Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 12:43 pm



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 902 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 61  Następna strona
 Jezus Chlebem z Nieba 
Autor Wiadomość
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N wrz 12, 2010 2:56 pm
Posty: 3821
Lokalizacja: Kraków
Płeć: mężczyzna
wyznanie: wierzę w Jezusa ale nie uznaję Trójcy i/lub Biblii
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Barney napisał(a):
Odpowiedział CI PeterW na poprzedniej stronie. Ale też CI się nie spodobało

Skomentowałem jego odpowiedź. Zdefiniował jedno niezrozumiałe słowo innym niezrozumiałym słowem a potem napisał tautologię. Naprawdę nie rozumiesz dlaczego tego typu odpowiedzi mnie nie satysfakcjonują?

_________________
"Biada ludziom religijnym, którzy nie znają innego świata niż ten, w którym żyją..."


Cz maja 24, 2018 8:19 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Boro napisał(a):
lajkonik.2 napisał(a):
Wyraźnie mówi o tym Katechizm...

Zadałem bardzo konkretne i fundamentalne pytanie. Jest pogrubione gdzieś kilka postów wyżej. Po co wklejasz w odpowiedzi przydługie teksty, które wcale na nie nie odpowiadają?


Dostałeś wystarczającą odpowiedź,i to nie jedną ,na to Twoje pogrubienie.


Cz maja 24, 2018 8:25 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Nie zwrocilem uwagi czy gdziekolwiek w tym watku byl poruszony argument licznych Cudow Eucharystycznych. Dla mnie jest to dodatkowa przeslanka za tym ze Hostia jest prawdziwym Cialem Chrystusa. Chociaz tylko w ludzkim wymiarze aby przemowic do niedowiarkow.


Cz maja 24, 2018 10:58 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3950
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
robaczek2 napisał(a):
Nie zwrocilem uwagi czy gdziekolwiek w tym watku byl poruszony argument licznych Cudow Eucharystycznych. Dla mnie jest to dodatkowa przeslanka za tym ze Hostia jest prawdziwym Cialem Chrystusa. Chociaz tylko w ludzkim wymiarze aby przemowic do niedowiarkow.

Biorąc ilość mszy, które się odbyły na przestrzeni blisko 2000 lat, te cuda eucharystyczne są raczej nieliczne.
Poza tym cechą czasów ostatecznych, w których żyjemy od 2 tys. lat są fałszywe znaki i cuda, o których wspominał Jezus i apostołowie. A One mają na celu zwieść ludzi.

Tak więc moim zdaniem żadne cuda nie mogą absolutnym wyznacznikiem prawdy.
Sytuacja zaś będzie się pogarszać i o tym mówi Biblia m.in. [II Tes.2.9]:9. A ów niegodziwiec przyjdzie za sprawą szatana z wszelką mocą, wśród znaków i rzekomych cudów,
10. I wśród wszelkich podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić.
11. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu,

Taki los spotka tych, którzy odrzucą prawdę Ewangelii i oprą swoją wiarę o znaki, cuda itp.
Warto mieć się na baczności, bo konsekwencje opisane w wersecie 11 są tragiczne.


So maja 26, 2018 12:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): So lip 14, 2012 8:57 pm
Posty: 7274
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Gregor napisał(a):
Biorąc ilość mszy, które się odbyły na przestrzeni blisko 2000 lat, te cuda eucharystyczne są raczej nieliczne.
Poza tym cechą czasów ostatecznych, w których żyjemy od 2 tys. lat są fałszywe znaki i cuda, o których wspominał Jezus i apostołowie. A One mają na celu zwieść ludzi.

Przypuszczam że przeciwnicy obecności realnej Jezusa w Hostii mają bardzo przyziemny powód: po prostu nie lubią spowiedzi i wymyślają począwszy od Lutra uzasadnienie.

_________________
W końcu bądźcie mocni w Panu - siłą Jego potęgi. Ef,6,10


So maja 26, 2018 12:40 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn maja 25, 2009 4:55 pm
Posty: 18248
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Gregor napisał(a):
Tak więc moim zdaniem żadne cuda nie mogą absolutnym wyznacznikiem prawdy.
Zgadza się.
Nadto, jeśli Biblii nie wierzysz iż to jest Ciało Jezusa, to dlaczego miałbyś uwierzyć na podstawie cudów?

_________________
Obrazek
Więcej informacji tu http://www.analizy.biz/ksiazkiapologetyczne


So maja 26, 2018 1:54 pm
Zobacz profil WWW
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Jak to fajnie ze sie zgadzamy - zadne cuda nie moga byc ....
Ale "są fałszywe znaki i cuda" z automatu to woda na mlyn dla tych, ktorzy nasladuja "posluchamy cie inym razem".
Ja uwazam, ze wszystkie Cuda Eucharystyczne do ktorych KRK nie ma zastrzezen sa znakiem od Boga.
A Ty?


So maja 26, 2018 2:14 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3950
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Barney napisał(a):
Nadto, jeśli Biblii nie wierzysz iż to jest Ciało Jezusa, to dlaczego miałbyś uwierzyć na podstawie cudów?

Na podstawie Biblii widzę, że chleb jest chlebem, a wino winem - symbolami, więc cuda eucharystyczne niczego nie zmieniają.
robaczek2 napisał(a):
Ja uwazam, ze wszystkie Cuda Eucharystyczne do ktorych KRK nie ma zastrzezen sa znakiem od Boga.A Ty?

Ja zaś uważam, że te cuda nie mają z Panem Bogiem nic wspólnego.
Z całym szacunkiem dla Waszej wiary w eucharystię, ( sam kiedyś też tak wierzyłem) Jezus eucharystyczny to inny Jezus, nie ten biblijny, który po raz drugi - fizyczny pojawi się dopiero w odpowiednim czasie.
A skoro Biblia tak to opisuje, to do tego czasu Jego fizyczna obecność na ziemi nie ma miejsca. Tak więc postać eucharystyczna/materialna jest sprzeczna z biblijnymi faktami.
Tak widzę tą kwestię.


So maja 26, 2018 5:06 pm
Zobacz profil
Czuwa nad wszystkim
Czuwa nad wszystkim

Dołączył(a): Śr cze 05, 2002 9:54 pm
Posty: 14115
Lokalizacja: Polska
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
I zapewne mało istotne że wiara Gregora w nieobecność Jezusa w postaciach eucharystycznych nie mają żadnego oparcia w Biblii. Ale zapewne nie muszą bo przecież biblijny chrześcijanin może uprawiać dowolna gimnastykę słowem żeby udowodnić swoje tezy. Pokaz tego w przypadku Gregora już mieliśmy.

_________________
"Nie wiem skąd się wzięło tylu ekspertów od polityki zagranicznej. Do tej pory to zwykli epidemiolodzy byli."


So maja 26, 2018 6:01 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła

Dołączył(a): Pn lut 28, 2005 11:53 pm
Posty: 2411
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Gregor napisał(a):
Ja zaś uważam, że te cuda nie mają z Panem Bogiem nic wspólnego. ...........

A skoro Biblia tak to opisuje, to do tego czasu Jego fizyczna obecność na ziemi nie ma miejsca.

Dzieki.
Ja nie oczekuje od liczb, ze musza byc zapisane na tablicy. Tym bardziej od Boga, ze musze Go zobaczyc oczami.


So maja 26, 2018 7:47 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Gregor napisał(a):
Na podstawie Biblii widzę, że chleb jest chlebem, a wino winem - symbolami, więc cuda eucharystyczne niczego nie zmieniają.


A ja zaś na podstawie Biblii widzę że napisane jest: w Psalmie: „Dałeś im Chleb z nieba, Chleb aniołów spożywał człowiek” (77,24n) Któż jest tym Chlebem z nieba, jeśli nie Chrystus? (41) Ale Żydzi szemrali przeciwko Niemu, dlatego że powiedział: Jam jest chleb, który z nieba zstąpił(Ew. Jana 6.0


So maja 26, 2018 9:36 pm
Zobacz profil
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 16, 2017 8:50 pm
Posty: 1339
Płeć: mężczyzna
wyznanie: katolik
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Gregor napisał(a):
Jezus eucharystyczny to inny Jezus, nie ten biblijny, który po raz drugi - fizyczny pojawi się dopiero w odpowiednim czasie.
A skoro Biblia tak to opisuje, to do tego czasu Jego fizyczna obecność na ziemi nie ma miejsca. Tak więc postać eucharystyczna/materialna jest sprzeczna z biblijnymi faktami.
Tak widzę tą kwestię.


Baj , baj , baju, w pewnym kraju, nazwiemy to temat sześć, usiadł Gregor przy klawiszach, i zaczął bzdury pleść. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:19-20


So maja 26, 2018 9:44 pm
Zobacz profil
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Gregor napisał(a):
Barney napisał(a):
Nadto, jeśli Biblii nie wierzysz iż to jest Ciało Jezusa, to dlaczego miałbyś uwierzyć na podstawie cudów?

Na podstawie Biblii widzę, że chleb jest chlebem, a wino winem - symbolami, więc cuda eucharystyczne niczego nie zmieniają.


Skoro tak "widzisz" to masz jakąś inną Biblię, gdyż w mojej jak byk stoi, że chleb jest Ciałem Chrystusa, a wino Jego Krwią, natomiast nie widzę żeby w Biblii było napisane, że są to symbole.


So maja 26, 2018 10:15 pm
Niesamowity Gaduła
Niesamowity Gaduła
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt lip 28, 2015 7:34 pm
Posty: 3950
Płeć: mężczyzna
wyznanie: chrześcijanin, inne (trynitarny i biblijny)
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
lajkonik.2 napisał(a):
A ja zaś na podstawie Biblii widzę że napisane jest: w Psalmie: „Dałeś im Chleb z nieba, Chleb aniołów spożywał człowiek” (77,24n) Któż jest tym Chlebem z nieba, jeśli nie Chrystus? (41) Ale Żydzi szemrali przeciwko Niemu, dlatego że powiedział: Jam jest chleb, który z nieba zstąpił(Ew. Jana 6.0

Zastanów się: czy Pan Jezus w niebie był pod postacią chleba?
[Jana.1.1]:Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
lajkonik.2 napisał(a):
Baj , baj , baju, w pewnym kraju, nazwiemy to temat sześć, usiadł Gregor przy klawiszach, i zaczął bzdury pleść. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. (20) Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. (Ew. Mateusza 28:19-20

Odpowiem ci następującym fragmentem [Mt.18.20]:Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.
Sajmon napisał(a):
Skoro tak "widzisz" to masz jakąś inną Biblię, gdyż w mojej jak byk stoi, że chleb jest Ciałem Chrystusa, a wino Jego Krwią, natomiast nie widzę żeby w Biblii było napisane, że są to symbole.

To kwestia interpretacji, w którą uwierzyłeś - kontekst całej Biblii jej zaprzecza.
Pan Jezus powiedział na zakończenie mowy o spożywaniu swego ciała i krwi:
[Jana 6.63]: Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,
pozostawiam do rozważenia


So maja 26, 2018 11:53 pm
Zobacz profil
Post Re: Jezus Chlebem z Nieba
Gregor napisał(a):
To kwestia interpretacji, w którą uwierzyłeś - kontekst całej Biblii jej zaprzecza.
Pan Jezus powiedział na zakończenie mowy o spożywaniu swego ciała i krwi:
[Jana 6.63]: Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,
pozostawiam do rozważenia


To nie jest kwestia interpretacji tylko tego, czy wierzysz Jezusowi który mówi że chleb jest Jego Ciałem a wino Krwią, czy też wierzysz kłamcy Zwinglemu, od którego masz swoją naukę o Eucharystii.

Nie ma to jak wyrwać jeden werset z kontekstu i usiłować nim udowadniać swoje tezy.Słowa które zacytowałeś nie są nawiązaniem do Ciała Jezusa, ale przeciwstawieniem postawy człowieka "cielesnego" czyli zmysłowego, który nie rozumie Prawd Bożych) z postawą człowieka "duchowego" który jest w stanie je pojąć.

Święty Paweł w 1 Kor 3,1-2 piszę:

"ja nie mogłem, bracia, przemawiać do was jako do ludzi duchowych, lecz jako do cielesnych, jako do niemowląt w Chrystusie.…Ciągle przecież jeszcze jesteście cieleśni. Jeżeli bowiem jest między wami zawiść i niezgoda, to czyż nie jesteście cieleśni i nie postępujecie tylko po ludzku?

"Człowiek zmysłowy bowiem nie pojmuje tego, co jest z Bożego Ducha. Głupstwem mu się to wydaje i nie może tego poznać, bo tylko duchem można to rozsądzić. Człowiek zaś duchowy rozsądza wszystko, lecz sam przez nikogo nie jest sądzony."(1 Kor 2,14-15)

Jezus o swoim Ciele powiedział tak "To jest Ciało moje, które za was będzie wydane" (Łk 22:19)

Czy twierdzisz że Ciało Jezusa NA NIC się nie przydało skoro zostało za nas wydane?


N maja 27, 2018 12:56 am
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 902 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 61  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL