Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 3:46 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
 Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
A duch i dusza też ci nic nie mówi...?

Mówi, ale już tyle się naprodukowałem, że dalszą dyskusję w tym temacie sobie odpuszczam. ;)


Śr wrz 20, 2017 1:09 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
A duch i dusza też ci nic nie mówi...?

Mówi, ale już tyle się naprodukowałem, że dalszą dyskusję w tym temacie sobie odpuszczam. ;)
Czyli nie zdradzisz jakie jest twoje zdanie w kwestii pochodzenia ducha i duszy Chrystusa...czy były stworzone czy może uważasz, że Jego duch i dusza są odwieczne(boskie)...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr wrz 20, 2017 6:44 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
Czyli nie zdradzisz jakie jest twoje zdanie w kwestii pochodzenia ducha i duszy Chrystusa...czy były stworzone czy może uważasz, że Jego duch i dusza są odwieczne(boskie)...?

To co trzeba wiedzieć jest napisane w Biblii, a kto jak to rozumie to już inna sprawa.
Jak już wcześniej powiedziałem nie zamierzam rozbierać Pana Jezusa "na części".


Śr wrz 20, 2017 9:21 am
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
A w tłumaczeniu to Gregor tak się pogubił ze cokolwiek by powiedział zaprzeczyły temu co juz wcześniej mówił. Czyli klasyczne samozaoranie.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 20, 2017 10:32 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Jockey napisał(a):
A w tłumaczeniu to Gregor tak się pogubił ze cokolwiek by powiedział zaprzeczyły temu co juz wcześniej mówił. Czyli klasyczne samozaoranie.

Raczej błędne to Twoje tłumaczenie. :dokitu:
Nie idź tą drogą. :mrgreen:


Śr wrz 20, 2017 11:10 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli nie zdradzisz jakie jest twoje zdanie w kwestii pochodzenia ducha i duszy Chrystusa...czy były stworzone czy może uważasz, że Jego duch i dusza są odwieczne(boskie)...?

To co trzeba wiedzieć jest napisane w Biblii, a kto jak to rozumie to już inna sprawa.
Jak już wcześniej powiedziałem nie zamierzam rozbierać Pana Jezusa "na części".
Nikt ci nie każde rozbierać natury ludzkiej Pana Jezusa na części, Gregor. Wystarczy tylko żebyś się podzielił jaka jest twoja wiara w kwestii pochodzenia tego, co duchowe w Jego ludzkiej naturze czyli duszy i ducha, tzn czy wierzysz, że jak każdy człowiek na ziemi ma duszę stworzoną przez Boga, czy uważasz, że ta duchowa natura Jego człowieczeństwa nie była stworzona ale istniała od zawsze...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr wrz 20, 2017 11:29 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
Nikt ci nie każde rozbierać natury ludzkiej Pana Jezusa na części, Gregor. Wystarczy tylko żebyś się podzielił jaka jest twoja wiara w kwestii pochodzenia tego, co duchowe w Jego ludzkiej naturze czyli duszy i ducha, tzn czy wierzysz, że jak każdy człowiek na ziemi ma duszę stworzoną przez Boga, czy uważasz, że ta duchowa natura Jego człowieczeństwa nie była stworzona ale istniała od zawsze...?

Nie było mnie przy tym gdy Syn Boży zjawił się w łonie Marii, więc nie będę spekulował na ten temat.
Poza tym przedmiotem mojej wiary jest zmartwychwstały Chrystus, a nie kwestie pochodzenia Jego duchowej natury.
sahcim, to co mogłem wywnioskować z tekstów Biblii to przedstawiłem.


Śr wrz 20, 2017 12:03 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Nikt ci nie każde rozbierać natury ludzkiej Pana Jezusa na części, Gregor. Wystarczy tylko żebyś się podzielił jaka jest twoja wiara w kwestii pochodzenia tego, co duchowe w Jego ludzkiej naturze czyli duszy i ducha, tzn czy wierzysz, że jak każdy człowiek na ziemi ma duszę stworzoną przez Boga, czy uważasz, że ta duchowa natura Jego człowieczeństwa nie była stworzona ale istniała od zawsze...?

Nie było mnie przy tym gdy Syn Boży zjawił się w łonie Marii, więc nie będę spekulował na ten temat.
No proszę...teraz, gdy zostałeś przyparty do przysłowiowego muru, wymawiasz się infantylną wymówką, ale wcześniej nie przeszkadzało ci to żeby twierdzić, że to co duchowe w ludzkiej naturze Jezusa nie było stworzone ale boskie...
Cytuj:
Poza tym przedmiotem mojej wiary jest zmartwychwstały Chrystus, a nie kwestie pochodzenia Jego duchowej natury.
Czyli na poziomie wiary jest ci to obojętne czy Jezus był w pełni człowiekiem, tzn czy Jego ludzka natura, a więc duch, dusza i ciało, były stworzone tak jak w przypadku Adama...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr wrz 20, 2017 2:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
sahcim napisał(a):
No proszę...teraz, gdy zostałeś przyparty do przysłowiowego muru, wymawiasz się infantylną wymówką, ale wcześniej nie przeszkadzało ci to żeby twierdzić, że to co duchowe w ludzkiej naturze Jezusa nie było stworzone ale boskie...

sahcim daj już spokój...
bez odbioru
sahcim napisał(a):
Czyli na poziomie wiary jest ci to obojętne czy Jezus był w pełni człowiekiem, tzn czy Jego ludzka natura, a więc duch, dusza i ciało, były stworzone tak jak w przypadku Adama...?

Wierzę w to co jest napisane w Biblii odnośnie Syna Bożego/Zbawiciela Jezusa Chrystusa. A takie roztrząsanie tematu nie jest przedmiotem mojej wiary.


Śr wrz 20, 2017 2:50 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
No proszę...teraz, gdy zostałeś przyparty do przysłowiowego muru, wymawiasz się infantylną wymówką, ale wcześniej nie przeszkadzało ci to żeby twierdzić, że to co duchowe w ludzkiej naturze Jezusa nie było stworzone ale boskie...

sahcim daj już spokój...
Spokój o który prosisz nie pomorze ci zrozumieć swojego błędu...
Gregor napisał(a):
sahcim napisał(a):
Czyli na poziomie wiary jest ci to obojętne czy Jezus był w pełni człowiekiem, tzn czy Jego ludzka natura, a więc duch, dusza i ciało, były stworzone tak jak w przypadku Adama...?
Wierzę w to co jest napisane w Biblii odnośnie Syna Bożego/Zbawiciela Jezusa Chrystusa.
Gdybyś wierzył w to, co jest napisane w Biblii, to wiedział byś, że Jezus jest w 100% Człowiekiem czyli tak jak rajski Adam posiada swoją ludzką naturę(duch, dusza i ciało) stworzone...

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr wrz 20, 2017 3:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Wychodzi, że protestanci nie wierzą, że Jezus był 100% Człowiekiem bo kłóci im się to z byciem w 100% Bogiem. I znowu maja problem. Katolicy i Prawosławni uznają podwójna naturę Jezusa. 100% Człowiek i 100% Bóg.
Gdyby Jezus nie był w 100% Człowiekiem Jego ofiara nie byłaby tym czym jest. On przeszedł przez życie nie grzesząc jako 100% Człowiek. Gregor (zresztą nie tylko on ale wielu protestantów) wielokrotnie pokazał, że nie wierzy w to.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 20, 2017 4:02 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Jockey napisał(a):
Wychodzi, że protestanci nie wierzą, że Jezus był 100% Człowiekiem bo kłóci im się to z byciem w 100% Bogiem. I znowu maja problem. Katolicy i Prawosławni uznają podwójna naturę Jezusa. 100% Człowiek i 100% Bóg.
Gdyby Jezus nie był w 100% Człowiekiem Jego ofiara nie byłaby tym czym jest. On przeszedł przez życie nie grzesząc jako 100% Człowiek. Gregor (zresztą nie tylko on ale wielu protestantów) wielokrotnie pokazał, że nie wierzy w to.

No to chyba nie czytałeś tego co pisałem i gadasz tylko aby sobie pogadać. Sądziłem, że Moderatora stać na więcej. :(
Tak gwoli faktów przytaczam co napisałem:
Cytuj:
Na tym polega fenomen wcielenia : jak odwieczne Słowo/Stwórca (istota duchowa) przyszedł na świat przez łono kobiety i urodził się w sferze materialnej jako Jezus - człowiek?
Maria porodziła dziecko, które w pełni było człowiekiem/Synem Człowieczym i w pełni Synem Bożym/Bogiem.

Ale jeśli chcesz wywracać moje wypowiedzi do góry nogami, to nie mój problem.


Śr wrz 20, 2017 4:39 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
A następnie w sporze sahcim zaprzeczyłeś temu. To w końcu które twoje wypowiedzi są twoimi wierzeniami?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr wrz 20, 2017 5:10 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 19, 2010 11:26 pm
Posty: 3715
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Tak sobie przeczytałem ostatnie trzy strony i pomyślałem, że dosyć trudny ten temat sobie wybraliście do rozważań i analizy. Podziwiam wytrwałość ;)


Gregor napisał(a):
Ja zaś trzymam się tego czego naucza Biblia, a skoro mamy różne zdania, to albo inaczej rozumiemy pojęcia, albo któreś źródło nauczania się myli.


No właśnie. Skoro Biblia jest jedynym autorytetem, którego moc obie strony uznają, to czy nie było by prościej zerknąć do Biblii i trochę ją rozważyć ?


W tym czasie Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem w góry do pewnego miasta w [pokoleniu] Judy. (40) Weszła do domu Zachariasza i pozdrowiła Elżbietę. (41) Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę. (42) Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona. (43) A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie? (44) Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie. (45) Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana.


Dlaczego sędziwa (również brzemienna) Elżbieta, nie czuje się "godna" gościć młodziutką Marię ? ;)


W jakim celu, Elżbieta "wydała" okrzyk ?


W jaki sposób, zstępuje na Jana (Łk 1 12-15) Duch Święty?


I wreszcie...

Kim jest Maria ?

Odpowiedź na te pytania, powinna przybliżyć również i dać pełniejszy obraz dot. dwoistości natury Jezusa.

_________________
Panie, nie wywyższa się serce moje, oczy moje nie chcą patrzeć z góry. Ps 131


Śr wrz 20, 2017 5:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Jozek napisał(a):
Tak sobie przeczytałem ostatnie trzy strony i pomyślałem, że dosyć trudny ten temat sobie wybraliście do rozważań i analizy. Podziwiam wytrwałość ;)
Cytuj:
Ty Józku też miałeś okazje natłumaczyć się Gregorowi o rzeczach ważnych jednak dotrzeć do niego nie sposób, bo on po prostu "wie lepiej" nawet kosztem zaprzeczania sobie ... :D
Poniżej taka próbka(jedna z wielu)


Gregor"[quote="Józek napisał(a):
Pisałeś już o potrzebie świadomości i na potwierdzenie powyższego powołałeś się na naturę ,która kształtuje nasze ciało i umysł.Odwołujesz się do mojej racjonalności.W Biblii która jest duchową wykładnią niewidzialnych praw ,nie znajduje potwierdzenia wykluczającego także i nieświadomość.
Ja natomiast znajduję w Biblii takie potwierdzenie odnośnie nieświadomości grzechu [Rzym.7.8]: Lecz grzech przez przykazanie otrzymał bodziec i wzbudził we mnie wszelką pożądliwość, bo bez zakonu grzech jest martwy
Człowiekowi więc bez świadomości Bożego prawa, Bóg nie poczytuje grzechów - są marte gdyż to wynika z Jego sprawiedliwości:
[Łk.23.34]: A Jezus rzekł: Ojcze, odpuść im, bo nie wiedzą, co czynią
[Rzym.4.8]: Błogosławiony mąż, Któremu Pan grzechu nie poczyta

Dlatego ze względu na swoją nieświadomość dzieci są błogosławione i święte i taką łaską są obdarzone, a Ciebie zachęcam abyś przyjął to po chrześcijańsku - przez wiarę. :)
viewtopic.php?p=1056831#p1056831

a parę postów pózniej Gregor pisze:

Gregor napisał(a):
Żaden człowiek nie rodzi się święty, lecz rodzi się z upadłą naturą ducha.

Gregor napisał(a):
Nie Jego ludzka natura była święta, tylko duchowa.

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr wrz 20, 2017 8:45 pm
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 86 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL