Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 30, 2024 6:14 am



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
 Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami? 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami?
Rośnie sobie drzewo - potężne wielowiekowe, mocno zakorzenione.
Wchodzi na to drzewo jeden z drugim, usadawia się na gałęzi i zaczyna wołać:
Moja gałąź to jedyna prawdziwa gałąź, z której widać dobrze niebo, która ma dobre soki zasilające liście i owoce. A reszta drzewa jest zatruta.

Zastanawiam się jakim prawem i przy pomocy jakiej logiki ktoś może sobie wziąć Pismo Święte spisane i przechowywane wiernie przez Kościół Katolicki przez kilkanaście wieków i przywłaszcz je jako swoje, jednocześnie odcinając się od "właściciela i twórcy" tego Pisma.

Tak uczynili protestanci i różne sekty nazywające się chrześcijanami.
To tak jakby ktoś wziął przepis na oryginalną potrawę, zrobił ją według przepisu i chwalił się swoim dziełem, a potem atakował twórcę przepisu mówiąc, że nie ma pojęcia o gotowaniu.

Czy nie jest to absurdalne?

Protestanci i inni - od kogo wzieliście Pismo Święte?


Wt sie 22, 2017 8:28 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lut 20, 2008 3:45 pm
Posty: 5291
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Duch Święty działa we wszystkich wyznaniach chrześcijańskich, ale pełnia prawdy i środków zbawienia jest tylko w Kościele katolickim (Chrystusowym), w jedności z Rzymem i papieżem. Św. Franciszek z Asyżu rozumiał, że wezwanie do odbudowy Kościoła odnosiło się nie do kościołów materialnych, ale do całego Mistycznego Ciała Chrystusa. Zrozumiał także, że nie może dokonać tego inaczej jak tylko poprzez osobisty przykład świętości i apostolską gorliwość. Pragnął więc coraz bardziej zjednoczyć się z Chrystusem, prowadząc życie pokutne i modlitwy, aby być wiarygodnym świadkiem. Pozdrawiam

_________________
Nowenna doM.B.RozwiązującejWęzły
https://www.youtube.com/watch?v=MLhe3HfrJ_U
https://www.youtube.com/watch?v=V-69l9jIm8s


Wt sie 22, 2017 10:58 am
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn cze 13, 2011 6:22 pm
Posty: 3444
Lokalizacja: podkarpackie
Płeć: kobieta
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
lekarstwo napisał(a):
To tak jakby ktoś wziął przepis na oryginalną potrawę, zrobił ją według przepisu i chwalił się swoim dziełem, a potem atakował twórcę przepisu mówiąc, że nie ma pojęcia o gotowaniu.


Niestety podobna sytuacja nie raz w historii miała miejsce.

_________________
Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą


Wt sie 22, 2017 7:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Mały Książę napisał(a):
Duch Święty działa we wszystkich wyznaniach chrześcijańskich, ale pełnia prawdy i środków zbawienia jest tylko w Kościele katolickim (Chrystusowym), w jedności z Rzymem i papieżem.

Skoro jak twierdzisz pełnia jest w KRK, to zadam Ci 2 proste pytania i proszę o prostą odpowiedź: tak, nie.
1. MK czy jesteś zbawiony?
2. Czy gdybyś dziś umarł, to czy wiesz gdzie spędzisz wieczność?


Śr sie 23, 2017 7:18 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Typowo protestanckie pytanie. I oczywiście zawierające manipulację.
Doskonale wiesz jak naucza Kościół i jaki błąd w tym czynią protestanci.
W nadziei jesteśmy zbawieni. Nie wiadomo czy od wiary nie odpadniemy przed przyjściem Chrystusa lub przed naszą śmiercią.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 23, 2017 8:33 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18251
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
"Co więcej, nawet sam siebie nie sądzę.
Sumienie nie wyrzuca mi wprawdzie niczego, ale to mnie jeszcze nie usprawiedliwia
. Pan jest moim sędzią."
/1 Kor 4,3-4/

"Dla Niego wyzułem się ze wszystkiego i uznaję to za śmieci, bylebym pozyskał Chrystusa i znalazł się w Nim - nie mając mojej sprawiedliwości, pochodzącej z Prawa, lecz Bożą sprawiedliwość, otrzymaną dzięki wierze w Chrystusa, sprawiedliwość pochodzącą od Boga, opartą na wierze - przez poznanie Go: zarówno mocy Jego zmartwychwstania, jak i udziału w Jego cierpieniach - w nadziei, że upodabniając się do Jego śmierci, dojdę jakoś do pełnego powstania z martwych.
Nie [mówię], że już [to] osiągnąłem i już się stałem doskonały, lecz pędzę, abym też [to] zdobył, bo i sam zostałem zdobyty przez Chrystusa Jezusa.
Bracia, ja nie sądzę o sobie samym, że już zdobyłem, ale to jedno [czynię]: zapominając o tym, co za mną, a wytężając siły ku temu, co przede mną, pędzę ku wyznaczonej mecie, ku nagrodzie, do jakiej Bóg wzywa w górę, w Chrystusie Jezusie."
/Flp 3:8-14/

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


Śr sie 23, 2017 8:43 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Jockey napisał(a):
Typowo protestanckie pytanie. I oczywiście zawierające manipulację.
Doskonale wiesz jak naucza Kościół i jaki błąd w tym czynią protestanci.
W nadziei jesteśmy zbawieni. Nie wiadomo czy od wiary nie odpadniemy przed przyjściem Chrystusa lub przed naszą śmiercią.

To nie jest manipulacja, tylko to są pytania, które są zadawane na bazie Pisma. Jak naucza religia rzymskich-katolików to akurat nie ma znaczenia, no i rzecz następna, on się nie pyta, co będzie za dzień, za rok, czy za chwilę, on się pyta, co wiesz n/t swojego zbawienia jak przeczytasz pytanie.

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Śr sie 23, 2017 8:44 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Oczywiście że ma znaczenie co naucza Kościół katolicki.
Protestanci nawet nie mogą udowodnić dlaczego uważają że Pismo Święte jest Pismem Świętym.
Wielu rzeczy nie robicie o których Jezus mówił. np. nie spożywacie Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wielokrotnie Barney udowadniał wam w jakich błędach trwacie. Ale cóż ktoś was pięknie podsumował jako przewodników ślepych.

Nawet mnie nie dziwi że odniosłeś sie do mojego wtrącenia ale nie odniosłeś się do Barneya postu gdzie po raz nie wiem który pokazuje że nie stosujecie się nawet do tego co Pismo Święte mówi.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 23, 2017 9:59 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): N lut 06, 2005 11:34 pm
Posty: 2308
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Jockey napisał(a):
Oczywiście że ma znaczenie co naucza Kościół katolicki.
Protestanci nawet nie mogą udowodnić dlaczego uważają że Pismo Święte jest Pismem Świętym.
Wielu rzeczy nie robicie o których Jezus mówił. np. nie spożywacie Ciała i Krwi Pana Jezusa. Wielokrotnie Barney udowadniał wam w jakich błędach trwacie. Ale cóż ktoś was pięknie podsumował jako przewodników ślepych.

To jest forum dyskusyjne i tu się dyskutuje i to na argumenty - oświadczenia nas nie interesują.
Tak samo jak i wy nie potraficie udowodnić, że Pismo Święte jest Pismem Świętym. To, że Biblia jest Pismem jest spowodowane wiarą, a nie dowodem.
Wy natomiast mówicie, że spożywacie Ciało i Krew Pana Jezusa i na tym się kończy, mówić to ja mogę wieleeeee rzeczy.
Barney co najwyżej może uważać, że coś tam udowadnia i tyle.

Jak chcesz coś napisać, to napisz - z Pismem w ręku - to z czym zacząłeś dyskusję viewtopic.php?p=1081518#p1081518

_________________
1 Kor. 8:1 " Wiedza pychą nadyma ... "


Śr sie 23, 2017 10:05 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
wujo44 napisał(a):
To jest forum dyskusyjne i tu się dyskutuje i to na argumenty - oświadczenia nas nie interesują.
I zapewne dlatego nie potrafisz odpowiedzieć na argumenty biblijne Barneya

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 23, 2017 10:21 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pt sie 26, 2016 10:45 am
Posty: 1304
Płeć: kobieta
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
lekarstwo napisał(a):
Rośnie sobie drzewo - potężne wielowiekowe, mocno zakorzenione.
Wchodzi na to drzewo jeden z drugim, usadawia się na gałęzi i zaczyna wołać:
Moja gałąź to jedyna prawdziwa gałąź, z której widać dobrze niebo, która ma dobre soki zasilające liście i owoce. A reszta drzewa jest zatruta.

Zastanawiam się jakim prawem i przy pomocy jakiej logiki ktoś może sobie wziąć Pismo Święte spisane i przechowywane wiernie przez Kościół Katolicki przez kilkanaście wieków i przywłaszcz je jako swoje, jednocześnie odcinając się od "właściciela i twórcy" tego Pisma.

Tak uczynili protestanci i różne sekty nazywające się chrześcijanami.
To tak jakby ktoś wziął przepis na oryginalną potrawę, zrobił ją według przepisu i chwalił się swoim dziełem, a potem atakował twórcę przepisu mówiąc, że nie ma pojęcia o gotowaniu.

Czy nie jest to absurdalne?

Protestanci i inni - od kogo wzieliście Pismo Święte?


A ty wiesz cokolwiek na temat protestantów?
Protestanci są chrześcijanami tak samo jak katolicy.
Swą wiarę opierają na takim samym Piśmie Świętym co katolicy z tą różnicą, że w Biblii katolickiej zawarte są dodatkowe apokryfy, są to księgi nienatchnione których nie uznawali żydzi, jednak katolicy sobie je przyłączyli do Biblii żeby poprzeć swoje bzdurne i niebiblijne nauki jak np. modlitwy za zmarłych, oczywiście chodzi tutaj o Stary Testament ponieważ Nowy protestanci i katolicy mają ten sam.
Lista ksiąg apokryficznych starego testamentu:
Księga Judyty
Księga Tobiasza
Pierwsza księga Machabejska
Druga księga Machabejska
Księga Mądrości
Księga Syracha
Księga Barucha

Protestanci stanowią 40% wszystkich chrześcijan.
Swą wiarę opierają na prawdzie Bożej zawartej w Piśmie Świętym i nie wymyślonych dodatkowych doktryn.
Nie szukają dodatkowych pośredników. Jezus Chrystus stanowi naczelną postać w ich wierze.
Szanują i wielbią Matkę Jezusa Chrystusa jako matkę Syna Bożego.
Nie uznają pośrednictwa świętych i nie wielbią ich figur, bo to jest bałwochwalstwem.
Marcin Luter jako ksiądz katolicki - mnich augustiański, doktor teologii, współtwórca luteranizmu. Autor 95 tez potępiających praktykę sprzedaży odpustów, w których odrzucał możliwość kupienia łaski Bożej.

_________________
Miłość Jezusa-moim zbawieniem.
Trwanie w Jezusie-Boga uwielbieniem.


Śr sie 23, 2017 10:59 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14117
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
wybrana napisał(a):
Protestanci są chrześcijanami tak samo jak katolicy.
Poważnie? Też mają sukcesję apostolską? A może maja eucharystię? I spożywają Ciało i Krew Jezusa?

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


Śr sie 23, 2017 11:06 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Cz kwi 08, 2010 2:54 pm
Posty: 11561
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
wybrana napisał(a):
Swą wiarę opierają na takim samym Piśmie Świętym co katolicy z tą różnicą, że w Biblii katolickiej zawarte są dodatkowe apokryfy, są to księgi nienatchnione których nie uznawali żydzi
Skoro protestanci są chrześcijanami jak katolicy, to dlaczego nie uznają razem z innymi chrześcijanami (prawosławni, katolicy) Ksiąg uznawanych przez Kościół powszechny za natchnione ale w sprawie natchnienia Ksiąg kierują się opinią niechrześcijan(żydów) czyli tych, którzy odrzucili Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela...?
Cytuj:
Protestanci stanowią 40% wszystkich chrześcijan.
Swą wiarę opierają na prawdzie Bożej zawartej w Piśmie Świętym i nie wymyślonych dodatkowych doktryn.
Gdyby protestanci opierali się na prawdzie Bożej zawartej w Piśmie, to nie wymyślali by np, że Chlebem z Nieba jest wiara tylko trzymaliby się słów Pisma i wierzyliby, że Chlebem z Nieba jest Jezus Chrystus...
Cytuj:
Nie szukają dodatkowych pośredników. Jezus Chrystus stanowi naczelną postać w ich wierze.
Gdyby naczelną postacią w wierze protestantów był JezusChrystus, to wierzyliby Jego słowom, a nie przekręcali je po swojemu...
Cytuj:
Szanują i wielbią Matkę Jezusa Chrystusa jako matkę Syna Bożego.
A gdzie w Piśmie jest napisane, że Matkę Boga należy szanować...? Toż w Piśmie masz wyraźnie napisane, że wszystkie pokolenia mają błogosławić Matkę Boga, a zatem ?
Cytuj:
Nie uznają pośrednictwa świętych i nie wielbią ich figur, bo to jest bałwochwalstwem.
A gdzie masz napisane w Piśmie, że nie wolno oddawać należnego szacunku obrazom czy figurom tym, którzy są w Niebie czyli Świętym Pańskim...?

_________________
Postaw, Panie, straż moim ustom
i wartę przy bramie warg moich!
Mojego serca nie skłaniaj do złego słowa...


Śr sie 23, 2017 11:24 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Śr lis 18, 2015 10:14 pm
Posty: 1326
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
LIST PAPIEŻA INNOCENTEGO III CUM EX INIUNCTO DO MIESZKAŃCÓW METZ, 1199 r.

Konieczność Nauczycielskiego Urzędu Kościoła do wyjaśnienia Pisma Świętego

Nasz czcigodny brat biskup Metzu doniósł Nam w swoim liście, że tak w diecezji, jak i w mieście Metz niemała liczba świeckich i kobiet, pociągnięta do pewnego stopnia przez pragnienie Pism, Ewangelii, Listów Pawła, Psałterza, Moraliów na Księgę Hioba (Grzegorza Wielkiego) i wielu innych ksiąg oddała do przekładu w języku francuskim; [tak zaś stało się] że w tajemnych porozumieniach świeccy i kobiety odważają się wyrzucać między sobą i wzajemnie sobie głosić: gardzą oni także obcowaniem z tymi, którzy z podobnymi nie biorą udziału [...] Niektórzy z nich gardzą nawet prostotą swoich kapłanów i kiedy im zostaje przedstawiane przez nich słowo zbawienia, to szemrzą potajemnie, że mają coś lepszego w swoich pismach i mogliby to mądrzej wyrazić.
Chociaż zaś nie należy ganić pragnienia zrozumienia Pism Bożych, lecz raczej zalecać zamiłowanie do napominania zgodnie z nimi, w tym jednak słusznie okazują się naganni, że odbywają takie ukryte spotkania, przywłaszczają sobie urząd głoszenia, wyśmiewają prostotę kapłanów i gardzą obcowaniem z tymi, którzy czymś takim się nie zajmują. Bóg bowiem [...] o tyle nienawidzi dzieł ciemności, że [...] nakazał (Apostołom), mówiąc: „Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach" (Mt 10, 27); wyraźnie przez to oznajmia, że ewangelijne głoszenie powinno być przedstawiane publicznie w kościele zgodnie z katolickim zwyczajem, a nie na tajemnych spotkaniach [...]
Ukryte zaś tajemnice wiary nie powinny być przedstawiane wszystkim wszędzie, ponieważ nie wszędzie mogą być zrozumiane przez wszystkich, lecz tylko tym, którzy mogą je pojąć w wiernym zrozumieniu. Dlatego Apostoł mówi do bardziej prostych: „Jakby małym dzieciom w Chrystusie mleko wam dawałem do picia, a nie pokarm stały" (lKor3,2)[...]
Tak wielka bowiem jest głębia Bożego Pisma, że nie tylko prości i niewykształceni, lecz także mądrzy i uczeni nie w pełni są do tego zdolni, aby wyszukać jego zawartość myślową. Dlatego Pismo mówi: „Ponieważ wielu badających odpadło przy badaniu" (Ps 63, 7). Stąd słusznie było kiedyś ustanowione w Prawie Bożym, żeby zwierzę, które dotknęło się góry (Synaj), zostało ukamienowane (por. Hbr 12, 20; Wj 19, 12 n.), aby mianowicie jakiś prosty albo też nieuczony nie odważał się dotykać wzniosłości Pisma Świętego albo głosić ją innym. Napisane jest bowiem: „Nie szukaj tego, co wyższe od ciebie" (Syr 3,22). Dlatego Apostoł mówi: „Niech nikt nie ma o sobie wyższego mniemania, niż należy, lecz niech sądzi o sobie trzeźwo" (Rz 12, 3).
Jak bowiem wiele jest członków ciała, nie wszystkie zaś członki mają to samo działanie, tak wiele jest stanów w Kościele, lecz nie wszystkie mają ten sam urząd, ponieważ według Apostoła: „Pan ustanowił jednych apostołami, innych prorokami, innych nauczycielami" (Ef 4, 11). Ponieważ więc stan nauczycieli jest poniekąd najważniejszy w Kościele, dlatego nikt bez różnicy nie może przywłaszczać sobie urzędu głoszenia.


Śr sie 23, 2017 11:39 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3951
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Odpowiedz z cytatem
Post Re: Czy protestanci i sekty "chrześcijańskie" są złodziejami
Jockey napisał(a):
Typowo protestanckie pytanie. I oczywiście zawierające manipulację.Doskonale wiesz jak naucza Kościół i jaki błąd w tym czynią protestanci.W nadziei jesteśmy zbawieni. Nie wiadomo czy od wiary nie odpadniemy przed przyjściem Chrystusa lub przed naszą śmiercią.

Nie ma tu żadnej manipulacji.
To, że 'w nadziei zbawieni' jesteście niczego nie wyjaśnia, bo to zwrot wyrwany z kontekstu - polecam przeczytaj [Rzym.8], bo tam Ap. Paweł jasno pisze czego dotyczy nadzieja, ale przede wszystkim pisze o faktach, które dotyczą wierzących w Jezusa.
Poza tym zastanawianie się czy kiedyś nie odpadniesz od wiary wg. mnie jest bez sensu, bo nie wiesz co się z tobą stanie za chwilę.
Dlatego tak ważne jest wiedzieć tu i teraz zwłaszcza, że Biblia wprost mówi, że dziś jest dzień zbawienia. A więc...?
Jockey napisał(a):
wybrana napisał(a):
Protestanci są chrześcijanami tak samo jak katolicy.
Poważnie? Też mają sukcesję apostolską? A może maja eucharystię? I spożywają Ciało i Krew Jezusa?

Wiesz Jockey Biblia jasno określa kto to jest chrześcijanin, polecam sprawdź sobie - masz to napisane w Dz.Ap.
Chrześcijanie istnieli zanim pojawiła się tzw. 'sukcesja apostolska' itd.

W ujęciu biblijnym prawda jest taka, że nie każdy protestant, prawosławny czy katolik jest chrześcijaninem, bo tu chodzi o coś głębszego i ważniejszego niż teologie poszczególnych kościołów i wiara w ten nauki.
sahcim napisał(a):
Skoro protestanci są chrześcijanami jak katolicy, to dlaczego nie uznają razem z innymi chrześcijanami (prawosławni, katolicy) Ksiąg uznawanych przez Kościół powszechny za natchnione ale w sprawie natchnienia Ksiąg kierują się opinią niechrześcijan(żydów) czyli tych, którzy odrzucili Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela...?

Bo te księgi zostały zwyczajnie doklejone do kanonu ST w trakcie powstawania greckiego przekładu - Septuaginty w latach 250-150 p.n.e.
W trakcie tych prac stopniowo dołączano do składu m.in. żydowskie opracowania historyczne, nigdy do tej pory nie zaliczane do hebrajskiego kanonu natchnionych Pism.
sahcim napisał(a):
Gdyby protestanci opierali się na prawdzie Bożej zawartej w Piśmie, to nie wymyślali by np, że Chlebem z Nieba jest wiara tylko trzymaliby się słów Pisma i wierzyliby, że Chlebem z Nieba jest Jezus Chrystus...

Jezus istotnie jest Chlebem z Nieba, ale jaka jest natura prawdziwego Chleba, to masz napisane w [Jan.1.1-4]. I o tym mówił sam Jezus w [Jan.6.63].
Pozostawiam do rozważenia.


Cz sie 24, 2017 3:13 am
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 328 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 82 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL