyjącym dla Pana ? Bo przecież ja nie twierdzę, że jak ktoś żyje w Chrysuscie to nie żyje dla niego - wkładasz w moje usta coś czego ja nie napisałem.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N wrz 24, 2017 10:24 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Gregor napisał(a):
Skoro potrzeba dopowiedzieć....
Bóg jest stwórcą wszystkiego, również każdego ducha ludzkiego (wyjątek to odwieczny Syn Boży).
Skoro Bóg jest stwórcą KAŻDEGO ludzkiego ducha, to ŻADEN ludzki duch synów Bożych nie jest niestworzony, bo duch niestworzony oznacza istniejący odwiecznie, a jedynym odwiecznie istniejącym duchem jest Duch Boży...tak więc jeśli sugerujesz, że ludzka(powtarzam LUDZKA) natura duchowa Jezusa nie była stworzona, tzn że istniała przed stworzeniem wszystkiego, a to oznacza, że taka natura jest Boska, a nie ludzka...
Cytuj:
Trzymamy się Biblii i patrzymy szerzej na kontekst grzechu i śmierci duchowej, która obejmuje wszystkich ludzi od momentu zaistnienia na świecie i wg mnie Dawid opisał ten moment.
Człowieku...czy ty nie znasz Pisma czy nie rozumiesz, że duch ludzki Maryi nie mógłby rozradować się w Bogu swoim Zbawcy gdyby był martwy...poza tym gdyby duch ludzki któregoś ze znanych nam z biblijnych opisów starotestamentalnych sprawiedliwych był martwy, to nie mielibyśmy pełnych uwielbienia Psalmów czy innych spisanych z natchnienia Ducha ksiąg Starego Testamentu, bo martwy duch ludzki nie odpowiada na natchnienia Ducha...
Cytuj:
Ale czy to oznacza, że mamy cofnąć się w rozwoju do poziomu dziecka, aby wejść do Królestwa Bożego? Nie przesadzaj.
Nie udaj idioty, bo dobrze wiesz, że nie o rozwój intelektualny chodziło Panu gdy stawiał je jako wzór, niemniej z perspektywy twojego postrzegania ducha przychodzących na świat niemowląt Chrystus Jezus postawił martwe duchowo istoty jako wzory do naśladowania...
Cytuj:
Chyba dobrze wiesz z jakiego powodu Jezus odwołał się do przykładu dzieci w kontekście Królestwa Bożego.
No ja wiem ale z tego, co ty twierdzisz wynika, że się mylę więc wyjaśnij mi dlaczego (te martwe duchowo z twojej perspektywy) dzieci są przez Pana stawiane za wzór...
Cytuj:
No cóż różnimy się co do oceny faktów.
No z tym akurat nie będę polemizował, bo to prawda...
Ty widzisz w duchowej naturze przychodzących na świat to, co widzi przeciwnik człowieka, natomiast Bóg w osobie Jezusa nie widzi stworzonego przez Siebie ducha ludzkiego przychodzących na świat jako martwego(zamkniętego na Boga) ale jako pragnącego(potrzebującego) Jego bliskości dlatego Chrystus przegarnia takie istoty do siebie, błogosławi i stawia jako wzór...
Cytuj:
Gdyby tak było, że każdy duch człowieka powraca do Boga, to niepotrzebne byłoby zbawienie. Tu akurat przesadziłeś. ;)
Pismo mówi, że chwili śmierci „duch zaś wróci do Boga, który go dał” (Księga Kaznodziei Salomona 12.7; zobacz również Księgę Joba 34.14-15; Psalm 104.29-30) więc albo Pismo albo Gregorowe wymyślanki...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N wrz 24, 2017 1:00 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
wujo44 napisał(a):
Nie wiem, co masz na myśli, kiedy piszesz, że nie żyje dla Boga.
Mialem na myśli to samo, o czym mówi Ap.Paweł do Rzymian 14:7-9. A zatem czy wg ciebie oddzielony od Boga, to taki który nie żyje dla Pana...?
Problem w tym, że św. Paweł w Rzymian 14:7-9 nie pisze o ludziach, którzy nie żyją dla Boga, a o ludziach, którzy " ... żyją dla Pana ... " .
To jest problem istniejący tylko w umyśle kogoś, kto mimo iż zgadza się iż Maryja Urodziła BOga, to jednak w tym, którego uznaje za swojego Pana, nie widzi Boga...
Cytuj:
Zresztą jak definiujesz " oddzielony od Boga" ?
Nie żyjący dla Pana Boga ale dla siebie...
To teraz może odpowiesz w końcu na moje pytanie...?
Cytuj:
Tak, wiem z własnego doświadczenia i z Pisma Ef 2:1 bw "I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze," , że są ludzie, którzy umarli ( pomimo tego, że żyli).
A kto wg ciebie jest żyjącym dla Pana ? Bo przecież ja nie twierdzę, że jak ktoś żyje w Chrysuscie to nie żyje dla niego - wkładasz w moje usta coś czego ja nie napisałem.
No nie udaj kogoś, kim nie jesteś, bo dobrze wiesz o kogo chodzi, a zresztą napisałem wyraźnie, że o tych o których dzięki Pismu mamy pewność(wierzymy), że są żyjacymi dla Pana w Chrystusie...a zatem czy wymienieni w Piśmie z imienia Święci Pańscy, żyjący dla Pana w Chrystusie, są żyjącymi dla wujo...tak czy nie ?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N wrz 24, 2017 1:29 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
wujo44 napisał(a):
sahcim napisał(a):
Mialem na myśli to samo, o czym mówi Ap.Paweł do Rzymian 14:7-9. A zatem czy wg ciebie oddzielony od Boga, to taki który nie żyje dla Pana...?
Problem w tym, że św. Paweł w Rzymian 14:7-9 nie pisze o ludziach, którzy nie żyją dla Boga, a o ludziach, którzy " ... żyją dla Pana ... " .
To jest problem istniejący tylko w umyśle kogoś, kto mimo iż zgadza się iż Maryja Urodziła BOga, to jednak w tym, którego uznaje za swojego Pana, nie widzi Boga...
Coś ci się pomieszało. Powołujesz się na Rzymian 14:7-9 viewtopic.php?p=1083558#p1083558 i twierdzisz, że jest tam mowa o oddzielonych od Boga, kiedy w ww. fragmencie nic takiego nie napisano. Po czym piszesz, co piszesz :mrgreen:
Cytuj:
Cytuj:
Zresztą jak definiujesz " oddzielony od Boga" ?
Nie żyjący dla Pana Boga ale dla siebie...
To teraz może odpowiesz w końcu na moje pytanie...?
Zdefiniuj na podstawie Pisma, co to znaczy, że ktoś jest oddzielony od Boga.
Cytuj:
Cytuj:
Tak, wiem z własnego doświadczenia i z Pisma Ef 2:1 bw "I wy umarliście przez upadki i grzechy wasze," , że są ludzie, którzy umarli ( pomimo tego, że żyli).
A kto wg ciebie jest żyjącym dla Pana ? Bo przecież ja nie twierdzę, że jak ktoś żyje w Chrysuscie to nie żyje dla niego - wkładasz w moje usta coś czego ja nie napisałem.
No nie udaj kogoś, kim nie jesteś, bo dobrze wiesz o kogo chodzi, a zresztą napisałem wyraźnie, że o tych o których dzięki Pismu mamy pewność(wierzymy), że są żyjacymi dla Pana w Chrystusie...a zatem czy wymienieni w Piśmie z imienia Święci Pańscy, żyjący dla Pana w Chrystusie, są żyjącymi dla wujo...tak czy nie ?
A kim nie jestem, wg ciebie ?
Ktoś kto żyje w Chrystusie, nie żyje dla wujo, przecież to proste ! Co ty wymyślasz ?

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


N wrz 24, 2017 2:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
wujo44 napisał(a):
Coś ci się pomieszało. Powołujesz się na Rzymian 14:7-9 viewtopic.php?p=1083558#p1083558 i twierdzisz, że jest tam mowa o oddzielonych od Boga, kiedy w ww. fragmencie nic takiego nie napisano. Po czym piszesz, co piszesz
Sorrki...wydawało mi się, że jak w formie wyjasnienia zastosuję przeciwstawne wyjaśnienie Apostoła z Rz 14:7-9, to zrozumiesz co miałem na mówiąc o oddzielonych(nie żyjących) dla Pana...
Cytuj:
Zdefiniuj na podstawie Pisma, co to znaczy, że ktoś jest oddzielony od Boga.
Nie mam ochoty tak jak i ty nie masz ochoty odpowiadać na moje pytania...
Cytuj:
Ktoś kto żyje w Chrystusie, nie żyje dla wujo, przecież to proste ! Co ty wymyślasz ?
Nie rozumiem dlaczego ktoś, kto żyje w Chrystusie, nie żyje także dla wujo skoro w żyjących w Chrystusie przebywa ten sam duch Chrystusowy, który za życia ziemskiego przynaglał ich do wstawiennictwa za Kościół...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


N wrz 24, 2017 8:52 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
Skoro Bóg jest stwórcą KAŻDEGO ludzkiego ducha, to ŻADEN ludzki duch synów Bożych nie jest niestworzony, bo duch niestworzony oznacza istniejący odwiecznie, a jedynym odwiecznie istniejącym duchem jest Duch Boży...tak więc jeśli sugerujesz, że ludzka(powtarzam LUDZKA) natura duchowa Jezusa nie była stworzona, tzn że istniała przed stworzeniem wszystkiego, a to oznacza, że taka natura jest Boska, a nie ludzka...

sahcim. Zaczynasz dzielić włos na czworo i trochę "odlatywać".
Uważam, że Jezus nie miał w sobie dwóch duchowych natur: swoje boskiej i ludzkiej. Duch jest jeden, a w przypadku Jezusa miał swoją naturę - to samą którą miał zanim przyszedł na świat. Jezus jako człowiek miał duszę(umysł, emocje, uczucia) i ciało człowieka, ale duch miał boską naturę, bo właśnie z natury duchowej był Bogiem.
sahcim napisał(a):
Człowieku...czy ty nie znasz Pisma czy nie rozumiesz, że duch ludzki Maryi nie mógłby rozradować się w Bogu swoim Zbawcy gdyby był martwy...poza tym gdyby duch ludzki któregoś ze znanych nam z biblijnych opisów starotestamentalnych sprawiedliwych był martwy, to nie mielibyśmy pełnych uwielbienia Psalmów czy innych spisanych z natchnienia Ducha ksiąg Starego Testamentu, bo martwy duch ludzki nie odpowiada na natchnienia Ducha...

To ciekawe zatem jaki sposobem oślica przemówiła ludzki głosem? :mrgreen:
Nie musiała być człowiekiem, aby po ludzku przemówić za sprawą Ducha Św.
To, że Maria rozradowała się było wynikiem natchnienia w tym momencie przez Ducha Św. Tak samo byli natchnieni Duchem Św. ludzie w ST, ale to nie świadczy o tym, że byli żywi duchowo, bo Biblia jasno mówi, że w Adamie wszyscy umierają.
Wg tego co tu przedstawiasz, to Kajfasz też był żywy duchowo (bez wpływu grzechu Adama), bo z Ducha Św. prorokował o Jezusie.
Czyli się mylisz. Bezpieczniej jest zejść z poziomu wyobrażeń na poziom tekstu Biblii.
sahcim napisał(a):
Nie udaj idioty, bo dobrze wiesz, że nie o rozwój intelektualny chodziło Panu gdy stawiał je jako wzór, niemniej z perspektywy twojego postrzegania ducha przychodzących na świat niemowląt Chrystus Jezus postawił martwe duchowo istoty jako wzory do naśladowania...

To nie moje postrzeganie tylko biblijna prawda - każdy rodzi się martwy duchowo.
sahcim napisał(a):
No ja wiem ale z tego, co ty twierdzisz wynika, że się mylę więc wyjaśnij mi dlaczego (te martwe duchowo z twojej perspektywy) dzieci są przez Pana stawiane za wzór...

Z tego samego powodu, dla którego Jezus mówił do Nikodema o potrzebie nowego narodzenia - czyli o potrzebie stania się nowym dzieckiem w duchu. Nikodem odebrał dosłownie słowa Jezusa i nie mógł z tego powodu ich zrozumieć, chociaż był nauczycielem w Izraelu.

Jezus nie powiedział, że do tych dzieci należy Królestwo Niebieskie lecz, że do takich ono należy. Tu wskazał na pewną cechę, którą posiadają tylko dzieci - prostą wiarę w to co słyszą bez kombinowania.
Jeśli człowiek nie przyjmie Ewangelii jak dziecko - prostą wiarą, to nie narodzi się na nowo -->nie stanie się dzieckiem Bożym --> nie ujrzy Królestwa Bożego.
Tak rozumiem stawianie dzieci za przykład. Rzeczywistość duchowa zobrazowana przez doczesność.
sahcim napisał(a):
Ty widzisz w duchowej naturze przychodzących na świat to, co widzi przeciwnik człowieka, natomiast Bóg w osobie Jezusa nie widzi stworzonego przez Siebie ducha ludzkiego przychodzących na świat jako martwego(zamkniętego na Boga) ale jako pragnącego(potrzebującego) Jego bliskości dlatego Chrystus przegarnia takie istoty do siebie, błogosławi i stawia jako wzór...

Ja widzę to o czym mówi Biblia - w Adamie wszyscy umarli bez wyjątków (poza Jezusem, który nie miał duchowej natury Adama).
A Ty jak widzę nie chcesz tego przyjąć.
sahcim napisał(a):
Pismo mówi, że chwili śmierci „duch zaś wróci do Boga, który go dał” (Księga Kaznodziei Salomona 12.7; zobacz również Księgę Joba 34.14-15; Psalm 104.29-30) więc albo Pismo albo Gregorowe wymyślanki...

Podajesz fragmenty wyrywając je z kontekstu całej Biblii, a przede wszystkim w oderwaniu od Ewangelii.
Poza tym Ps.104 mówi o tchnieniu życia, które jest w każdej istocie, a nie tylko o duchu ludzkim.

Żeby wrócić do Boga trzeba dostąpić zbawienia w Chrystusie. Tylko tacy powrócą do Boga [Jana 14.23]:Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy i u niego zamieszkamy.
[Jana 14.2-3]:2 W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.
3. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.

Przemyśl to.


Pn wrz 25, 2017 3:52 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Gregor napisał(a):
sahcim. Zaczynasz dzielić włos na czworo i trochę "odlatywać".
Uważam, że Jezus nie miał w sobie dwóch duchowych natur: swoje boskiej i ludzkiej.
Jeśli uważasz, że Jezus nie miał w sobie dwóch natur duchowych: odwiecznej(boskiej) i stworzonej(ludzkiej), tzn że zaprzeczasz nie tylko temu, że Jezus w swojej ludzkiej(powtarzam LUDZKIEJ) naturze, jest W PEŁNI człowiekiem jak każdy inny, ale zaprzeczasz także swoim słowom, że Bóg jest stwórcą KAŻDEGO ducha ludzkiego...
Cytuj:
Duch jest jeden, a w przypadku Jezusa miał swoją naturę - to samą którą miał zanim przyszedł na świat.
Duch nie może być jednocześnie niestworzony i stworzony...opanuj się Człowieku.
Odwieczny(niestworzony) Duch jest jeden, ale w przypadku stworzonej natury duchowej KAŻDEGO człowieka duch ludzki nie jest tym samym...
Cytuj:
Jezus jako człowiek miał duszę(umysł, emocje, uczucia) i ciało człowieka, ale duch miał boską naturę, bo właśnie z natury duchowej był Bogiem.
Czyli sam zaprzeczasz, że Jezus był w pełni człowiekiem...
Cytuj:
To ciekawe zatem jaki sposobem oślica przemówiła ludzki głosem?
Takim samym sposobem jak papuga potrafi mówić ludzkim głosem, Żartownisiu...
Cytuj:
Nie musiała być człowiekiem, aby po ludzku przemówić za sprawą Ducha Św.
Oczywiście, że nie...to ty tak twierdzisz, a nie ja...
Cytuj:
To, że Maria rozradowała się było wynikiem natchnienia w tym momencie przez Ducha Św.

W Łk 1:47 masz wyraźnie napisane:
"Rozradował się duch mój w Bogu, moim Zbawcy" zatem
Autor biblijny mówi wyraźnie, że rozradował się duch Maryi więc twoja teoria o martwym duchu jest wyssana z palca...
Cytuj:
Tak samo byli natchnieni Duchem Św. ludzie w ST, ale to nie świadczy o tym, że byli żywi duchowo, bo Biblia jasno mówi, że w Adamie wszyscy umierają.
Człowieku...gdyby ludzie ST nie byli duchowo żyjącymi, to Bóg nie byłby ich Bogiem...! ! !

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn wrz 25, 2017 12:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No ja wiem ale z tego, co ty twierdzisz wynika, że się mylę więc wyjaśnij mi dlaczego (te martwe duchowo z twojej perspektywy) dzieci są przez Pana stawiane za wzór...
Jezus nie powiedział, że do tych dzieci należy Królestwo Niebieskie lecz, że do takich ono należy. Tu wskazał na pewną cechę, którą posiadają tylko dzieci - prostą wiarę w to co słyszą bez kombinowania.
Jeśli człowiek nie przyjmie Ewangelii jak dziecko - prostą wiarą, to nie narodzi się na nowo -->nie stanie się dzieckiem Bożym --> nie ujrzy Królestwa Bożego.
Twoj sposób rozumowania mnie "rozwala",Gregor, bo z jednej strony twierdzisz, że natura(sfera) duchowa(duch, dusza) wszystkich przychodzących na świat dzieci jest martwa, z drugiej natomiast strony uzasadniasz stawianie przez Jezusa dzieci za wzór, posiadaniem przez nie cechy, dzięki której przyjmują prostą wiarą to, co usłyszą, bez kombinowania, tak jakbyś sugerował, że owa cecha nie była składnikiem duchowej natury tychże...a więc jak to jest z tobą Gregorze, czy owa dziecięca cecha przyjmowania z wiarą tego co słyszą jest składnikiem natury duchowej czy tej cielesnej...? ? ?
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Ty widzisz w duchowej naturze przychodzących na świat to, co widzi przeciwnik człowieka, natomiast Bóg w osobie Jezusa nie widzi stworzonego przez Siebie ducha ludzkiego przychodzących na świat jako martwego(zamkniętego na Boga) ale jako pragnącego(potrzebującego) Jego bliskości dlatego Chrystus przegarnia takie istoty do siebie, błogosławi i stawia jako wzór...
Ja widzę to o czym mówi Biblia - w Adamie wszyscy umarli bez wyjątków (poza Jezusem, który nie miał duchowej natury Adama).
A Ty jak widzę nie chcesz tego przyjąć.
Nie, Kolego...ja nie przyjmuję twojej interpretacji, a nie tego, co mówi Biblia gdyż ja w Biblii nie znajduję zdania o "martwym duchu" ludzkim przychodzących na świat dzieci, stąd nie stawiam tak irracjonalnych tez jak ty wyżej, tzn że dziecięcy duch(widziany przez ciebie jako martwy/nie żyjący dla Słowa) jest otwarty na prostą wiarę w to co słyszy bez kombinowania...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Pismo mówi, że chwili śmierci „duch zaś wróci do Boga, który go dał” (Księga Kaznodziei Salomona 12.7; zobacz również Księgę Joba 34.14-15; Psalm 104.29-30) więc albo Pismo albo Gregorowe wymyślanki...

Podajesz fragmenty wyrywając je z kontekstu całej Biblii, a przede wszystkim w oderwaniu od Ewangelii.
.
A może tylko tobie się tak wydaje, bo jakoś nie widzę uzasadnienia...
Cytuj:
Poza tym Ps.104 mówi o tchnieniu życia, które jest w każdej istocie, a nie tylko o duchu ludzkim
No proszę...czyli duch będący tchnieniem życia ożywia każdą istotę stworzoną, a nie tylko czlowieka...a czy wg ciebie jest to stworzony duch czy ten Jeden - Niestworzony
Cytuj:
Żeby wrócić do Boga trzeba dostąpić zbawienia w Chrystusie. Tylko tacy powrócą do Boga
"W Nim [Chrystusie] bowiem wybrał nas przed założeniem świata,
abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem" zatem Bóg już przed stworzeniem wszystkiego widział jako świętych i nieskalanych należących do Chrystusa...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Pn wrz 25, 2017 2:31 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
Twoj sposób rozumowania mnie "rozwala",Gregor, bo z jednej strony twierdzisz, że natura(sfera) duchowa(duch, dusza) wszystkich przychodzących na świat dzieci jest martwa, z drugiej natomiast strony uzasadniasz stawianie przez Jezusa dzieci za wzór, posiadaniem przez nie cechy, dzięki której przyjmują prostą wiarą to, co usłyszą, bez kombinowania, tak jakbyś sugerował, że owa cecha nie była składnikiem duchowej natury tychże...a więc jak to jest z tobą Gregorze, czy owa dziecięca cecha przyjmowania z wiarą tego co słyszą jest składnikiem natury duchowej czy tej cielesnej...? ? ?

To może wyjaśnisz po co nowe narodzenie, o który mówił Jezus, że bez niego nie ujrzysz Królestwa Bożego?
sahcim napisał(a):
Nie, Kolego...ja nie przyjmuję twojej interpretacji, a nie tego, co mówi Biblia gdyż ja w Biblii nie znajduję zdania o "martwym duchu" ludzkim przychodzących na świat dzieci, stąd nie stawiam tak irracjonalnych tez jak ty wyżej, tzn że dziecięcy duch(widziany przez ciebie jako martwy/nie żyjący dla Słowa) jest otwarty na prostą wiarę w to co słyszy bez kombinowania...

I ok. masz swoją interpretację - i tego się trzymaj.
sahcim napisał(a):
"W Nim [Chrystusie] bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem" zatem Bóg już przed stworzeniem wszystkiego widział jako świętych i nieskalanych należących do Chrystusa...

A o kim tu jest mowa? - zastanów się.

Ja ze swej strony skończyłem ten temat.


Śr wrz 27, 2017 1:12 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL